Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van még rajtam kívül olyan,...

Van még rajtam kívül olyan, aki egyáltalán nem fejlődött a serdülőkor alatt és nem vált belőle érett egészséges felnőtt?

Figyelt kérdés
Amikor középiskolába kerültem, többször hallottam másoktól (tanár, szülő stb.), hogy a serdülőkor a legfontosabb időszak az ember életében és ekkor dől el, hogy mire viszi az életben, mennyire lesz értékes és mások ill. önmaga által elfogadott. Akkor csak egy ostoba szentimentális klisének gondoltam, de ma már sírhatnékom van minden egyes alkalommal, amikor belegondolok, hogy valójában nekem ebben az időszakban ment tönkre az életem. 14 évesen gyenge testalkatú 170 centis és 51 kilós nyikhaj gyerek voltam. Már akkor éreztem, hogy valamikor majd mély depresszióval és önértékelési gondokkal fogok küzdeni, amikor 16 évesen láttam, hogy az osztálytársaim és a fiatalabb ismerőseim (akik korábban tőlem jóval alacsonyabbak voltak) lehagytak/megelőztek a növésben és én még akkor is ugyanolyan testalkatú voltam, mint 2 évvel azelőtt. Most 21 vagyok és semmit nem változtam 7 év alatt folyton arra gondolok, hogy miért cseszett ki velem az élet, hogy ilyen géneket örököltem (18 évesen szembesültem, hogy sosem lesz belőlem érett férfi). Természetesen ebből adódóan még barátnőm sem volt sosem, de egyébként is totál esélytelennek tartom, hogy visszamaradott emberként valakiben valami vonzalmat is keltsek, főleg, ha azt látom az utcákon, hogy a tőlem jóval fiatalabb lányok is sokkal fejlettebbek testileg a kortársaimat pedig nem is említem. Sokkal kiegyensúlyozottabb lennék, ha tisztázni tudnám, hogy mi az oka annak, hogy az egész serdülőkorom alatt semmit nem változtam. Talán az, hogy sosem sportoltam esetleg a rengeteg éjszakázás, iskolai stressz vagy tényleg tiszta genetika az egész és semmit nem tehettem volna ellene? Ezzel kapcsolatban létezik-e olyan teljes körű utólagos orvosi/genetikai vizsgálat, ami segíthet nekem ezen kérdés megválaszolásában? Most itt ülök 21 évesen, depressziósan és úgy érzem, hogy egy rossz testbe vagyok bezárva és ha meglátok egy normális testalkatú szerelmes párt az utcán a sírógörcs kerülget, hogy én nem válhattam ilyenné. :'( ;_;

2016. máj. 1. 00:11
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Én nagyon megijedtem mikor végigolvastam, mintha én írtam volna. És remélem, hogy nem így fog történni velem. Lehet én is hasonló vagyok hozzád, igaz még csak 18 vagyok, de én is csekélyet változtam a 13-14 éves énemhez. Talán annyiban, hogy 20 kilóval több vagyok, lett egy kis sörhasam és hosszabb lett a hajam, 2 centivel magasabb vagyok és kicsit jobban nő az arcszőrzetem, de elhanyagolható a fejlődés. Nekem is van osztálytársam akinél fél fejjel nagyobb/magasabb voltam és mára már elhagyott. Én vagyok a legalacsonyabb az osztályból.

Bár én inkább lelkileg érzem ezt a nemfejlődést, nem testileg. Majdnem ugyanolyan szinten vagyok, mint ezelőtt 5 éve, sőt lehet akkor még jobban is álltam. Én remélem, hogy mire 21 leszek, valamelyest jobban fog állni a szénám, mint most. Én is végig azt hittem és mai napig is hiszem, hogy ezek a defektek meg nemfejlődés miatt sosem fogok tetszeni lányoknak és barátnőm sem lesz. Hát igaz szexig még nem jutottam el, egy rendes kapcsolatom sem volt, de annyi a boldogságom, hogy legalább csókolóztam párszor és éreztem valamennyire a női nemet a kezemben.

Én remélem, hogy neked is jobb lesz idővel. Sok sikert!

