Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnék jobban koncentrá...

Hogyan tudnék jobban koncentrálni?

Figyelt kérdés
Sajnos nem nagyon tudok se órán, se itthon összpontosítani a tanulni valóimra,így mindig minden az utolsó pillanatra marad, pedig szeretnék tanulni.Hiperaktívak hogyan tudnának hatékonyabban tanulni? 14/L

2016. febr. 23. 11:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én is hasonló cipőben járok, csak idősebb vagyok, mint te, és nem annyira vagyok hiperaktív, inkább csak figyelemhiányos vagyok, de néha rettentően nehéz, emiatt vagyok lemaradva is. Gyógyszert vagy ilyesmit nem akarok szedni, én eléggé ellene vagyok ezeknek a dolgoknak. Nekem segít néha egy nagyon kicsit a futás, aminek eleinte kicsit nehezen veszem rá magam naponta, de muszáj, hogy ne legyen az túl erős a "belső nyomás". :D illetve egy gyógynövényes teakeverék a hillvitaltól. Ez utóbbi nem olcsó, de úgy érzem, jó hatással volt rám. Viszont szerintem mindenképpen nézz körül a gyógynövényes teáknál, jó, ha van benne citromfű, levendulavirág, orbáncfű, rozmaring... Én ezt tudom ajánlani neked, és még azt, hogy nem tudom, hogy szoktál-e inni, illetve, hogy mennyit, de lehetőleg a kávét, az energiaitalt nem árt, ha elkerülöd, mert csak rosszabb lesz. Néha meg csak az akaraterő segít, és néha veszek pár mély levegőt, megpróbálok relaxálni és próbálom folytatni az olvasást. :))
2016. febr. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm hasznos válaszod!:)
2016. febr. 23. 12:17
 3/7 anonim ***** válasza:

A kérdés már csak az hogy utolsó pillanatban meg tudod rendesen tanulni? akkor már megy a tanulás?


Ha igen akkor szükséged van egy kis stresszhelyzetre ahhoz h koncentrálj. a "muszáj érzet " csodákra képes

2016. febr. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem igazán...Pont az a baj hogy nagyon stresszelek
2016. febr. 23. 13:09
 5/7 anonim ***** válasza:

Olyat tanulj ami érdekel, többire menny kettesre.

Tudatosan rakd figyelmed mindig arra, amire éppen "kell" figyelni.

Nincs okod stresszre.

2016. febr. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De az a baj hogy minden érdekel :/ Amúgy nem vagyok rossz tanuló ( 4-es;5-ös ), csak úgy érzem hogyha valamivel javulna az állapotom többet is kihozhatnék magamból
2016. febr. 23. 22:58
 7/7 anonim válasza:
Kedves kérdező! Szedj Omega zsirsavakat tartalmazó étrendkiegészitőt, köztudott hogy a halolaj rengeteg jó hatással bir, pl a figyelem és a koncentráció terén. Persze nem mindenkinél válik be nekem adhd-s (hiperaktiv-figyelemzavaros) a fiam neki nem vált be de egy próbát megér. Vegepa nevűt ajánlották legöbben mostanában amiben minden fontos megtalálható, mi az espricot szedtük. Sok sikert!
2016. febr. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!