Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mást is kezd zavarni az itt...

Mást is kezd zavarni az itt naponta tapasztalható "magyarozás"?

Figyelt kérdés

Miért gonoszak, miért frusztráltak, miért szemetek, miért így, miért úgy... Én is külföldön élek, sőt, ez már a második ország a hazámon kívül, ahol több évet eltöltöttem, pontosan látom, hogy van különbség sokmindenben, mentalitásban is, de attól még nem érzem feljogosítva magam, hogy visszaköpködjek.


Kezd undorítani ez a kicsinyes gyűlölködés. Vajon mennyire érzi magát emelkedett lelkűnek és a többieknél különbnek, aki ilyeneket kérdezget? És vajon tudja-e, hogy ez valójában mennyire nem a magyarokra, hanem saját magára nézve lealacsonyító dolog?


2016. febr. 14. 18:09
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Igen. Eléggé zavar.
2016. febr. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%
Na megint egy hülye magyar kérdés
2016. febr. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Közel se fedi le egymást a két alábbi fogalom:

magyar

magyar állampolgár


A sváboknak nem ártana végre magukba nézni - tisztelet a kivételnek. Ahelyett, h szidják a magyarokat. (Nem azt mondom h csak ők teszik magyar nyelven, de többnyire.)

2016. febr. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Engem is zavar, mivel nem csak itt, ezer más helyen is az megy, hogy jaj a magyarok, ezt érdemlik, jaj Magyarország, fújfúj. Pedig szerintem, ha változtatni akarnak, hogy kevésbé legyünk pár országhoz képest ilyenek meg olyanok, akkor azt nem ott kell elkezdeni, hogy szidjuk a másikat. (Vagy épp magunkat?) Attól meg egyenesen kivagyok, ha valaki azt mondja, ezt érdemli az ország. A mi gyönyörű Magyarországunk nem érdemel csúnya bánásmódot, hogy bárki rosszat mondjon rá, pláne magyar ember. Miért nem lehet pozitívan nézni, változtatni, ha kell, stb stb stb? Tudom, tudom, magyar mentalitás, de ez mikor lett ilyen? (Hjaaaaaj, bocsánat, de ez a téma mindig felkavar egy kicsit.)
2016. febr. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

E kritikák többsége nem a magyar mentalitásról, hanem magyar állampolgárok egy részének mentalitásáről szól, magyarul beszélő, egyes magyar állampolgárok által. Rég erősen kevert származású a magyarországi lakosság!


A történelmet meg végignézhetjük, sosem gyarmatosítottunk mi eredendően magyarok, ellenben szinte teljes Nyugat-Európa (angolszászok, szászok, svábok, bajorok, vallonok, frankok, németalföldiek), akik az indiánok leigázásától kezdve Afrikáig végigerőszakolták a világot, önző, tolvaj szándékból.


És ilyen származásúak is nagy számban magyar állampolgárok, de a békés, valóban magyarok miatt nem igázhatott le más népeket a többi magyarországi lakos (osztrákok, bajorok, svábok), bár annál inkább zaklatták belföldön a valódi magyarságot (az osztákok még intrikákkal is, ellenünk úszítva a kisebbségeket pl románokat, horvátokat).


Régtől fogva magyar polgár nagyszámban a bajor, a sváb. Jó részük magyarul szidják a mindig hősies önvédelmi katonaságot tartó, alapvetően és túlnyompórészt békés magyar számazású magyar állampolgárokat.


Úgyhogy kéretik a sorok mögé nézni, amikor magyarul olvasol szidást a magyarokról, mert az alaptalan, és nem magyar lelkű emberek írják, olyanok, akik még az általam imént említett tényekkel sincsenek tisztában, vagy tisztában vannak, de úgy tesznek, mintha nem tudnák, és irigyek a harmoniára törekvő természetünkre, ezért folyton még minket is zaklatnak, provokálni igyekeznek, hogy a látszat fordított legyen.


Alaptalanul lejáratni, provokálni és zaklatni szeretik a magyar származásúakat, a többi magyarul beszélők közül a germánok egy jó része, hogy a látszat fordított legyen a valósággal...

Lehet magukba szállni.

Tisztelet a kivételnek.

2016. febr. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Engem nagyon zavar, főleg, hogy látom, hogy ezek magyar specialitásnak mondott rossz tulajdonságok máshol is megvannak. Szerintem beteg dolog a saját nemzetet, országot utálni, és butaságot is mutat, mert nem ismerik a kultúráját, történelmét...
2023. máj. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!