Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem érzem magam különleg...

Miért nem érzem magam különlegesnek?

Figyelt kérdés

Egyszerűen láthatatlannak és jelentéktelennek érzem magam.

Állítólag szép vagyok, én sem találok magamon olyasmit, amit utálnék, ébredés után a tükörben és fényképen még el is tudom hinni, jól vagyok összerakva.

Dolgozom, így anyagilag megvan mindenem, bár nem vágyom többre az alap kényelmemnél, az azonfelül fennmaradó összegből szép megtakarítás gyűlt össze.

Állndóan úgy érzem, nem tudok semmit felmutatni, ezért örökké képzem magam, a nyelvektől kezdve a zenéig mindent tanulok, rengeteget olvasok.

Mégis mindig úgy érzem, nálam mindenki szebb, jobb, különlegesebb.

A hozzám közelállóktól rendszeresen hallom, hogy különleges vagyok a külsőmtől kezdve az érdeklődési körömig, de én ezt nem érzem, mindig azt hiszem, láthatatlan vagyok, mindegy, mit csinálok...


Érzett már valaki hasonlóan, esetleg beszélne róla akár privátban is?


21l


2015. szept. 7. 18:33
 1/4 anonim válasza:
írtam privibe...
2015. szept. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A megfogalmazásodból ítélve kicsit kényszeresen meg akarsz felelni másoknak, meg az általános elvárásoknak.


"Mégis mindig úgy érzem, nálam mindenki szebb, jobb, különlegesebb."

Az is teljesítmény: a legjelentéktelenebbnek lenni hétmilliárdból. :D

De akár így van, akár nem (persze valószínűleg nem), sokkal célravezetőbb mérce, ha korábbi önmagadéhoz hasonlítod a tudásod, illetve amit fejleszteni szeretnél magadban.


"A hozzám közelállóktól rendszeresen hallom, hogy különleges vagyok a külsőmtől kezdve az érdeklődési körömig, de én ezt nem érzem..."

Pedig nyilván tudnak valamit, ennyien tévednének? Bár azt mondom, magadhoz viszonyíts, azért a külső visszajelzés is számít valamit, ahogy mondani szokás: ha egy azt mondja szamár vagy, ne foglalkozz vele, ha kettő mondja, gondolkozz el rajta, ha három mondja, vegyél nyerget. Én mondjuk a számokat megszorzom minimum tízzel, de a lényeg benne van.


"Állndóan úgy érzem, nem tudok semmit felmutatni"

Idézetről idézettel válaszolok:

"Dolgozom, így anyagilag megvan mindenem, bár nem vágyom többre az alap kényelmemnél, az azonfelül fennmaradó összegből szép megtakarítás gyűlt össze."

Ugyanis manapság ez sem kis feladat. Ja, hogy amit magadnak mutatsz fel, az nem számít? Hát hidd el, az a legfontosabb, minden ez után jön.

2015. szept. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én hasonlót érzek annyival megfüszerezve hogy marha nagy tehernek érzem magam mindenhol barátok között családban munkaban meg pláne.
2015. szept. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szarvaslány válasza:
A leírás alapján nem mindennapi lány vagy. Okos, szép, ügyes és keveset igénylő. Ezek mind nagyon jó tulajdonságok. Szerintem az önbizalmaddal van gond (amin az előttem szóló is ügyesen igyekezett javítani), ezért azt ajánlom, ismerj meg új embereket. Csak hagyd, hogy ő ismerjen meg téged. Talán egy "kívülálló" véleménye és pozitív visszajelzései után jobban megbecsülöd magad és rájössz, mennyit is érsz igazán. Az emberekkel való ismerkedés nem csak párkeresésre jó. Mennyire szoktál eljárni ide-oda barátokkal vagy kötetlen programokra?
2015. szept. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!