Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tudnék megtanulni rizsázni?

Hogy tudnék megtanulni rizsázni?

Figyelt kérdés
Introvertáltként nem tudom elképzelni milyen módon lehetne megtanulni, de csak lehet valahogy...

#beszélgetés #nyelvvizsga #rizs #csevegés #introvertált #extrovertált #tartalmasság #tartalmatlan #ne csak a lényeget mondd beszélj minél többet akkor is ha a tartalma nem lesz több
2016. nov. 19. 16:21
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Gyakorlással.

Otthon egyedül próbálgatod, amíg nem jön ösztönösen.

2016. nov. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne akard magad megerőszakolni!

Nem vagyunk egyformák.

2016. nov. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem akarnám, ha nem kellene a nyelvvizsgához...
2016. nov. 19. 16:36
 4/5 anonim ***** válasza:
11%
Nyelvvizsgához szerintem magyarul gondold végig a dolgokat, magyarul is pl, hogy a nagyjából várható tételekhez, témakörökhöz hozzá tudj szólni; de ne angolban gondolkodj szerintem, hanem először gondold végig magyarul, és utána azt fordítsd le! Szerintem még előtte is azokhoz a témákhoz keress angolul megfelelő szavakat, amikre számítani lehet, és előtte meg magyarul gondold végig, ötletelgess, hogy mihez miket lehetne írni. Bár mondjuk nemtom, ott élesben mennyire lehet gyorsan fejben fordítgatni, de én egyszer azt rontottam el angolórán, azért csak egy pluszt kaptunk azzal, akivel párban voltam, mert angolul akartam gondolkozni, és úgy nem jutott semmilyen ötlet az eszembe az adott témához, mert már eleve angol szavakban, mondatokban gondolkoztam. És aztán utólag jöttem rá, hogy a többieknek valószínűleg azért ment, mert ők előbb magyarul gondolták végig, és utána ment. Mondjuk nemtom, talán ilyen bevezetőkérdésekhez, hogy kicsit beszéljél magadról, esetleg arra írhatnál magadról egy fogalmazást, és sokszor átolvasgathatnád amikor még előtte napokkal-hetekkel készülsz. Mondjuk én nemtudom, konkrétan nyelvvizsgázni még nem voltam.
2016. nov. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Bővítsd ki a mondataidat (úgye a főneveket) melléknevekkel. Beszélj lassan, és lélegezz mélyeket be/ki ha szükséges.


Fontos: Ne hadarj. Felesleges. Tarts hatásszüneteket.

2016. nov. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!