Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek a "jól rajzolás"ho...

Szerintetek a "jól rajzolás"hoz mennyi köze van az intelligenciának?

Figyelt kérdés
Meg egyáltalán mi működik másképp egy olyan ember agyában aki ügyesebben rajzol? Vagy csak szimpla kézügyesség? Kutatások bizonyítják, hogy aki gyerekkorában jobban rajzol az intelligensebb lehet. Ez felnőttkorban mennyire igaz?

2015. okt. 17. 20:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"(az igazán jól rajzolás az nem összetévesztendő a mindenféle váci utcai arcképrajzolókkal, sem az anime-figura rajzolókkal, sem a jobbagyféltekés rajzolókkal)"


Gondolom nem általánosítani akartál , és nem feltétlenül magukat a rajzolókat akartad minősíteni hanem bizonyos rajzaikat.

Abban szerintem egyetértünk ,hogy attól hogy valaki utcai arcképrajzolással keres pénzt,illetve attól, hogy "jobb agyféltekés" módszerrel tanult meg rajzolni , még lehet "igazán jó rajzoló".


Bár ez az „igazán jó rajzolás” is megérne egy misét.:)



Pár mondatban meg tudnád fogalmazni, hogy szerinted milyen az „igazán jó rajz” ?

2015. okt. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Sunshinedoll ***** válasza:
Szerintem nem sok, a rajzolás gyakorlással teljesen tanulható dolog.
2015. okt. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

igen, akinek van gyakorlata, az látja, hogy mi a jó rajz. egyrészt az eszköz kezelésének a minősége, másrészt mondjuk az arányok, a részek egymáshoz való viszonya, vagy pl. egyediség, személyiség, mi jön át a rajzon. megvan-e benne egyfajta technikai könnyedség, stb.

amatőröknek ezt hiába magyarázza az ember, mert én sem értek mindenhez, pl.a szakácsművészethez nem értek, és mindent örömmel megeszek, amire egy igazi ínyenc húzza a száját. én csak azt tudom megmondani, hogy nekem mi ízlik, és részemről ezzel el van intézve, míg mások ezekben a dolgokban mélységeket látnak.

egy fotóról készült rajzról 100 méterről megmondom, hogy fotóról készült. a gagyi rajzot a másodpercek töredéke alatt felismerem. akinek van gyakorlata, érzéke hozzá, annak ez nem kérdés, nem vitakérdés, nem véleménykérdés, hanem nagyobb nívókülönbségek esetén szimpla tények. szinteken belül már lehetnek olyan nüanszok, amik ízlésbeli kérdések. sőt, egy naiv rajznak is lehet művészeti értéke, csak ebben a most feltett kérdésben nem erről van szó.

2015. okt. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, leírnám, miért is tettem fel ezt a kérdést.

Többféle tehetség létezik, ezt egy tanárom mondta.


Van akinek jó a hallása és a nyelvérzéke, ezekből az emberekből lehet kiváló zenész, nyelvtanár, tolmács, fordító akármi...


Van aki jól bánik a szavakkal, szöveg alapján tanul könnyen, elolvassa kétszer a szöveget és már tudja.


Van vizuális tipus, akinek jó a térérzéke, jól rajzol, és jó a matematikában vagy valamilyen reál tárgyban legyen az fizika, kémia, biológia akármi...


Nos, egy másik tanárom azt mondta, hogy átlag alatti intelligencia szükséges ahhoz, hogy valaki megbukjon matekból, akármennyi erőfeszítés árán is. Közepes intelligenciával elérhető a hármas, és magassal az ötös. Gondolom én, az intelligenciának csak a logikus gondolkodás szegletére gondolt, mert mint tudjuk sokkal összetettebb bonyolultabb az emberi intelligencia mint amennyire fogalmunk van róla.


Ezáltal merült fel benne a kérdés, hogy aki ügyesebben rajzol az vajon intelligensebb-e ezen a területen?

2015. okt. 18. 14:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!