Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolják sokan önzőnek...

Miért gondolják sokan önzőnek azokat, akik nem akarnak gyereket, amikor sokszor pont hogy a szülők az önzők?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy nem tudják normálisan megindokolni miért ítélik el azt, aki nem akar gyereket, de ha valaki megkérdezi tőlük, hogy ők miért akarnak gyereket, akkor rendszerint az a válasz, hogy "A világ legjobb érzése, hogy egy kisgyerek feltétel nélkül szeret és figyeli minden lépésed", meg hogy "majd nem fogsz ilyet kérdezni amikor idős korodban senki sem fog foglalkozni veled", magyarul azt akarják, hogy valaki felnézzen rájuk és törődjön velük amikor idősek lesznek (félelmetesen sok olyan választ láttam itt gyakorin, hogy ha már a szülő felnevelte a gyereket, akkor neki kutyakötelessége idős korában ezt visszaadni, mindegy, hogy jó szülő volt vagy csak egyszerűen nem hagyta éhen halni a gyereket, vagyis üzletet csinálnak a szeretetből). És még ők nevezik önzőnek azt, aki nem akar gyereket?

2016. dec. 14. 15:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Kell foglalkozni olyan emberekkel, akik megindokolni sem tudják a véleményüket hanem csak a vad, belső proli énjük atrocitásait projektálják rád?


Én azért szeretnék majd gyermeket, hogy átadjam neki az értékrendem, felneveljem tisztességesen, nem pedig hogy lesse minden lépésem és majd öregként újrapelenkázzon. Azt szeretném, hogy majd úgy élje az életét, ahogy szeretné és én elindítsam ezen az úton a megfelelő morális és mentális neveltetéssel. Nem pedig azért, hogy felvegyem utána a családi pótlékot, vagy csak mert a feleségem gyereket szeretne.

2016. dec. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Inkább azok a "szülők" legönzők: munka nélkül, sok gyerek csinálásból(megélhetési gyermekvállalók) akar megélni. De persze (gyerekért kapható pénzt)összes pénz magukra költi pl:cigi,alkohol . Verik, megalázza,elhanyagolja gyerekét. Utána később felnőtt gyerekétől elvárja tartsa el "szüleit". (sajnos ismerek ilyen "szülöket" )
2016. dec. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
96%
Mert szánalmasak és nem képesek a saját életükkel foglalkozni.
2016. dec. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%

Mindkét táborból vannak önzők. Aki önzőségből nem akar,az ilyeneket mond: Nem fogom egy gyerekért sem tönkretenni a testem! Lógó has,striák,pfff...! A pénzemet csakis magamra költhetem! Utazhatok,bulizhatok,nem kell felügyelnem senkire!

Önzőségből gyereket vállalók: Legyen valakim idős koromban,aki kicseréli az ágytálamat! Tegyen engem boldoggá,ebben a szörnyű világban,stb...

Amitől falra mászok: Életem ééértelme! Életed értelme,mi?! Mert előtte nem volt??? És azután sem lesz más???

Meg akik menetrendszerűen 3 évente pottyantanak egyet,csak hogy babaállományban maradjanak. Ez megy minimum tíz évig, utána meg megy a sírás,meg az irigykedés,hogy níncs lóvé..., hogy képzeled,hogy neked meg van?! (Dolgozok B+,nem "boldog"babavárás volt az életem!)

A másik nagy kedvencem: akik minél fiatalabb korban,minél több apától,minél több gyereket hoznak össze. Csak hogy véletlenül se legyen esélyük normális párkapcsolatra! Meg életre! Ismerek olyat,hogy 26 évesen már két gyereke van két apától,de az agyi kapacitás csak addig ér,hogy ő BÜSZKE rá! Nagyon nagy kedvencem az is,ha a BÜSZKE szót használják. Évmilliók alatt,nők milliárdjai szültek gyereket... nem hinném,hogy újat tudna mutatni...! Legyen büszke rá ha zseni,élsportoló,akármi,de ne csak mert szépen büfizik!

Mondom én a fentieket úgy,hogy én is gyereket szeretnék,de nem állati módon,mint az agylágyult ősanyák.


Én azért szeretnék gyereket,mert a férjemmel annyira nagyon szeretjük egymást,hogy úgy érezzük,hogy ennek nyoma kell hogy maradjon egy új kis élet létrejöttével.

Nem azért mert annyira szülni akarok,csak hogy gyerek legyen,akárhogyan! Az az ő kis élete lesz, egy saját életúttal,éljen kedve szerint. Segíteni fogjuk,szeretni fogjuk,nem azért hozzuk létre,hogy az ágytálunkat takarítsa.

2016. dec. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!