Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az oka annak, ha egy lány...

Mi az oka annak, ha egy lány nehezen viseli, hogy a barátja anno más lányokkal járt?

Figyelt kérdés

Féltékeny lehet rájuk?

Ha a múltról van szó, miért nem képes elfogadni, hogy voltak exek is? Félhet attól, hogy ő is csak ,,egy a sok közül"?



2016. okt. 23. 17:33
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Önértékelési zavarok. Attól fél nem tudja megtartani a férfit, nem elég jó, és ugyanabba a csapdába esik mint az előző barátnők. Közben fél az ismeretlentől is: Nem tudja mi volt a férfi és az exei között, nem tudja a férfi visszamenne -e hozzájuk. Annyira nincs megelégedve magával és azzal amit egy férfinek adhat, hogy muszáj másokhoz hasonlítania magát.


Akarsz vicces dolgot látni? Hozz össze egy ilyen lányt az egyik exeddel. Tudod hogy attól fél visszamész hozzá, tudod hogy azt hiszi rosszabb nála, mégis azt érzékelteti hogy jobb az exnél, túlkompenzál.

2016. okt. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ! De az a helyzet, hogy rendszeresen megbeszélik a múltbéli eseményeket, a lány pedig ettől még féltékenyebb lesz az exekre, ha kiderül a beszélgetés során ez-az.


Ha a lány pedig alapból magabiztos és ismeri magát, csak az exeket nem, olyankor is fennállhat ez a zavar?

2016. okt. 23. 18:00
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Ha egy nő kellő önismerettel rendelkezik és van önbizalma, akkor:


1. Nem érdeklik a múltbéli események, nem akar sztorikat hallani az exről, nem kíváncsiskodik, nem erőlteti a témát. Képes felfogni, hogy a múltnak a múltban a helye, nem a jelenben.


2. Nem akad ki, ha valami részletet megtud az előző kapcsolatról. Itt most azt nem veszem bele, hogy pl. kiderül, hogy a párja megcsalta/bántalmazta az exeit, mert azon teljes joggal akad ki, hiszen gyönyörű képet fest a kedves párja jelleméről.


Érzelmileg éretlen, önbizalomhiányos, valamit erősen kompenzáló kislányok jellemzője, hogy nem képesek elfogadni, hogy a párjuknak voltak korábban szerelmi kapcsolatai.

2016. okt. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#2


Ehh, akkor szerintem kezdjük itt: Miért beszélgetnek a férfi exeiről?

Ha egy nő belemegy egy ilyen beszélgetésbe, az nem épp a "biztos vagyok magamban és nem féltem a párkapcsolatom" kategóriára utal.


Ha egy férfi az exeiről beszél, ássa el magát. Bunkó dolog. Ha nem is lenne az, egy "szemfüles" nő olyan csapdába húzná, hogy Houdini belerokkanna. Férfiként kiakadna a hülyeség-detektorom ha csak eszembe is jutna az exeimről társalogni a barátnőmmel.


Ebben az esetben legalább érthető miért aggódós a lány. Senkinek sem esik jól ha a partnere exeiről kell beszélnie.

2016. okt. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi!:)

És mi van akkor, ha az egyik exbarátnő nem tud túllépni, még sokáig keresi a fiút? Esetleg ha kiakad, hogy a fiúnak új barátnője van, akkor az mitől van?

2016. okt. 23. 18:17
 6/8 A kérdező kommentje:
4: úgy értem, ha a lány akarja tisztázni a dolgokat, és ha megtud valamit, féltékeny lesz.:)
2016. okt. 23. 18:19
 7/8 anonim ***** válasza:
Amikor 16-17 éves voltam én is gyakran problémáztam ilyeneken. Nem hiszem hogy most sokkal idősebb emberekről lenne szó. Ha pedig igen akkor féltékenység, önbizalomhiány van a dologban. Vagy valaki csak buta és nem képes felfogni hogy így működik az élet. Emberek jönnek mennek.
2016. okt. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Én 18 vagyok, de a barátom exei közül csak az utolsó csípi a csőröm, bár meg is van rá az okom. Barátomat annak idején nagyon sokat bántották, a lány meg konkrétan tett rá nagy ívben, és fárasztónak találta, hogy barátom miért depizik annyit... egy cseppnyi empátia nem volt benne.

Erre évekkel később jöttem én, akiről tudniillik állandóan csak segítene mindenkin, amiben tud, mire megkapom, hogy már nem lehet mit segíteni, mert akitől tényleg igényelte volna, bocs a kifejezésért, pont leszarta.


Ezt az egy dolgot sosem tudnám megbocsátani; ha szenvedni látok valakit, és a közvetlen hozzátartozója/párja, aki boldog, teljes életet él, nem segít rajta.

2016. okt. 26. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!