Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek a mai a vilagban...

Szerintetek a mai a vilagban jobban megeri lanynak lenni mint fiunak? Es jobb most a nok helyzete mint a ferfiake?

Figyelt kérdés
2016. jún. 16. 12:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Nagyon sok területen hiába rendelkezik egy nő elég szakértelemmel, nem ismerik el. Vagy sokkal többet kell bizonyítania, mint egy férfinak.


Megközelíthetjük másik szempontból is. Gépészmérnök diplomám van, védésnél szinte a tenyerükön hordoztak, csak azért, mert nő vagyok (egyetlen az évfolyamban) és nem kukacoskodtak. Míg a többieket megizzasztották.

Férfi szemmel ez másképp tűnik, de nekem nagyon lealacsonyító és megalázó volt ez a kivételezés csak a nemem miatt. Pedig rendesen felkészültem.


A munkahelyemen sem könnyebb érvényesülni, ahol idősebb, tapasztaltabb férfiakkal vagyok körülvéve és azt hiszik, hogy mindent jobban tudnak mint én. Sokszor nem az utasításaimnak megfelelően végezték és már számtalanszor kellett utólagos munkával korrigálni az ebből fakadó hibákat.

2016. jún. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Inessential ***** válasza:
100%
NEM
2016. jún. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem szerint a nők helyzete nem jobb, mint a férfiaké a mai világban. A legtöbb tekintetben sokkal több előítélettel kell szembesülnünk, mint a férfiaknak.

Itt van például a promiszkuitás. A férfiaknak szabad, és nem igazán ítélik el. A nőknek is szabad, csak nem érdemes semmilyen szempontból sem.

Egy munkahelyen is nagyon karakánnak kell lennie egy nőnek, hogy igazán elismerjék, és ne csak "alsóbbrendű" munkákat kapjon.

De persze nem reménytelen egyetlen nő helyzete sem, semmilyen téren sem, csak kell a megfelelő tartás és éberség, hogy semmilyen helyzetben se tudjanak letörni az esetenként, bizonyos szituációban dominálni kívánó urak. (Ezzel nem arra célzok, hogy a férfiak szemetek, és el akarják nyomni a nőket, csak arra, hogy sok nő túl könnyen feladja a küzdelmet sajnos.)

Szerintem nekünk, nőknek nem szabad megijednünk. Ha valamit el akarunk érni, akkor meg kell tennünk mindent. Nincs lehetetlen, csak tehetetlen.

2016. jún. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
13%
Nőként 3 év alatt összelehet hozni amit a férfiak nagy része 60 év alatt sem. Akkor szerinted? Persze, hogy jobban megéri.
2016. jún. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Most pontosan mire gondolszl? Kifejtened nekem utcso valaszolo?
2016. jún. 16. 15:14
 6/19 anonim ***** válasza:
0%

[link]


7:57

2016. jún. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

# 6

És szerinted ez a nők álma?

2016. jún. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
22%

Vééégre egy ilyen kérdés, ahol nem estek egymás nyakának az emberek!


A többség erre a kérdésre azt fogja írni, hogy a másik nemnek könnyebb. Még én is. Srác vagyok, de szerintem manapság egy lánynak sokkal több dolog könnyebb, mint egy srácnak. Elsősorban nem a saját tapasztalataimra alapozom ezt, hanem arra, amit a környezetemben látok. És azt látom, hogy elméletben sok ember beszél a régi és berögzült dolgokról, de gyakorlatban ezt alig látni.

Konkrét példa erre ez: " Nem. Nagyon sok területen hiába rendelkezik egy nő elég szakértelemmel, nem ismerik el. Vagy sokkal többet kell bizonyítania, mint egy férfinak. "

Igazából, ha egy nő elég tapasztalattal rendelkezik, általában simán előrébb juthat. Pár átgondolatlan és buta főnököt leszámítva, a cégek nem akarják magukat hátráltatni és a profit a lényeg. Nem az, hogy nő vagy férfi csinálja meg xy munkát. A férfiaknak is ugyanúgy bizonyítaniuk kell a szakértelmet. Ahol élcelődnek egy új női dolgozóval, ott ugyanúgy élcelődnek egy új élcelődnek egy új férfi dolgozóval is. Igazából a pályakezdők mindenhol kapnak ilyet, akár nők, akár férfiak. Akármikor voltam olyan munkahelyen, ahol volt új ember, mindig ezt láttam. A környezetemtől is ezt hallottam és azt is, hogy sok nő ezt annak tulajdonította, hogy biztos azért ilyenek vele, mert nő. Nyugodtan lelehet ülni a férfiak közé beszélgetné, ugyanezt átélik férfiként.


