Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek többsége (tisz....

Az emberek többsége (tisz. Kiv. ) miért ilyen álszent és kétszínű, ha melegekről van szó?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék se provokálni, se vitát szítani, de melegként nem értem ezt a hozzáállást sok ember részéről.


Miért kell a hozzáállásban, viselkedésben, véleményben egy 180 fokos fordulatot venni, ha homoszexuálisokról van szó?

Mikre értem:


- Ha két meleg megfogja egymás kezét, már sokan reklámozást és homoszexuális propagandát kiáltanak, miközben mindkettő nem létező baromság. Egy szexuális orientációt mégis hogyan lehetne reklámozni?

De ha 2 heteroszexuális fogja egymás kezét, vagy hangosan csókolóznak, pusziszkodnak, nyalakodnak, az senkit sem zavar úgy általában. Egyszer hallottam, hogy valakit zavart, de nem szólt közbe, mondván "semmi közöm sincs hozzá". Akkor a melegek kézfogásához miért van közük?


- Vagy ott van a szex egyik része, az anális szex téma. Ha melegekről van szó, akkor fröcsög sok ember (leginkább férfiak), hogy milyen undorító, és különböző nem túl kedves jelzőkkel illetik a melegeket, amik az emberi végtermékre és nemiszervre vonatkoznak. Viszont ha az anális szex téma a lányoknál jön elő, akkor meg sok férfi rögtön sorolja, miért jó, szexi és izgató az anális szex. Láttam olyat, hogy egy férfi egy melegekkel foglalkozó cikk alá odakommentálta a nyomdafestéket nem tűrő véleményét az anális szexről, majd ugyanez a férfi egy lányokkal kapcsolatos cikknél meg istenítette az egészet, és szerinte a lányok is élvezik, ha análba nekik beteszi.


- Ha a melegek gyerekvállalásáról van szó, akkor mindenki anyatigris módjára védi a gyereket, mert szegény lelke szerintük biztos megsérül. Ha egy heteroszexuális család rosszul neveli a gyereket, vagy az egyik fél alkoholista, vagy a szülők háborúznak és a gyerek a golyófogó, akkor a gyerek lelki világa érdekes módon senkit sem érdekel. A gyerek sokaknak miért csak akkor számít, ha homoszexuálisokról van szó?


- Ha melegházasságról van szó, sokan az egekig magasztalják a házasság intézményét, és szerintük az szent és sérthetetlen. Ellenben ez senkit sem érdekel, amikor sok pár néhány év után már fut is elválni.


- Ha egy meleg személy elmondja, hogy meleg, vagy azt, hogy van párja, azt sokan nyomulásnak, reklámozásnak, "arcunkba tolás"-nak veszik. Ellenben teljesen normális, ha srácok beszélnek órákat csajozós élményekről, vagy hogy hány nővel voltak már, az normális, ha a lányok órákig beszélgetnek arról, ki tetszik, ki nem, stb. Ha ez nem 'arcba tolás", akkor a melegeknél miért számít ez annak?


És még lehetne sorolni. Nem értem ezt a mentalitást. Én képtelen lennék arra, hogy X-nél elítélem azt, amit Y-nál teljesen természetesnek veszek. Miért ilyen sok ember? Az általánosításrokról, sztereotípiákról nem is beszélve. Ha valami tetszik nekik (pl anális szex), akkor miért jönnek a melegekkel foglalkozó cikkekhez fröcsögni róla, hogy undorító szerintük?


Mi ennek az oka, hogy a mai napig sokan (tiszt.kiv.) ilyenek?

Ti mit gondoltok erről? Mi a véleményetek az ilyen emberekről?



2016. okt. 11. 16:41
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
14%

Mert a homoszexualitás egy betegség, vagy fiatalkori eltévelyedés ,vagy születési rendellenesség. Egyik sem olyan dolog amit reklámozni kellene és büszkének kellene rá lenni. Ennyi a történet.


És mivel eltévelyedés is lehet az ok,ezért nem kellene a még nem eltévelyedetteket arra bátorítani hogy ez egy hú de jó dolog és természetes, nosza próbáld ki.

2016. okt. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
7%
A kézenfogós bekezdésnél tartok. Ha jól értem, nem tudtad szembeállítani a tömegben cuppogós hetero csókolózással, mert nem láttál olyat, hogy odamentek emberek a meleg párhoz és rájuk szóltak volna, hogy ne fogják egymás kezét, vagy hogy illetlenül viselkednek.
2016. okt. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
14%

A homoszexualitás nem egy természetes dolog. Hozzáteszem nekem nincs bajom a melegekkel, de nem is tartom ezt egy természetes, normális dolgonak, nem kell reklámozni. Ugyanígy nem kell reklámozni, ha valakinek láb fétise van pl. Nem árt vele senkinek, nem betegség, de akkor se csókolgasson már egy harisnyát az utcán vagy a barátnője lábát. Az pedig, ha két hetero ember nyalakszik az utcán igenis ugyanúgy sok embert zavar.


