Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az antiszociális/disszociis...

Az antiszociális/disszociis személyiségzavarnak milyen ágazatai vannak?

Figyelt kérdés

Wikipédia szerint:

amorális

antiszociális

aszociális

pszichopátiás

szociopátiás

Kivéve: magatartászavarok (F91.-) emocionálisan labilis személyiségzavar (F60.3)


Ez az 5 közt mik a különbségek?


2016. ápr. 17. 17:08
 1/10 A kérdező kommentje:
Disszociális*
2016. ápr. 17. 17:08
 2/10 anonim ***** válasza:
wikin ez is fenn van
2016. ápr. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem, nincs.
2016. ápr. 17. 18:48
 4/10 A kérdező kommentje:
Ja és leginkább a pszichopátiás és szociopátiás különbséget kéne megérteni. Sokan azt mondják, hogy egy és ugyanaz. Sokan, hogy a szociopaták átlagon aluli iq-val rendelkeznek, míg a pszichopaták átlagon felüli. De ez sem igaz. Hogy is van ez?
2016. ápr. 19. 20:58
 5/10 anonim ***** válasza:

Fenn van, mert én is ott olvastam ezeket.


Nem tudom, pontosan hol, mert bekerültem egy loop-ba, beírtam, hogy antisocial personality disorder, és onnan kattintottam mindenfele.


Ha tudod, mi a különbség a pszichopata és a szociopata közt, akkor nem értem, mi a baj.

2016. ápr. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ide valami vicceset akartam irni, de végül túl burtális lett, és hát ismerve a mai világot lehet jobb nem viccelődni ilyesmivel mert a végén rámrohad a műanyag lakat a börtönben

amugy én aszociális vagyok de g..cire

2016. ápr. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

a pszichopatát nem érdeklik a következmények,míg a szociopata mindent megtesz hogy ő győzzön,vagyis maximálisan következetes.

példával.

a pszichopata megöl egy embert és ott hagyja úgy ahogy van.

azzal már nem törődik,vagy csak kevéssé,hogy egy óra múlva rátörik az ajtót a kommandósok.

vagyis ők a felelőtlen a szellemi fogyatékos és a normális között vannak félúton.

a szociopata feldarabolja a holttestet,eltünteti örökre és még alibit is lezsíroz magának a gyilkosság idejére.

lényeges különbség még,hogy a pszichopata nem is érti az érzelmeket,teljesen alulfejlett empatikusan.

míg a szociopata tökéletesen érti és ismeri sőt kiemelkedően empatikus és beleérző lehet,annak ellenére,hogy érzelmileg valójában közönyös.

2016. ápr. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez nagyon nem így van.
2016. ápr. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#7: Erre a különbségre az internet megközelítőleg tízféle különböző meghatározást ad. Nekem kicsit új tűnik, hogy ez a "tudomány" maga sem tudja mire vélni ez az egészet.


Hasonló a helyzet a neurotikus betegekkel is, akiket afféle kakukktojásnak kezelnek.

2016. ápr. 20. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#7-es, én idáig pont, hogy fordítva olvastam a kettőt, aztán meg már azt is megcáfolták és pont ezért nem tudom mi a kettő közti különbség.
2016. ápr. 20. 07:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!