Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy győzzem le a szívemben...

Hogy győzzem le a szívemben lévő sötétséget?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz embernek érzem magam, önző vagyok, csak magammal és a saját önös vágyaimmal foglalkozom. Párkapcsolati téren is az a baj, hogy nem a másikat szeretem benne, hanem önmagamat. A barátnőm 2 év után szakított velem, azt mondta már nem érez semmit, nagyon nehéz elfogadni, érzelmileg zsaroltam hogy maradjon velem, de rosszul éreztem magam emiatt ezért végül elengedtem, de nehéz volt. Gyűlöltem, pedig soha nem ártott nekem. Gondolatban felpofoztam őt és csupa rosszat kívántam neki, ami miatt iszonyú bűntudatom van, hiába nem történt meg ,napok óta emiatt szenvedek.

2016. okt. 17. 14:02
 1/5 tarnai ***** válasza:
49%
szenteltvíz!
2016. okt. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Neveld át magad.

Realizálj.

Ha kell segítség, írj rám.

2016. okt. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

# 2

Kétlem, hogy pont egy ilyen szektás segítségére van szüksége...

2016. okt. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Red Vixen nagyon okos ember, nekem is tudott segíteni, pedig nekem nem mindennapjai gondjaim voltak.


Elég nárcisztikusnak tűnsz, szerintem keress fel egy pszichológust.

2016. okt. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az önátnevelés működik, ha valakinek elég az akaratereje hozzá. Állandóan azt kell monitorozni fejben, hogy éppen az aktuális helyzetben milyen jót cselekedhetnél. És függetlenül az érzelmeidtől, amik, ugye, rosszat diktálnak, meg is tenni a jót. Nyilván nem a vagyonod átírását vagy egy gyanús hajléktalan lakásodba fogadását kell megtenned, hanem olynokat, hogy idősnek vagy várandósnak vagy kisgyerekesnek átadod a helyed, lépcsőn öregnek segítesz csomagot cipelni, segítesz leszállni-felszállni buszra, udvariasan beszélsz akkor is, ha ingerült vagy (de legalábbis hallgatsz), de ha elkezded kihagyogatni, semmit se ér. 21 napig ha csinálod, egyetlenegy alkalmat sem kihagyva, megerőltetve magad, akkor belsővé fog válni az indíttatás. Automatizálódik. Csökken a gonosz énednek a jótettek elleni tiltakozása. Ha ezután is folyamatosan vigyázol, hogy semmiképp se tégy rosszat, csak jót, de azt igen, akkor lassan át fogsz alakulni jó emberré. A tudatos, eleinte erőszakolt cselekvés belső tulajdonsággá fog válni. Csak ne fordulj vissza. Nem tudom, van-e elég kitartásod ehhez.
2019. szept. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!