Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire vagy érzékeny?

Mennyire vagy érzékeny?

Figyelt kérdés

Mennyire vannak rád hatással ha beszólnak, kritizálnak? Tegyük fel itt gyakorin felraksz egy kérdést, valaki ok nélkül lefikáz téged. Mit szólsz hozzá? Rosszul esik, vagy nem is érdekel?

És arra mennyire vagy érzékeny, ha olyan képeket/videókat látsz amiben bántalmazás történik? Például megbírnál nézni egy videót amiben valakit megölnek? (Pl. ISIS videóit)


Halt már meg háziállatod? Ha igen, megviselt?


Van egy teszt amire ha van időd akkor töltsd ki, és írd le nekem az eredményt.

[link]



2016. okt. 10. 20:42
 1/10 anonim ***** válasza:
37%

Magyarul plíz a tesztet, mert nem vagyok cseppfolyósan angolul beszélő.


A kérdésre a válaszom: alapvető, hogy aki rendben van magával, az nem megy neki a másik embernek, következésképpen tudom, hogy egy-egy vitriolos oltogatás sosem rólam szól, hanem a másik emberről, arról, ami az ő fejében van, persze a kulturált kritikus véleménnyilvánítással semmi bajom, ha csak tehetemm tanulok is belőle, de aki goromba, bunkó, kötekedő stb, azokat sajnálom, mert szar lehet úgy élni.

2016. okt. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Bocsi tudok közepesen angolul, de nincs türelmem végig fordítani a kérdéseket.

A te kérdéseidre a válaszok:

"Mennyire vannak rád hatással ha beszólnak, kritizálnak?"

Akár egy évnél is tovább okoz napi traumát mert akaratlanul eszembe jut, erősen technikáznom kell h eltereljem a gondolataimat.


"Tegyük fel itt gyakorin felraksz egy kérdést, valaki ok nélkül lefikáz téged. Mit szólsz hozzá? Rosszul esik, vagy nem is érdekel?"

Ugyanez a helyzet, manapság már megpróbálom helyén kezelni, törlöm az előzményekből és megpróbálok nem visszanézni rá. volt h több oldalnyi gyalázkodást kaptam...)


Bántalmazós videók: általában közepesen visel meg, meg tudok nézni kivégzős videót rosszullét vagy ilyesmik nélkül.

De pl volt egy olyan balesetes videó ahol a kikötőből ugrott vízbe a srác, lentebb volt egy betonszegély ami levitte az arcát és a koponyája kétfelé nyílt, a doki mutatta utána a sérülést összenyomkodva a két koponyarészt, közben meg zihált a páciens. Na az instant hányinger volt.


Háziállat halála megvisel, de nem szoktam sírni.

2016. okt. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%

Ha élőben beszólnak vagy fikáznak olyanok, akikkel nap, mint nap érintkezem, ismerem őket valamelyest, az nyilván rosszul érint. Ha idegenek, az nem izgat különösebben, amíg nem szállnak rám, nem folyamodnak tettlegességhez... ez utóbbi különösen érzékenyen érint, ilyenkor szoktak kapni a delikvensek egy kis CS-t.

Ha nem ismerem az illetőt, akiről a videót mutatják, akkor egyáltalán nem hat meg. Ha minden felvételen látott tragédia áldozatainak sanyarú sorsa megviselne, már rég idegösszeroppanást kaptam volna.

Nem halt még meg, mivel a kutyám az első, de ha ő elmegy, az valószínűleg némileg megvisel majd, hisz szeretem, de azért nem lesz díszlövéses temetés, veresegyházi asszonykórus meg hetekig depisen gyászolás.

Sajna a tesztre nincs időm.

2016. okt. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi őszinte válaszokat.

A teszt annyira nem fontos, nem gáz ha nem töltitek ki.

2016. okt. 10. 21:28
 5/10 anonim ***** válasza:
37%
Nagyon nem érint mélyen a kritizálás, sem beszólás. Ha valaki ok nélkül lefikáz, nem esik ugyan rosszul, de egykét jó szöveggel leoltom az anyjába azt mehet amerre akar. Az ilyen kivégzéses videokat csak azért nem tudnám megnézni mert szerintem azonnal kijönne az egésznapi kajaadagom. Kiskoromban voltak hörcsögeim, sajnáltam őket mikor elpusztultak, de nem viselt meg különösebben. A tesztben a primary 2.7, a secondary 3.2 lett.
2016. okt. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%

A beszólások nem érintenek meg. A kritikát szívesen fogadom, amennyiben építő jellegű. Vastag bőrt növesztettem az évek során, így tökéletesen fel tudok húzni bárkit azzal, hogy a viták során teljesen nyugodt maradok. Érdekes módon már az sem bánt, ha egy közeli ismerősöm vág hozzám sértéseket. Pár percig még zavar, azután nem foglalkozom vele.