"Gépészmérnök diplomám van, védésnél szinte a tenyerükön hordoztak, csak azért, mert nő vagyok (egyetlen az évfolyamban) és nem kukacoskodtak. Míg a többieket megizzasztották.

Férfi szemmel ez másképp tűnik, de nekem nagyon lealacsonyító és megalázó volt ez a kivételezés csak a nemem miatt. Pedig rendesen felkészültem. "

Ez igaz. Gépészmérnöknek tanulok én is, alig van csaj és a tanárok többsége engedékenyebb velük ilyen esetekben. Azt elfogadom, hogy valaki ezt lealacsonyítónak érzi nőként, de inkább kivételezzenek velem, mint fél évem elmenjen a kukába, mert megbuktattak. Továbbá férfi szemszögből elég lealacsonyító, amikor ilyen szakokon bemegy egy srác pl. a beadandója miatt konzultálni, a tanár 1 perc alatt ledarálja a kioktatást és elzavarja. Ha pedig egy lány megy be, kap egy normális választ, amiből még tanul is valamit.

De igazából ez ilyen, a női tanároknál meg sokszor nyerőbbek a srácok. Szóval, ez nemenként elég kiegyenlített.


"A munkahelyemen sem könnyebb érvényesülni, ahol idősebb, tapasztaltabb férfiakkal vagyok körülvéve és azt hiszik, hogy mindent jobban tudnak mint én. Sokszor nem az utasításaimnak megfelelően végezték és már számtalanszor kellett utólagos munkával korrigálni az ebből fakadó hibákat."

Erre ugyanaz él, amit fentebb írtam.


"Itt van például a promiszkuitás. A férfiaknak szabad, és nem igazán ítélik el. A nőknek is szabad, csak nem érdemes semmilyen szempontból sem. "

Fordítva is áll a helyzet. Egy 25 éves szűz srácot eléggé lenéznek a csajok, míg egy 25 éves szűz csaj bejön a pasiknak. Szóval ez is áll oda-vissza.


És, hogy miért lennék inkább nő? Azt látom, hogy sokkal könnyebb elfogadó közeget találniuk. Ha egy srác szociális fejlődésben lemarad, sokkal nehezebben tudja behozni a dolgokat, mint egy nő. Sorban látom az egyetemen a fiúkon, hogy 20 körüliek, kirekesztettek voltak középiskolában vagy egyszerűen stréberek, és most nem megy a csajozás és alig pár tudja magát összeszedni egyéb téren is. Az ugyanilyen helyzetben lévő lányok találnak pár barátnőt az egyetemen, elmennek pár buliba, ahol pár srác körülrajongja őket és kapnak egy óriási pozitív megerősítéses önbizalomfröccsöt, amiből már simán felépítik magukat utána.

Az ismerkedésre is áll a dolog. Oké, tényleg elég sok "fura" srác megy a csajokra, de az is több, mint a semmi. Elég sok lány barátom van, aki szeret ilyenek miatt panaszkodni. Előadják, hogy nem kellenek senkinek, de közben ha nem is rengeteg, de jó pár jelentkező akad. Közös ismerősök is, de a facebookon is kapják az üzeneteket. Sőt, ismerek 3 olyan lányt is, akik panaszkodnak, hogy xy negatív jelzővel illetett illető rájuk írt, mert ismerkedni szeretnének és hogy milyen nyomik. Aztán másnap arról megy a panaszkodás, hogy nem kellenek senkinek.

A nőknél a gyengeséget is könnyebben fogadják el. Vannak bizonyos dolgok, amik miatt a férfiak is elgyengülhetnek (pl. családtag elvesztése), de jó pár dolog miatt negatív visszajelzéseket kapnak, ha elgyengülnek. Egy lánynál simán elfogadott, ha sír, mert összetörtén a szívét. Egy srácnál viszont, ez gáznak számít. És nagyon sok ilyen van. Erre sokan azt mondják, hogy nem igaz, ez csak férfi egó, de rengetegszer tapasztaltam ezt is. Láttam elgyengült férfiakat, én is voltam elgyengülve és érezhető volt, hogy bizonyos nők a dolog után máshogy kezelik az embert.

2016. jún. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Nekem sem álom napi 8 órát dolgozni 80000-ért, de attól csinálom.
2016. jún. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:

Bocsánat de számomra fura a kérdés. Senki sem változtathat azon ami adatott. Mindenkinek úgy jó ahogy van. Igaz lassan lehet hogy ilyen véleményért hamarosan lecsuknak vagy megköveznek.

Egyenesen a kérdésre válaszolva, nem de ez fordítva is igaz.

2016. jún. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!