Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha találnátok egy pénztárcát,...

Ha találnátok egy pénztárcát, megtartanátok vagy leadnátok? (csak őszintén, úgysem tudjuk hogy kivagy fölösleges álszenteskedni)

Figyelt kérdés
Én megtartanám a pénzt pedig, nagyon nem vagyok rászorulva. De eddig még nem találtam pénzt de hagyni már hagytam el.
2015. okt. 30. 21:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

Én tuti leadnám.

Eddig csak táskákat adtam le, tárca nem volt benne(na nem azért, mert lopni akartam, csak ha van benne azonosító akkor visszaviszem én magam, nem bízok másban).

Hidd el nagyon szörnyű dolog elhagyni pénzt vagy bármi fontos értéket, én kaptam már vissza!

Jó volt a tudat, hogy talán a karma, ha van nem csak rossz esetében működik, mert ugye én is mindig leadtam, aztán utána mikor én kerültem ilyen helyzetbe, én is visszakaptam.

2015. okt. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%
A pénzt elraknám, a személyi adatokat bankkártyával együtt visszajuttatnám neki, a megtalálónak jár a pénzjutalom.
2015. okt. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
39%

Ha igazolványokkal együtt lenne, vagy bármi, ami az eredeti gazdájára utal, akkor nem leadnám, hanem egyből visszajuttatnám az eredeti tulajdonosához, ha pedig olyan helyen találnám, de igazolványok nélkül, ahová visszamehet bárki is keresni, például egy boltban, akkor szintén leadnám.

Más esetben már lehet elgondolkoznék rajta, de nyilván minél nagyobb összegről van szó, ami abban a pénztárcában található, valakinek annál nagyobb fejfájást okoz a dolog, mert 2-3000 forintért még én magam sem mennék be a rendőrségre, 20-30 ezer forint másnak viszont lehet, hogy minden pénze abban a hónapban, amit ételre tud költeni.

2015. okt. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 #Nikii ***** válasza:
100%
Leadnám és pénzt se vennék ki belőle mert azért valaki megdolgozott
2015. okt. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Fel se venném, otthagynám a g3c!be.
2015. okt. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Vagy nem venném fel, vagy leadnám, különösebb tapizás nélkül.
2015. okt. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nagyon rég egy újságosnál maradt a brifkóm , utánam futott és átadta . Egyszer találtam egy padon egy nagy mappát , az első lapon minden elérhetőség megvolt . Érte jött a tulaj , fontos üzleti szerződés és kész tervek voltak benne . Másodjára egy üzlet polcán női kis táskát találtam , a noteszbe látott számokat hívtam ,rokonai felvették elmondtam mi a sztori . A nőci percek múlva jött örömmel , nem tudta hol tette le , megnézte a tárcája fullra tele stexel és volt kb 6 hitelkártyája is .
2015. okt. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Még 7 éve egyszer a buszon találtam egy pénztárcát és a lakcímkártya alapján elmentem hozzá még az nap délután és sírva nyitott ajtót a nő. Mondtam hoztam a pénztárcát amit találtam és örült nekem. Kiderült az egész havi fizetése volt benne amit az nap kapott meg, ha nem adom vissza akkor a gyerekeivel együtt nem tudta volna mit eszik... Szóval a lelkiismeretem megnyugodott és örültem hogy segíthettem. Én sem szeretném ha a pénztárcámból más elköltené a pénzt...
2015. okt. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, hol kéne leadni vagy ilyesmi. Nem venném el más pénzét, de lehet, hogy lusta lennék intézkedni.
2015. okt. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

attól függ, hogy lenne benne személyi, és ki lenne azon a képen.


Ha jó csaj, akkor visszaadnám, amúgy megtartanám!

2015. okt. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!