A heteroszexuális férfiak azért szidják ezt a felállást, mert itt a kapó féllel is tudnak azonosulni. A legtöbben nem hagynák azt sem, hogy a barátnőjük ilyet tegyen velük. A másik pedig, hogy a kettőt nem lehet összehasonlítani. Én pl hányok a gondolattól is, hogy egy nő úgy nyúljon hozzám, ellenben nyilván a páromtól nem zavar. Ezeket nem lehet rendesen megindokolni. Egyszerűen egy erősen hetero számára irtó taszító a gondolata egy meleg szexuális együttlétnek és egyszerűbb a higiéniával, meg, hogy mi hova való dolgokkal előhozakodni, mint azt elfogadtatni a vitapartnerrel, hogy "egyszerűen undorítónak talállak, nem tudom megmondani miért".


A gyerekvállalással kapcsolatban nincs igazad. Épeszű ember egy normál válás kapcsán is sajnálja a gyeremekeket, most is tele az újság, egy csomó ilyen példával.


Sokkal több a heteroszexuális ember,aki összeházasodik, így nyilván sokkal többen is válnak el. Ez a nagy szám, ami miatt már nem olyan nagy dolog az elválás. A probléma az alapoknál keresendő. A házasság, mióta létezik (nagyon nagyon régóta), arról szól, hogy egy férfit és egy nőt összeköt (kezdetben akár több nőt is, de ebbe ne mennyünk bele). Ehhez adódott később hozzá egy erős vallási vonal is. Ami ilyen régóta fennáll, kismillió írással alátámasztva, persze, hogy az emebrek ragaszkodnak hozzá, "szentnek" tekintik. Az ember már csak ilyen, szereti a hagyományait, a magyarok meg aztán pláne.


Arcbatolás.. Ez megint egy olyan dolog, amit el kell fogadnod, ha vállalod, hogy eltérsz az átlagtól vagy, ha így alakult az életed. Szomorú, de így van. Sokan még a mozgsákorlátozottakkal kapcsolatban is azt érzik, ha tömegbe mennek, hogy az arcukba akarják tolni magukat.


Az a baj, hogy a melegek többsége nem tudja elfogadni, hogy ez van különböznek. Szerintem nekik is kellenének, bár lehet már vannak önsegítő könyvek, hogy hogyan dolgozzák fel azt, hogy mások és hogyan tudjanak ezzel együttélni. A heteroszxuális emberek mindig is többségben lesznek, a világban ez a megszokott, elfogadott, normális dolog. Ha te másnak születtél vagy másképp döntöttél vagy akármi is alakította ki más vagy meg kell tanulnod ezzel együttélni és elfogadni azt, hogy sajnos a te életed így alakult. Nem másokat, akik szerencsésebbek kell szidni. Örülj neki, ha van párod, légy vele boldog és ne sajnáld másoktól a boldogságot. Neked azzal nem lenne jobb, ha a heteroszexuálisok egymást is bántanák. Neked ez jutott, nem fogod tudni megváltoztatni a világot, a kezdeben a döntést, hogy együttélsz ezzel és megpróbálsz így boldogulni vagy puffogsz otthon és utálsz mindenki mást, aki szerencsésebb helyzetben van.

2016. okt. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
25%
Te hol élsz, valami muzulmán országban? Európában már annyira erőltetik a mindenáron polkorrektséget, hogy lassan már nem csak elfogadott, de talán kötelező is lesz a homoszexualitás. Nem lehet sehol kimondani, hogy az ember húzódozik a témától, mert rögtön ősembernek, homofóbnak, retrogád gyökérnek vagy kikiáltva, tapsolva kell ujjongani, ha a fiad bejelenti, hogy biszex, mert különben milyen apa vagy te, és a többi... nem értem a panaszkodásodat. És egyébként dehogynem zavar mindenkit a cuppogva csókolózó-feltűnősködő hetero párok, én is hallottam már, ahogy tüntetően elkezdek mellettük visszacuppogni, vagy odaszóltak, hogy "meg ne edd azt a lányt". Csak te nyilván a saját problémádra koncentrálva észre sem veszed az ilyesmit.
2016. okt. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
86%

Ne keress értelmet az irracionális tömegek fejében.

A probléma ott kezdődik, hogy az emberek többségének nincs, saját magának lefektetett elvi összefoglalója, ebből kifolyólag a pillanatnyi nemtetszéséből/érzelmeiből/helyzetéből formálja a véleményét. Utóbbi (a lefektetett elvekkel ellentétben) sokkal rugalmasabb, és megengedi magának az ellentmondást.

