Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi történik? Mi lehet a baj a...

Mi történik? Mi lehet a baj a viselkedésemmel?

Figyelt kérdés
Régen a suliban én voltam a "rosszfiú", tehát mindenkit terrorizáltam, magam alá rendeltem, verekedtem és mindig kiálltam magamért. Viszont amióta elkezdtem dolgozni rámutattak az emberek, hogy a viselkedésem helytelen és elég antiszociális, emiatt ha új közegbe kerülök teljesen visszahúzodom, nem szólok vissza és mindent eltűrök mivel nem vehetem elő azt a viselkedést. Ilyenkor viszont MINDIG én kerülök alárendelt helyzetbe és velem csinálják azt amit régen én másokkal. Ha hétvége lesz akkor mindig előjön ez a régi énem és akkor lehetek igazán önmagam érezvén, hogy nem kötnek társadalmi elvárások. A kérdésem az lenne, hogyha önmagam vagyok akkor antiszociális terrorizálónak mondanak, ha pedig feladom önmagam akkor pedig balek kislánynak. Van valami középút? Egy munkahelyen mégse viselkedhetek úgy, mint régen az fix. Viszont nem tudom, hogy hogyan kéne ezért felveszem az áldozat szerepét.

2016. jún. 13. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Van középút. Azt nevezik határozott felnőttnek. A szélsőségek a tinikor velejárói. Fel kell nőni, nem csak papíron.
2016. jún. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ilyen voltam már 5 évesen is és most 25 vagyok de nem változott semmi, pedig már 2-3 éve felismertem a problémát. Szóval ez idővel magától elmúlik ez a lázadás?
2016. jún. 13. 21:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Normàlis esetben az ember - öntudatlanul is - a szüleitől kapott viselkedésmintára tud építkezni, így efféle szélsőségek között nem kell hezitálnia. Nincs valaki a környezetedben, akiről példát vehettél volna?
2016. jún. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Szerintem ha már így elgonfolkozol ezen,az is egy jó út. Szerintem ráhagyni a hülyékre a saját dolgaikat,nem gyávaság. Swggfejekkel nincs értelme kakaskodni....
2016. jún. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

van.

én a fizikai erőszak igényemet és fölényemet verbálisan élem ki másokon,vagyis agyasabb módon érem el ugyanazt a fölényt és keretet,mint ami ment a suliban egyértelmű terrorral.

ezért nem szólsz vissza,mert nincsenek szépen becsomagolt érveid,nem figyeled ki a többiek gyenge pontjait és nem sokat tudsz a párbeszéd irányításáról a kontroll és a keret megtartásról.

ha megvannak a gyengék és az erősségek,akkor tudsz sakkozni a legtöbb emberrel.

ha ezekben elmélyednél akkor lehetnél ugyanaz aki akkor voltál csak okosabb,tapasztaltabb és szociálisan elfogadottabb.

2016. jún. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ugyanez a problémám ...munkahelyen egész végig kussban vagyok és kislány vagyok, de viszont néha meglepődnek ha mondjuk pofán vágok párat, vagy a főnököt (erre is volt példa)...De van amikor teljesen bezárkozók elmegyek hétvégente leinni magam "terrorizálni" másokat, vagy szimplán valakit megverek...utálom az egészet megakarok változni, de még nem sikerült. 23f
2016. jún. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!