Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan küzdjem le a beégés/bén...

Hogyan küzdjem le a beégés/bénázás elleni félelmemet?

Figyelt kérdés

Olyan szintű fóbiám (vagy nevezzem betegségnek) van, ami már elég komoly és kezelésre szorul. Például nem merek kávéautomatákat/jegyautomatákat/banki vagy ügyintéző automatákat használni, félek nagyobb bevásárlóközpontokban, (főleg ott ahol drága üzletek vannak és félek attól, hogy bemegyek egy méregdrága helyre, amiről nem tudom, hogy az, és pislogok, mint hal a szatyorban), elektronikai áruházakban vásárolni, mert attól félek, hogy egy lépésnél, egy választásnál elakadok/bepánikolok és döntésképtelen leszek. Ezért az elektronikai cikkeket is netről, házhoz szállítással rendelem. Az sem érdekel, ha nem működik, csak ne kelljen ott a helyszínen a kollégákat megszólítani, ilyen-olyan garanciapapírt rendezni, ide szaladni/ezzel-azzal beszélni. A jogosítványomat is elég nehezen szereztem meg, mert elég...hogy is fogalmazzak motorikus/statikus vagyok. Mindent csak akkor sajátítok el hiba bénázás nélkül, ha begyakoroltam. Ezért van az, hogy egy teljesen más fajta (1.4-es benzines) autóba a jogosítvány megszerzése óta nem merek beleülni és még a környékemen kis forgalom esetén se vezetni. Régebben a liftet sem mertem, használni, ma már nem ódzkodom tőle. Mondjuk a mai napig félek attól, ha nem egyedül utazok, akkor mi az etikett? Megkérdezzem, hogy ő meddig megy és megnyomom helyette a gombot, vagy több ember esetén, hogy működik? Szóval ilyen életképtelen, bezárkózott ember vagyok és nagyon szeretnék változtatni az életemen, mert így mindig szorongással kell élnem, de sajnos nem tudom, hogy hogyan és mit kellene csinálnom. :(

Van ilyen "személyiségtréner", aki kifejezetten ilyen emberekkel foglalkozik? Köztetek van ilyen hozzám hasonló ember? Ha igen, akkor írjátok le, mi a helyzet veletek kapcsolatban.



2016. szept. 6. 21:25
 1/3 anonim válasza:
Hello,kérdező hány éves vagy?Milyen nemü?
2016. szept. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

van ilyen tréner persze.

ku-rva néninek nevezik és heti 2-3x kell eljárnod hozzá dugni.

ha betartod ezt az utasítást 2-3 hónap alatt jelentősen javulna az állapotod.

2016. szept. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
#1: 21/F vagyok.
2016. szept. 6. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!