Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lesz abból pszichopata...

Miért lesz abból pszichopata akinek megvan mindene?

Figyelt kérdés
Mostanában egyre gyakrabban hallani ,hogy olyanokból lesz rabló/gyilkos/terrorista akiknek egyébként meg van mindene..és nem csak anyagilag hanem van családja,barátai,rendes életkörülményei.Hogy juthat el mégis valaki ideáig?

2016. szept. 6. 18:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem újkeletű jelenség, még mondás is van rá: "A kutya is jódógába vész meg"
2016. szept. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Mert valószínűleg nevelést, törődést viszont nem kapott, illetve a szülei bár gazdagok, velejéig romlott emberek lehettek és rossz példát láthatott, illetve lehet hogy rosszul bántak vele, hiába volt anyagilag rendben, lehet hogy bántalmazták, alázták testileg-lelkileg, elhanyagolták, stb...

Vagy ha e közül egyik sem, akkor igaz a mondás, hogy a kutya is jó dolgában vész meg.

2016. szept. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 hosszúhajú ***** válasza:
100%

a hajlamot se zárnám ki, mert a pszichopaták már kisebb gyerekkorukban három fontos tünetet mutatnak

- bepisilés

- pirománia

- állatkínzás

2016. szept. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

[link]


Általában nem lesz, hanem már ilyen gyermekkora óta vagy így született, csak a dolog később ütött ki.


Igazából leírták a 2 dolgot, ami miatt bekattanhat valaki és tehet ilyen dolgokat.

1, Igazából nincs meg mindene. Ismerek olyanokat, akik látszólag vidámak meg megvan mindenük, de nem ez a helyzet. Otthon verik őket vagy hasonló.

2, Jó dolgukban vesznek meg. Szegényebb körökben általában meg kell keresni a kaját és hasonlókat, ezért az illetőnek nincs ideje ilyeneken gondolkodni. Ha ez megvan és még minden más is, akkor könnyebb elvont témák felé kacsingatni.

2016. szept. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez furán hangozhat, de a mi családunkban a tesóm mutat pszichopata jellemvonásokat. Róla azt kell tudni, hogy egész életében iszonyúan elkényeztették, és szinte alig volt lecseszve, nem tanulta meg, hogy a tetteinek következményei vannak. Mindent megkap, például nem hajlandó csak a drágább, különlegesebb ételeket enni...ja azt elfelejtettem mondani, hogy nem csinál semmit, nem dolgozik. A szüleim számára a cselédség, velem nem kommunikál, csak ha valamire szüksége van. Teljesen hiányzik belőle az empátia. Ritkán is járok haza, kényelmetlenül érzem magam a társaságában.
2016. szept. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 hosszúhajú ***** válasza:
100%
5. ne gondolj rögtön pszichopatára. ez kevés. na meg annyi van - szociopatát, meg antiszociálist is rárakhatjuk, ha akarjuk : ) - végül is... :)
2016. szept. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

lehet tényleg ezek állnak a háttérben.Köszi a válaszokat!

#3: nem értem a bepisilés ,milyen összefüggésben van ezzel?

#5:szerintem ott inkább akkor lesz baj ha már nem kapja meg ezeket...azt megkérdezhetem ,hogy te hogy nem lettél elkényesztetett? Azért kérdezem mivel gondolom ugyan azt a nevelést/dolgokat kaptátok!?

2016. szept. 6. 22:14
 8/12 hosszúhajú ***** válasza:
a bepisilés nemtom hogy jön ide, ezt valamelyik hülye sorozatban hallhattam, de most utánanéztem, és nem ír ilyet. a másik kettőt persze igen.- és ami fontos: a pszichopatáról azt írja örökíthető, míg a szociopata a rossz körülmények miatt lesz olyan. ez a fontos eltérés a kettő között, de nagyon hasonló. Szóval az eredeti kérdésre válaszolva, a genetika lehet az oka. - szakirodalmat bogarásztam most.
2016. szept. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
ez fura..nem gondolom ,hogy valaki eleve pszichopatának születik.Szerintem biztos kellenek hozzá körülmények,valami ami kiváltja.
2016. szept. 7. 20:19
 10/12 hosszúhajú ***** válasza:
igen, néha a hajlammal csak születünk, és nem minden esetben jön elő. Hiába születik valaki rákos betegségeket örökítő családba, ha olyan életet él, hogy vigyáz minden rizikófaktorra, nem törvényszerű hogy ő is rákos lesz. Vagy ha hajlamos vagy pl hirtelen dühkitörésekre, de a világ legharmonikusabb családjába nősz fel, nyilván ezerszer kevésbé jön elő, mintha még pluszba vernek is részegen... szóval ha van alap, arra szépen rájöhet, és az adott körülmények döntik el, hogy mennyire marad látens ( nem jelenik meg, csak a hajlam van jelen ) vagy kifejlődő.
2016. szept. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!