Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy társaságban miért kell...

Egy társaságban miért kell bámulni éds 'csodálkozni" azon aki nem pofázik állandóan és nem társasági ember?

Figyelt kérdés

Nem sok ember kelti fel az erdeklodesem alapbol se, es aki nem azzal nem allok le csak ha mondanivalom van. Es egyebkent se szeretem a nagy tarsasagokat es ismeretlenekkel dumalni foleg ha abszolut nem a stilusaim es a tema se erdekel. Es akarhanyszor uj helyre megyek (iskola/munkahely) ugy neznek emiatt meg mit tudom en. Meg hogy "mi a baj" meg ilyenek.. kozbe semmi bajom... hanem nem erdekel az illeto, se az hogy műmosolyt vagjak azert hogy szimpatikus legyek

Ja hozzateszem nem vagyok bunko egyebkent!


Olyanoktol kerdezem aki nagyon tarsasagi es el nem tudja kepzelni hogy lehet valaki nem az. Vagy akarki aki szinten ezt akkora bamulnivalonak talalja



2016. ápr. 27. 17:51
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Én sem vagyok társasági ember, csak akkor beszélek, ha kérdeznek. Persze ezen tudnék változtatni, de nem áll szándékomban. Csak olyan emberekkel beszélek, akikben megbízom.


A bámészkodókkal ne törődj, ilyen vagy.

2016. ápr. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
83%

Erre a kérdésre nem nagyon létezik válasz, mivel ez inkább kérdés-kör. Vagy inkább az egész élet ilyen, azaz egy jelenség, emberi természet stb...


Miért kell bámulni? Mert nem értenek.

Miért nem értenek? Mert nem olyanok, mint Te.


Az emberek félnek az ismeretlentől és általában rosszallást kelt bennük. Érdeklődés helyett inkább távolodnak tőle. Félnek, hogy rájuk is átragad a "különcség" és ők nem akarnak mások lenni. Félnek eltérni az átlagtól, mert akkor őket is bámulni fogják az olyan emberek, mint ők maguk. Ez egy ördögi kör. A butaság köre, ami nem csak rossz dolog, de ráadásul még terjed is és egyre nő:


A hülyék bámulnak. Ha nem bámulna, őt is megbámulná a többi hülye. Ettől megijed, hogy nehogy ne tűnjön hülyének, mert akkor még hülyébbnek fogja érezni magát, hogy eltér a többi hülyétől.

Hát ilyen állat az ember. Legalábbis ők.

Engem is bámulnak egyébként. Innen tudom. :-)

2016. ápr. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Inessential ***** válasza:

Ismerős helyzet.

Az emberek soha nem fogják megszokni, hogy vannak emberek, akik mások, mint ők.

2016. ápr. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Engem nem csak bámulnak, szóvá is teszik. De ezzel nincs gond, kicsit butuskák :D
2016. ápr. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Inessential ***** válasza:

Nálam is szóvá teszik, hogy miért beszélek keveset.

Van, amire figyelek, de direkt nem reagálok, ha értelmetlennek vélem.

(Ezt nem úgy kell elképzelni, hogy bunkón leszarom az egészet.)

2016. ápr. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok:D

Általában meg is szokták jegyezni hogy milyen keveset beszélek meg jön a szokások "valami baj van?" "mindig olyan szótlan vagy".Persze, mert ha nem látom értelmét hogy megszólaljak, akkor nem is teszem.

Elnézve a kortársaimat, olyan értelmetlenségekről tudnak órákig beszélni hogy hihetetlen.Aztán csodálkoznak hogy nem reagálok ha nekem is elkezdik ezeket mondani.

Ha megbámulnak, bámuljanak, nem érdemes foglalkozni velük:D Ezek a bámuló meg csodálkozó emberek általában nem túl értelmesek, és nem értik hogy hogy lehet valaki más, félnek a gondolattól.Így jártak,nem sokat tudsz tenni ellenük:D

2016. ápr. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én abszolút megértelek, de az se midnegy, hogy mit jelent, hogy nem vagy társasági ember. teszem azt, beiratkozol egy 5 fős nyelvtanfolyamra, és te vagy az egyetlen, aki nem beszél a többiekhez... hát ez elég rosszul eshet nekik. nem azért kérdezik, mi bajod, mert tényleg bajod van, hanem mert nem értik, mi bajod van velük.
2016. máj. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Engem is mindig megbámulnak, meg kérdezgetik, mi a baj... De egyszerűen semmi bajom sincs, csak nincs kedvem beszélgetni arról, amiről ők. Egy közös témám sincs az osztálytársaimmal, meg folyton megkapom egy sráctól az "okádni tudnék tőled" és hasonló szövegeket. Kedvem sincs az ilyennel beszélni. Bezzeg ha kell valamit segíteni (pl: házi, dolgozat...), vagy meghallgatni az ehéti problémáikat, vagy megkérdezni a legjobb barátnőjüket, hogy mi a baja(mert a legjobb barátnő nem tud erről elbeszélgetni a legjobb barátnőjével...barátságnak merik ezt nevezni??), azonnal hozzám fordulnak. De, hála égnek, már csak 1 év és soha többé nem látom őket! :)
2016. okt. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Meg kell jegyeznem, az, hogy a pofázik szót használod a többiek viselkedésére, lehet elárul valamit arról, mi a véleményed róluk.
2016. okt. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!