Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyszerűen nem tudom elfogadni...

Egyszerűen nem tudom elfogadni magam. Mit tegyek, hogy eltudjam magam fogadni és ne szóljanak le?

Figyelt kérdés
16-èves lány vagyok állandóan lekislányoznak. Mondták már azt is,hogy nem vagyok nőies se vonzó. Ez nekem nagyon fáj. Kicsi a mellem,vèkony vagyok ráadásul alacsony is.
2015. okt. 4. 16:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Hogy ne szóljanak le az ellen sem sokat tudsz tenni. Megpróbálod nem felvenni, átnézel az ilyeneken, ha vigaszt lelsz benne, olyasvalamit tartanak értéknek, ami csak tíz-húsz évig az övék (vagy annyi se), utána örökkön örökké futkoshatnak utána. A lényeg az, hogy ne az ő leszólásaik alapján ítéld meg magad. Lehet, hogy a tények még mellettük is szólnak: "egy kis mellű, vékony, alacsony lány", de te ezt átformálhatod egyetlen szóval: "A kis mellű, vékony, alacsony lány". Mert ezt abszolút el lehet fogadni, sokaknak valószínűleg ez tetszik; de nem az a lényeg, másnak mi tetszik, főleg, hogy ez csak néhány külső jegy, van még ezer más tulajdonságod.


A "hogyan"-ra meg nem túl kecsegtető a válasz: döntés kérdése, a te döntésed. Kérheted pszichológus segítségét, ha ezt választod, már az egy lépés, hogy elmentél hozzá.

2015. okt. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!