Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valóban depressziós vagyok?

Valóban depressziós vagyok?

Figyelt kérdés

Voltunk ma pszichológusnál. Depressziót állapított meg. Elmondtam neki, hogy monoton vagyok nem hatnak meg más emberek érzései nem vagyok sem szomorú, sem pedig boldog, inkàbb unott. Rengetek gyermekkori traumám van, ide vezeti vissza. Nem érzem magam depressziósnak, de mivel az iskolaorvos sosem látott még mosolyogni és nem látott még jókedvűnek elküldött kivizsgáltatni. Pedig tényleg nincs sosem rossz kedvem, nem is tud senki sem rossz kedvet okozni, mert nem szeretek igazából senkit.

17l


2016. jún. 29. 20:13
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*Sosincs
2016. jún. 29. 20:13
 2/12 anonim ***** válasza:
13%
A pszichológusok nem jók semmire. A problémáidat csak te tudod megoldani.
2016. jún. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
38%
Mi azt nem tudjuk, hogy depressziós vagy-e, de az iskolai dokit sem értem, ott senki nem szokott mosolyogni, és emiatt nem kell senkit pszichológushoz küldeni. A rossz kedv nem egyenlő a depresszióval.
2016. jún. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem mondom, hogy a pszichológusok semmire sem jók, de arra nem, hogy odamenj és elmond, hogy "Szar az életem, csinálj valamit, hogy boldog legyek!". Ez kb olyan, mintha fel akarnád újítani a házad, és odamész egy szakihoz, hogy csináljon modern házat a régidből, de semmi koncepciót nem mondasz. A pszichológus csak akkor tud segíteni, ha vannak elképzelésid arra vonatkozóan, hogy mit szeretnél, hogyan akarsz változtatni az életeden. Hagyd a francba az öndiagnózist és betegségmodelleket (autizmus, asperger, borderline, depresszió, bipoláris depresszió...stb), mert ezzel csak bekategorizálod magad, amire hosszú távon semmire nem mész.
2016. jún. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ez alapján elég valószínű, hogy az vagy.
2016. jún. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A pszichológus nem ír fel gyógyszereket. Az a pszichiáter.

A pszichológus beszélget veled, és rámutat, próbálja kihozni belőled azt, amivel megtudod gyógyítani magad. Minden létező fájdalom és kín csak magunk által gyógyítható, még akkor is ha ezt egy másik ember váltja ki belőlünk.

Sajnos így interneten keresztül mi nem fogjuk átérezni/megtudni hogy valóban depressziós vagy e.

2016. jún. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ne mtudom hogy túl sok vagdosós képeket láttatok olyan lányokról, akik "depisnek :P" nevezik magukat, vagy mi van veletek :) nem bunkóságból.

A depresszió fogalma nem a szomorúság, hanem az életkedvtelenség, unottság, ésatöbbi amiket leírt.

Ez az "alap-depresszió" az más fogozat, amikor az ember öngyilkos.

Szóval szerintem keress barátokat, vagy kezdj valamit magaddal :) Nyéri munkát tudok ajánlani, de ott ne úgy álj egy hozzád szóló emberhez hogy "Mit akarsz? -.-" Hanem kedvesen, jobb lesz, hidd el, a kedvesség ragájos :D (vagy ragályos, nem tudom, nem használom ezt a szót)

Egyébként tudom hogy arra tanítanak, hogy az internetes beszélgetések veszélyesek ,de vannak megbízható emberek, én már élőbe is találkoztam ilyen emberekkel, azóta a legjobb barátaim :) Keress csoportokat, bővísd az érdeklődési köröd! :)

2016. jún. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Vannak barátaim:D szeretnek az emberek, az ismerőseim 90%ka kedvem. Én nem szeretem az embereket de attól függetlenül kedves és normális vagyok mindenkivel. Tehát van szociális életem, csapatban sportolok jól tanulok stb. Csak nem érdekel magamon kívül semmi hosszú távon
2016. jún. 29. 22:32
 9/12 anonim ***** válasza:
Lehet pszichopata vagy inkább :D
2016. jún. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Pszichopata? Lehet megmagyarázná, hogy nincs érzelmi világom:Dd
2016. jún. 30. 20:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!