Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan barátotok, akiről...

Van olyan barátotok, akiről úgy vélitek, hogy jelentősen elmarad szellemi képességekben hozzátok képest? Hogyan viszonyultok hozzá? Elfogadjátok úgy?

Figyelt kérdés
Nem IQ tesztek alapján történő összehasonlításban értem az eltérést, hanem a világban történő fontos összefüggések jelentőségét nem észleli, vagy bizonyos dolgokról jelentősen máshogy vélekedik, ami számotokra evidens, hogy nem úgy van.

2015. szept. 16. 07:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van. Elfogadom olyannak, amilyen, és igyekszem megakadályozni, hogy valami baromságot csináljon.
2015. szept. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van, de mivel nincs két egyforma ember, és nem is lehet mindenki egy nézőponton, elfogadom. Elfogadom hogy bizonyos dolgokban máshogyan gondolkodunk, és ha valamivel nem értek egyet akkor elmondom neki miért. A döntés már rajta áll hogy bizonyos esetekben megfogadja e a tanácsot vagy sem. :)
2015. szept. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt most minden rosszindulat és egoizmus nélkül mondom! Szinte minden ismerősöm jelentősen elmarad tőlem szellemi képességek terén, de ettől még ugyanúgy emberek. Ugyanúgy elfogadom őket, mint ahogy ők is engem, és nem szoktam azzal felhozakodni, hogy ők mennyivel "butábbak", hiszen ők is tudnak sok olyasmit, amit meg én nem. Előfordul néha, hogy már nagyon zavar a különbség, de van néhány alternatívám, hogy jegeljem a problémát.
2015. szept. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Harmadik! Milyen alternatívákra gondolsz? Amúgy nem él bennetek az, hogy inkább megpróbáljátok őket megváltoztatni, de tanítással, információ átadásával, hiszen a nevelés/környezet rengeteget számít/ott hogy ki mire viszi az életben, nemcsak a genetikai adottságok.

Így ez nem minősül teljesen annak, hogy a saját elvárásainknak megfelelően formáljuk őket.

2015. szept. 18. 17:37
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit elzárkózok, és csinálom a "magam dolgait". Ez alatt azt értem, hogy olyasmiket igyekszem csinálni, amik a teljes agyamat igénybe veszik pl. nagyon nehéz rejtvények, filozofálás, kvantumfizika (vagy bármi egyéb érdekesség) olvasása, stb.; illetve igyekszem ilyenkor mindenkivel olyasmiről beszélni amihez a legjobban ért, mert azért egy-egy témakörhöz azért szokott lenni olyan ismerősöm, akivel jól el tudok beszélgetni, vagy azt is szoktam csinálni, hogy valamilyen internetes fórumon a reménytelenül hülyékkel leállok vitatkozni valami banálisan egyértelmű dolgon, és így levezetem a felgyülemlett feszültséget a "kötözködésemmel".

Egyébként nálam úgymond "kényszeres", hogy kijavítani a hibáikat, tanítani, de ezt nem nézik jó szemmel az emberek, nem szeretik, ha megmutatják nekik a hibáikat, meg ha megmondják hogyan tudnák azokat kijavítani, és hogyan lehetnének okosabbak, stb., ezért már régóta próbálok erről leállni, és mostanában már sokkal ritkábban fordul elő ilyesmi. Bár amit te írtál le, az egy merőben más helyzet hiszen ott egy "butább" a sok "okos" ellen, nálam inkább fordítva, és általában a többség felé könnyű húzni valakit, szóval nálad több esélyt látok a sikerre.


Bocsi, hogy kissé zavaros lett, remélem azért érthető!

2015. szept. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

nekem is van egy ilyen haverom

valamikor hetekig ingyen iszok szóval könnyebben elviselhető

2021. jún. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!