Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miben különbözik egy (nem...

Miben különbözik egy (nem feltétlen vallásos) zsidó gyermek neveltetése egy nem zsidóétól? Mivel lesznek eredményesebbek az életben?

Figyelt kérdés
Itt pl. a pénz kezelését gyüjtését, valamint a tanulás kérdését tudakolom.

2015. okt. 25. 18:12
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

A szülők jobban odafigyelnek a gyerek előmenetelére.

Más példát lát, mások az értékrendek.

2015. okt. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jellemzően:


Igen a tanulás, tudás és teljesítmény igazi érték és elvárás.

Gyakrabban polgári légkör van, jobb kapcsolat teremtő képességgel.

Még ha nem is tudnak származásukról, az összetartás családi mintaként öröklődik át.

2015. okt. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%

A lényeghez nincs nagyon mit hozzátenni, megírták.

Ha meg a részletek érdekelnek, az ugyanolyan, mintha egy jól menő bank pénzügyi titkait akarnád feszegetni.

Szerinted megtudod??

Hacsak nem bennfentes vagy... Máskülönben esélyed sincs rá se neked, se nekem. Bár engem különösebben nem izgatnak a titkaik.


Engem inkább a lelki-tudati fejlődés érdekel nagyon. És normális dolog mások lelki-tudati fejlesztése is.


Persze ettől még lehet fontos számodra más dolog is. Miért ne.

2015. okt. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Milyen lelki - tudati fejlesztésre gondolsz?


Amúgy nem hét pecsétes titok ez.

Lehet róla olvasgatni. Czeizeltől pl.

Inkább emberközelből szerettem volna hallani.

Valaki aki átesett ilyesmin:)

2015. okt. 25. 21:37
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen ember közeliből írtam.

Három exem volt, egyik aki egyik ágról zsidó származású volt, kettő ebből budapesti lány.

Elvben művészember vagyok, gyakorlatban inkább üzleti élethez közelálló hívatásaim vannak. - mégis a művészet, mint sokáig keresztények közt meg nem becsült foglalatosság, sok isteni zsidó származású művésszel gazdagította hazánkat. Ezen a két vonalon is elég sok zsidó jó ismerőst szereztem.

Jó magam régi "pápista"/katolikus keresztény polgár családokból származom.

De még nagyszüleimnek is voltak, zsidó jó ismerősei.

Amúgy Budapesten 1944 elején aki németül jól tudott szinte mindenki zsidó volt. - műveltség, és kétnyelvűség.


(Utóbbit szerencsére a nácik nem tudták.)


Pozsonyban már két esélyes volt a származás.


Amúgy egy német polgári neveltetés, és egy zsidó polgári közt igen nagy a hasonlóság. - és ez nem önfényezés.


Mint tudjuk Magyarországon a polgárságot zömében, a lecsúszott nemesek mellett, a németek és más területekről kizárt zsidóság alkotta a huszadik század első feléig.

2015. okt. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

Czeizelt lángelme volt, de ebben annak örültsége jött ki.


A legtöbb neves zsidó származású ember, nagyon max. három negyedrészt volt zsidó. De sokszor két részben zsidó nagyszülőt tudott felmutatni.


Nekem mint szín germának, egy német ősökkel nem rendelkező zsidóval érdemes házasodnom. Mert nem egyeznek a genetikai problémák és hibás génjeink.

2015. okt. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

Mar kisbaba koraban apropenzzel etetik ( dimes, nickles) es ahogy kino a foga raallitjak a papirdollarokra.

Teenager korara mar kotvenyeket, bonds, mortgage documents es loan agreementetket eszik naponta haromszor, es mire eleri a felnottkort mar a=teljesen kesz arra hogy etvegye a vilaghatalmat es minden penzt a sajat szamlajara atutaljon.

Bizony kedves kerdezo, igy megy ez.

2015. okt. 26. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Vicces utolsó:)

Azért van sok vega köztük, de most látom nem is salátát esznek:)


5-6-os!

