Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A kisgyerek hogyan tanúl meg...

A kisgyerek hogyan tanúl meg ilyen gyorsan beszélni?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem értem. Van egy család. Kint élnek Amerikában és van egy gyerekük. Először magyarra akarják megtanítani. De akkor utána az angolt is ilyen gyorsan megfogja tanúlni? Mert vegyük azt hogy 7éve laza tanulok angólt (Iskolai szinten) és mégse megy annyira mintha anyanyelvem lenne (4-5-ös vagyok) Szóval ezt nem értem, ha egy gyerek 3-4 évesen megtanúl beszélni egy külföldinek miért ilyen nehéz? Vagy azért mert már megszokta az angólt? És akkor ha ez a gyerek előszőr magyart tanúl, akkor neki is sokáig fog tartani az angól? Csak mert iskolába már kéne neki.

2016. okt. 20. 16:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Egeszen mas napi 24 oraban egy nyelvi kozegben lenni, mint valami iskolai oran heti 2x2 oraban nyokogni valamit. Minel kisebb a gyerek, annal rugalmasabb az agya, ismerek olyat (tobbet is), aki 5-6 evesen egyik mondatrol a masikra kepes nyelvet valtani attol fuggoen, hogy kivel beszel. Igen, ennyire konnyen megy gyerekkent, minel idosebb vagy, annal nehezebb.
2016. okt. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Aha értem. De mondjuk nekem ez a 24-orában beszélő emberel között lenni ez nekem picit fura, mert egy angól órán elmondják mi van de egy baba csak szavakat hall, nem tudja mi mit jelent
2016. okt. 20. 16:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Az emberi agy tényleg "tabula rasa" (azaz tiszta tábla), a külvilágból jövő minden inger elraktározódik benne, nincs mivel összehasonlítani, nincs más, amivel összekeverhetné. Pontosan olyannak hallja, ahogyan kiejtik a szavakat, ahogy beszélik a nyelvet. Nem artikulált módon szólnak hozzá, mint egy nyelvtanár.
2016. okt. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Neked a saját anyanyelved se megy.
2016. okt. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
simán lehetséges egy ismerősőmék is ezt csinálták,a gyerekkel kiskorától kezdve nézették idegen nyelven a meséket egyszerre tanulta meg az anyanyelvét és a másik nyelvet is.
2016. okt. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!