Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért utálják az emberek a...

Miért utálják az emberek a brutális őszinteséget?

Figyelt kérdés
Én egy olyan embernek tartom magam, akit ha kérdeznek, csak akkor válaszol, de akkor őszintén és a saját véleményem nyersen, de kultúrált módon fejezem ki. Ez miért nem jó az embereknek? Sokkal jobban szereti a többség az olyanokat, akik eljátszák a kedves, cuki ismerős szerepét, majd ha a másik hátat fordított elkezdi kibeszélni? Mindenki váltig állítja, hogy az őszinte embereket kedveli, de amikor megkapják a napi őszinteség adagukat, akkor panaszkodnak hogy az illető gyökér, gonosz, barom stb. Én jobban szeretem a nyersen őszinte embereket, mint az Oscar-díjhoz közeli alakításokat. Nektek mi a véleményetek?

2016. júl. 23. 12:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%

Én is jobban szeretem, ha őszinte valaki, és én sem fogok ferdíteni csak azért, hogy kedveljenek. Nyilván nem célom megbántani senkit, de csak azért, hogy ezt elkerüljem viszont nem fogok hazudni.

Az a baj sok emberrel, hogy az egojukat akarják fényeztetni mással, és sokszor már a kérdésből is látszik, hogy mit akarnak hallani válaszként. Csak az őszinte válasz nem buli nekik, "karácsonyit" pedig én nem fogok mondani, ha nem indokolt.

2016. júl. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%
Nem utálják amennyiben nem bunkón és rosszindulattal közlöd.
2016. júl. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
70%

Tehát ha látsz egy emberen egy hibát, akkor elvileg nem bírod ki, hogy ezt ne közöld vele nyers stílusban?

Ebből pl most ez jön le nekem, és akkor megkérdezed, miért utálják az emberek?

De ha nem is a külsejét, akkor a jellemét kritizálva is hasonlóan bántó tud lenni.

Korrekt dolog az őszinteség, de tudni kell, hol a határ.

2016. júl. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%
Kérdésed lényege, hogy miért utálják az emberek a brutalitást ha ök a szenvedö alany? No hármat találhatsz!
2016. júl. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%
Ne nyersen közöld a dolgokat, hanem emberségesen, türelemmel és nem úgy hozzájuk vágva, mint a mosogatórongyot. A stílus is lényeges, nem csak a tartalom.
2016. júl. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
92%

"Én egy olyan embernek tartom magam, akit ha kérdeznek, csak akkor válaszol"


Nekem is van ilyen ismerősöm, keveset szól, akkor is bunkó. Persze csodálkozik, hogy nem szeretik és nem keresik a társaságát. Az őszinteség nem egyenlő a bunkósággal! 😊

2016. júl. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
73%

Nekem az a véleményem,hogy szerintem Te egy kisebbségi komplexusban szenvedő,provokatív "frankómegmondós" prollergyerek vagy.

Kérlek ne haragudj rám,hogy ilyen nyers voltam!

2016. júl. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
51%

Nem utálják. De vannak helyzetek, amikor nem kell nyersen őszintének lenni (pld. 5 éves unokahúgod odajön megkérdezi, hogy milyen a póni lovam lerajzolva? nem hiszem, hogy a megfelelő válasz az lenne, hogy ez inkább egy háromszintes panellakáshoz hasonlít, még akkor is ha az olyan).

De ha már szereted a nyersen őszinte embereket: egyetértek azzal, hogy te egy provokatív, bunkó ember vagy.

2016. júl. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
62%

Az az érdekes, hogy a hozzád hasonló emberek nem tudnak pozitívan őszinték lenni. Mindig csak a szart mondjátok.


Az is brutálisan őszinte, amikor azt mondom a testvéremnek, barátomnak, hogy "csodállak, amiért keményen dolgozol, büszke vagyok rád, mert nagyon értesz a szakmádhoz, stb."

2016. júl. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 MZ.per.X ***** válasza:
55%

Az a baj, hogy amíg te "brutálisan őszintének" érzed magad, addig a külvilág csak azt látja, hogy bármit szólsz, az negatív kritika, beszólás, leszólás....csodálkozok hogy nem bírnak téged?


Persze, lehet mondani hogy mindenki szemét, mindenki a hátad mögött beszél ki. De ha minden ember folyamatosan "őszinte" lenne akkor 2 perc alatt háborúba borulna a világ mert mindenki utálna mindenkit.

2016. júl. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!