Igen a polgárosodásban a szászok és a zsidók jártak élen.

Pozsony Kassa Erdély.


Valahol azt olvastam pl. festészet nem volt megengedett nekik sokáig. (ugyanúgy emberábrázolás, muszlimban)


Czeizer azt mondta erre hogy ne csodálkozzunk több ezer éves írásos hagyomány van náluk vallási vonalon.

Egy fiú 3-4évesen már tóratekercseket kell olvasson.

Keresztényeknél meg 6évesen kezdenek írni tanítani.

Czeizer nem volt zsidó, de mégis sok zsidó barátja volt, mivel felismertték - elmondása szerint - a tehetséget, és ez volt a fontos!

Amikor pl. a rabbi látja hogy az a kislány ügyesen énekel, akkor a szülőknek "kötelező" énekre járatni, és a közösségnek ebben segíteni a kislányt. Ott kevesebb tehetség kallódik el.

Mo. amúgy is az elkallódott tehetségek országa.


Most belegondolva én is fogékony voltam 3-4évesen olvasni tanulni, érdeklődtem - csak a kutya nem tanított, azt mondták a szüleim majd az iskolában ráérek. Mire 6 lettem már az iskola nem tudott rendesen megtanítani...

2015. okt. 26. 08:58
 9/10 anonim ***** válasza:

"Amúgy nem hét pecsétes titok ez.

Lehet róla olvasgatni. Czeizeltől pl"


A részletekről te sose fogsz tűnni. A színzsidók közül a krémje részleteknek állít be olyasmit, amit érdekük lehet annak beállítani. De hát az ő döntésük, igyekezzenek, rohanjanak, én meg nézem őket. Szoktam atlétikát is nézni olykor-olykor. Jó dolog. Felőlem meg is nyerhetik az olimpiát, ha nekik ez az életük.


"Nekem mint szín germának, egy német ősökkel nem rendelkező zsidóval érdemes házasodnom. Mert nem egyeznek a genetikai problémák és hibás génjeink."


ELVILEG szólás szabadság van ,tehát miért ne láthatnád így? Tudomásul veszem.

Egyébként én magam meg (mivel nekem is szólás szabadságom van) javarészt fordítva látom.

Na de nézzük részemről általánosságban:

sokótokat már kiválasztották a törökök, hajrá! Együttérzésem a normális féle szíriaival is, érdekes lesz, szerintem.


Bár, a homeopátia is egy működő elv, sőt... Szóval hasonlót a hasonlóval gyógyítani - ez a homeopátia lényege. Homeo:hasonló. Pátia: szenvedés, betegség, gyógymód. Kutyaharapás szőrivel.


De hát, sokan sok(?)félék (sok?) vagyunk, legalábbis én támogatom a valóban sokféleséget is, persze valahol a középút a működő, tehát NEM értek egyet se a nacionalizmussal, se a liberalizmussal, se a globalizáció ma jellemző folyamatával. Ezek között valahol félúton van, ami működne. Kell nemzeti öntudat, de NEM nacionalizmus. És ha valaki X nemzetűnek vallja magát, akkor ne játsszon már kettős szerepet, szerintem. Más dolog a kettős állampolgárság, mert az felválalt kettősség. Viszont egyesek hajlamosak mindig éppen az érdeküknek megfelelő oldalukat mutatni, úgy téve, mintha a másik oldaluk nem volna valós - ez nem korrekt hozzáállás. Szóval számos esetben tényleg nyerő a MEGFELELŐ keveredés, mert kimozdíthatja a merev lelkületből az illetőket.


De ha adott esetben nem szükséges, akkor minek.


Mindezt NEM az illetőnek írtam, akit idéztem, hanem általánosságban, hogy vannak ilyenek is, olyanok is, ilyen eset is, olyan eset is.

Elgondolkodtatónak találom a kiírt kérdést.

2015. okt. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
* A részletekről te sose fogsz tudni.
2015. okt. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!