2016. okt. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
98%

"Egyszerűen egy erősen hetero számára irtó taszító a gondolata egy meleg szexuális együttlétnek"


De hát ha a meleg ember nem hozza szóba az együttlétet egyáltalán, akkor miért NEKI rovod fel, hogy TE mire gondolsz saját magadtól??

Én ezt nem tudom megérteni, ez nekem a hülyeség netovábbja.

Nem veszed észre, hogy TE GONDOLOD A SAJÁT GONDOLATAIDAT?

Szóba nem került ez a téma sem a nyitó kérdésben, sem még sehol máshol nem hallottam olyat, hogy egy homoszexuális ember az együttlétéről beszélt volna.

Mindkét válaszoló, aki természetellenesnek tarja a homoszexualitást, olyan dolgokat hoz fel, amiket a kérdező nem hozott fel és a példáiban sincsenek felhozva.

Nem tudom megérteni, miért másról beszélnek az emberek, mint amiről szó van!

2016. okt. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
15%

Köszönöm, hogy kiemelted amibe beletudtál kötni. Valóban nem olvastam el a szexuális részt figyelmesen, hogy nem arról van szó, hogy egy ilyen témát boncolgató fórumhoz kommentált valaki. Szánom-bánom, hogy ilyen sekélyes vagyok. Ebben valószínűleg közrejátszik az, hogy igen igazad van, az ember egyből a szexxel hozakodik elő, hiába nem írják, mert ez az ami először eszébejut az embernek, ugyanis emiatt tartják az egészet rendellenesnek. Ez az, amibn eltértek a nagy átlagtól. Tudom lehet úgyis nézni, hogy másért repkednek a pillangók a hasukban, de valójában amiben valóban eltérnek az az, hogy ezek az emberek a saját nemükkel létesítenek szexuális kapcsolatot. A pedofiloknál is egyből arra aszociál az ember, hogy gyerekeket rontott meg, nem arra, hogy gyerekekbe szerelmes. Tudom a kettőt nem szabadna összehasonlítanom, de muszáj egy lesarkosított példát hoznom, hogy érzékeld egy elfogult heteroszexuális ember, hogyan látja a melegeket.


Ismét csak kijelenteném itt, hogy semmi bajom a melegekkel, egyszerűen csak természet ellenesnek találom a dolgot. Ettől még lehetnek ők kedves és rendes emberek és kívánom mindenkinek, hogy találja meg a boldogságot.

2016. okt. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
43%

"De hát ha a meleg ember nem hozza szóba az együttlétet egyáltalán, akkor miért NEKI rovod fel, hogy TE mire gondolsz saját magadtól?? "


Az ember elmondhatja mire gondol. Szólá szabadság van. Ha valaki nagyon eltérő, akkor az azt váltja ki az emberekből, hogy elmondják a véleményüket. Ahogy elmondják a tetoválásról, a piercingről vagy a bőrnadrágról is. Sose kértem senkitől, hogy elmondja a véleményét, hogy megszentségtelenítenem a testem a tetoválással és mégis, ha meglátják elmondják, azt is, hogy öreg koromban, hogy fog ráncosodni és így tovább.. Pedig nem kértem. Meglátják és mondják.. Ilyenek az emberek.

2016. okt. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
96%

" az ember egyből a szexxel hozakodik elő, hiába nem írják, mert ez az ami először eszébejut az embernek, ugyanis emiatt tartják az egészet rendellenesnek."


" A pedofiloknál is egyből arra aszociál az ember, hogy gyerekeket rontott meg, nem arra, hogy gyerekekbe szerelmes."


Én ezeket a gondolati társításokat ostobaságnak tartom, semmi másnak. (Hetero vagyok.)

Azt írod,_az ember azt gondolja_ .

Nem, ezeket te gondolod, és avval mentegetőzöl, hogy mindenki más is ezt gondolja.

De ez egyszerűen hazugság/tévedés, és még csak hallani is méltatlan a feltételezést, hogy szerinted én is ilyen ostoba volnék, vagy hogy ez a szintű észnélküliség volna a normális..

Ez a "gondolkodási" hiba nem áll meg a melegtémánál, az ilyen embernek nem sok sütnivalója van.

2016. okt. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
97%

'Ismét csak kijelenteném itt, hogy semmi bajom a melegekkel, egyszerűen csak természet ellenesnek találom a dolgot. Ettől még lehetnek ők kedves és rendes emberek és kívánom mindenkinek, hogy találja meg a boldogságot.'


Ami a természetben előfordul az miért lenne természetellenes? Ilyen alapon a kék szem vagy balkezesség is természetellenes, mert nem az az alap. És utóbbit üldözték is a tűzzel-vassal. Most meg már mindenki látja milyen morbid dolog volt ez... Remélhetőleg így lesz a melegekkel is. Az állatok között is előfordul a homoszexualitás és a természetben egyáltalán nem kőbe vésett a hímnemű+nőnemű=szaporodás képlet....

2016. okt. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!