Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy küzdjem le a félelmem?...

Hogy küzdjem le a félelmem? Új munkahely.

Figyelt kérdés

Még nem sok állásom volt eddig.Holnap behívtak felvételizni egy gyárba,mint operátor.

Tudom,nem nagy cucc,de iszonyuan félek!!!

Hogy tegyem magam ezzen túl? Félek,hogy mi lesz és hogy milyenek lesznek ott az emberek,mi van ha nem jövök ki senkivel sem.

Anyira izgulok,hogy remegek :/

Segítsetek lécci,mit tegyek??


2016. febr. 11. 15:50
 1/1 kovbal95 válasza:

Sokan mondják, hogy az első lépés a probléma felismerése.

Ez neked már sikerült, és jó úton lehetsz a megoldás felé.

Azonban vigyázat! A lelkünkben zajló problémákat csak MI tudjuk megoldani, segítséget nyújtanak a tanácsok, de teljes megoldást ne várj.

Ilyenkor a legjobb, ha elfogadható érvet találsz amellett, hogy miért ne félj.

Ha félsz, azzal ronthatod a teljesítőképességedet, és megnehezíted magadnak mindazt, amit el akarsz érni.

Szolgálok egy példával: Én egyetemista vagyok, és régen nagyon izgultam a vizsgák előtt. Ma már nem, mert tudom, hogy ha izgulok, azzal csak ronthatok a dolgon. Nem hagyom magamnak, hogy féljek. Azt hiszem, hogy ez az igazi bátorság, ilyenkor van rá szükség, mert arról van szó, hogy szembenézünk a félelmeinkkel, és legyőzzük őket. Tudatosan figyelünk arra, hogy ne tudjanak befolyásolni, és hogy nincs semmi racionalitásuk. Ha így sem sikerül a dolog, akkor az járhat a fejedben, hogy ha féltél volna, akkor még rosszabb lett volna, akkor már jobb volt így.

Sok sikert! Bízom benne, hogy sikerülni fog, ha már eljutottál oda, hogy publikus helyre ki merted írni.

2016. febr. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!