Már érzéketlen vagyok az erőszakkal szemben. A való életben biztos sokként érne egy ilyen eset, de biztos távolból, egy képernyőn nézve nem zavar. Láttam már beteg videókat, ISIS kivégzéseket beleértve, de már immúnissá váltam. Elfogadtam, hogy ilyen világban élünk.


Egy cicám halt meg pár éve, azt nagyon rosszul viseltem. A mai napig állandó stresszben élek, mert félek, hogy a mostani háziállataimat is bármikor elveszíthetem.


A teszt eredménye 3.1 (primary) és 4 (secondary) lett.

2016. okt. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
37%

Első vagyok, nagyjából megértettem a lényeget :D


Szóval nálam erőteljes szubjektivitás van etéren.

Ha valaki fontos nekem, számít a véleménye, akkor nagyon rosszul tud esni, ha intrikus vagy lekezelő stílusban negatív kritizál.


De! Nem arról van szó, hogy elvárnám mindenkitől, hogy egyetértsen velem, hanem a közlés mikéntje számít. De csak hozzám közelálló emberektől.


Ha egy távoli ismerős vagy egy vadidegen taplóskodik, beszólogat, bántó stílben nyomja, akkor előjön az az effekt, ami egyik jelmondatom is, hogy "aki rendben van saját magával, az nem megy neki a másiknak" ergo tudom, hogy ennyire futotta, ez van a fejében, a stílusa nem rólam, hanem róla szól, úgyhogy max egy ignorálás, de nem húz fel.


Bántalmazós képek, videók? Gyomrom van hozzá, nem különösen visel meg a látvány. De a méltatlan igazságtalanságokkal nem tudok egyetérteni.


Háziállat, mint kis családtag, eléggé rosszul érintett az elvesztése, de nem borultam ki, vagy nem blokkolt a mindennapokban.

2016. okt. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
37%

1. Nem igazán érdekel mások véleménye, megyek mondhatni a saját fejem után és hiába szólnak be, az engem hidegen hagy.

2. A bántalmazás, gyilkolás nem igazán borít ki, sőt érdekel, h mi folyik ott, ki hogyan sérült meg, mennyi vér van.

3. A kutyám halt meg, 13 éves volt, mikor temettük mindenki sírt, csak én nem. De nagyon sajnáltam, az utolsó napjaiban együtt voltunk, gyerekemként tekintettem rá és a halála megviselt. Kiakartam ásni, de anyámék nem hagyták.

A teszt eredménye: elsődleges 4.1 a másodlagos 2.8

2016. okt. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Megcsináltam a tesztet, Primary 2.6, secondary 2,5. :)

Idegenek kritizálása/beszólása érint meg a legkevésbé, szeretteimé már jobban meg tud érinteni alkalomadtán, de nem jellemző az ilyen szerencsére.

Hosszú ideig nem szoktam ezeket hordozni vagy megbeszélem velük pl.


Nem szívesen nézek kínzós, meg kivégzős videókat.

Szomorú nagyon voltam amikor meghalt 2 kedvenc kutyám is, sajnáltam őket.

2016. okt. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálam a primary-re 4.4-et ír, a secondaryra pedig 4.1-et, de szerintem alásaccolt. Engem annak a tipikus robotnak szoktak tekinteni. Egyedül a háziállatos téma tud érzékenyen érinteni.


Itt gyakorin nem szoktam kérdezni. Amit kell inkább kikutatom magamnak könyvtárakban, vagy google-ben.


Nem igazán szoktak beszólni, mert nem adok rá okot. Ha adok rá okot, az általában csak anyázás, mert erkölcs és etikamentesen szókimondó vagyok. Nem szokott érdekel ni, akármi történik is. Inkább kielemzem.


A videókkal nincs bajom. Pszichológusként rendszeresen dolgozom a rendőrséggel, nem különösebben hat meg a dolog.


A háziállat már más téma. Bennük mindennél és mindenkinél jobban megbízom, (igazából másban egyáltalán nem) így az ők halálukat meggyászolnám egy rövid ideig, de ennyi.

2016. okt. 13. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!