Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy atomháborút követően...

Ha egy atomháborút követően az emberiség 90%-a kipusztulna, a növények és állatok szinte teljesen eltűnnének a föld színéről, ti képesek lennétek a kannibalizmusra az életben maradásért?

Figyelt kérdés

Ma néztem meg Az Út című filmet, és annak kapcsán merült fel bennem ez a kérdés.

Mit tennétek ilyen helyzetben? Vállalnátok az emberevést, inkább öngyilkosok lennétek, vagy van valami más ötletetek, hogyan élnétek túl?



2016. aug. 21. 14:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%

Öngyilkos biztos nem lennék, mert félek a haláltól.

Először felkutatnám a megmaradt boltokat és ilyeneket, hogy kifosszam őket. Ezután, vagy ha ez nem jön össze, akkor az állatok és a növények lennének a "célpontok". Eleve valószínűleg nem lennék egyedül, mert próbálnék csapódni másokhoz. De a kérdésre válaszolva valószínűleg igen, akkor is ha ezt most nem tudnám elképzelni, mert undorító. És főleg akkor vetemednék rá, ha a csoport többi tagja is megtenné.



Miről szól a film?

15/L

2016. aug. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
43%
Kipusztul az emberiség 90%-a a növények és állatok létszáma a minimálisra csökken. Olyan sugárzásveszély maradna, hogy hamar elpatkolnál. Én nekem első utam egy fegyverért, késért vagy valamiért lenne, hogy megöljem magam.
2016. aug. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
A titkos földalatti pincémben lennék, amit direkt erre fejlesztettem ki
2016. aug. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ahhoz apokalipszis hogy passzív kannibalizmushoz folyamodjanak emberek. Az 1972-es andoki repülőgépkatasztrófa túlélői az becsapódásban meghalt utasokat voltak kénytelek megsütni és megenni, mert hónapokon keresztül várták a segítséget.

Simán bevállalnám az ilyesfajta kannibalizmust a túlélésért. Hogy a csoportommal emberekre vadásszak, hogy megöljük és megegyük őket (A Road-ban ez volt) azt soha, nem tudnék ilyen mélyre süllyedni.

17F

2016. aug. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
91%
Amennyi szemetet ma az emberek összezabálnak, erősen elkeseredettnek kéne lennem, hogy valakit megzabáljak, akkor már a radioaktiv zöldség is egészségesebb.
2016. aug. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
100%
A film tartalma: "Hosszú évekkel ezelőtt Amerikát rejtélyes katasztrófa sújtotta. Megszűnt az energiaellátás, majd éhínség tört ki, azután a túlélők egymásnak estek. Ebben az apokaliptikus világban az erőszak az úr, bandák vették át a hatalmat. Egy apa a fiával együtt útra kel az óceán felé, miközben megpróbálják túlélni mindezt. Minden vagyonuk elfér egy rozoga bevásárlókosárban. Útjuk során nap mint nap meg kell küzdeniük a betevő falatért, fel kell venniük a harcot a természet erőivel. Egyetlen támaszuk az összetartozás érzése: az emlékek és a szeretet." (Port.hu)
2016. aug. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat + a film tartalmának leírását.

Az én válaszom: magam köré gyűjteném a beszámítható rokonokat és ismerősöket (nagyobbik húgom, apám, legjobb barátnőm) és úgy vándorolnánk valami biztonságosabb, kevésbé szennyezett helyre, valahogy úgy mint a filmben. Emberevésre sosem adnám a fejem, bár nem tudom, az igazi éhség mit hozna ki belőlem. Az ember képes elállatiasodni, és visszaváltozni azzá az ösztönlénnyé, amiből kialakult.

15/L

2016. aug. 21. 15:16
 8/22 anonim ***** válasza:
Én azt sem értem mások állatokat hogy képesek enni, főleg megölni... nemhogy embereket. Sose lennék képes egyikre sem. Hamarabb enném a földet vagy akármit ami van.
2016. aug. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Dr. Válasz válasza:
100%
Mi fényevők nem csinálnánk problémát ebből. Bàr valószínű az atomvillanás megülné a pocim.
2016. aug. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
92%

Esetleg így képzeletbe a halott nőket enném :D

Aztán gyakorlatba meg ki a fene tudja, hogy mit tennék, azt sem tudom milyen igazán éhezni, eddig csak szimplán éhes voltam semmi több...

2016. aug. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!