2016. máj. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Szedd össze magad fiam, ne legyél Turcsy 2!
2016. máj. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Neked komolyan az a bajod hogy fiatalos vagy? Én ezt nem értem... én sem fejlődtem, 15 évesen is úgy néztem ki mint most 30+ évesen. Nincs semmi különbség. És örülök neki, mások is azt mondják milyen jó nekem... Az meg hogy barátnőd nincs nem ezen múlik, hanem gondolom nem ismerkedsz mert egy lúzernek érzed magad ok nélkül... mellesleg 21 évesen még messze nem vagy idős sem. Ha te nagydarab, izmos akarsz lenni ahhoz csak megfelelő étkezés és edzés kell. Ne csak magad sajnáld, hanem tegyél valamit ha nem tetszik ahogy kinézel.
2016. máj. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%

Csak genetika.

Én eldöntöttem serdülőkoromban, hogy mire fogom vinni az életben.

Sok elrontott embert akartam megváltoztatni, 8-9. osztályig még szembe is tudtam szállni az ilyen alfa hím vagy bunkó kaliberű emberekkel. Aztán láttam, hogy az emberek szokásos magyar módra inkább ezek mögé állnak mint, hogy ellenük.


Légy ápolt, öltözködj normálisan, állj ki magadért ha van értelme.


Amúgy tényleg nem lesz belőled férfi, ha eddig nem lett. Klisékkel akarod bemagyarázni magadnak, hogy miért nincsenek barátaid vagy barátnőd.

Nem tudom mit gondolsz. 10cm-el magasabb leszel és kigyúrod magad akkor már szeretni fognak az emberek?


Amúgy mindenki mondja, hogy manapság 40kg-os ecsethajú gyerekek tetszenek a lányoknak. Hát akkor miért indulna hátránnyal egy alacsony és vékony ember?

2016. máj. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4: A 40 kilós ecsethajú gyerek legfeljebb a 14-16 éves korosztálynak jön be (bár szerintem kihalófélben vannak), viszont én tanult/intelligens 21 éves egyetemista emberként az érett és tapasztalt lányoknak/nőknek kellene, hogy megfeleljek és konkurálni a nagy többséggel, akik jóval férfiasabbak, mint én. Amennyire lehet, elegánsan/férfiasan öltözködök, de a testalkatomból adódóan nem sok ember vesz komolyan.
2016. máj. 1. 12:50
 6/9 anonim ***** válasza:
Milyen magas vagy? Arcszőrzeted van már?
2016. máj. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%
kezdj el kondizni, sportolni, edzeni, (ha nem is leszel tőle magasabb akkor is izmosabb sportosabb és jobb) ha meg nem ilyen elismerésre vágysz akkor tanulj valami olyasmit amitől majd jobban elismernek megbecsülnek és majd néznek rád hogy......ez de kemény te :O ilyeneket tudsz és csinálsz...
2016. máj. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#6: 170 vagyok, ahogy a kérdésben is szerepelt, viszont a kondizás és a futás sem jöhet szóba, mert a gyenge testalkatomból adódóan rengeteg izom- és ízületi problémám van (+gerincferdülés, lúdtalp stb.). Emiatt rendszeresen járok gyógytornára, hogy legalább ezt a keveset megóvjam, ami maradt belőlem. :-/

És igen, van borostám, szőrös is vagyok, szóval ebből a szempontból legalább érett vagyok, az más kérdés, hogy a libidóm gyakorlatilag 0 (talán a depresszió miatt lehet).

2016. máj. 1. 22:07
 9/9 anonim ***** válasza:

Későn értem ide, remélem, azóta már javult a helyzeted. Csak annyit akarok mondani, hogy átérzem teljesen, amiket írtál, engem még csesztettek is emiatt középiskolában, pont amikor még formálódik az ember énképe. Lehet, hogy a te szervezetedben is kevés a tesztoszteron, azért nem fejlődtél testileg úgy, ahogy szerettél volna.

A tesztoszteron étvágyat csinál, gyorsítja az izomtömeg növekedését, az arcszőrzet is dúsabb lesz tőle, a libidóra is jó hatással van, több lesz tőle az energiád és jobb lesz a kedved is. A sportolás is növeli a tesztoszterontermelést, de ha neked ez nem játszik, úgy juthatsz hozzá, ha felveszed a kapcsolatot egy endokrinológussal. Én nem szedtem sosem, de eleget olvastam róla mások tapasztalatait. Vannak kockázatai is, mert növeli a vérnyomást, de szerintem segítene a problémádon, ha még aktuális.

2020. febr. 6. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!