Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kezdjek új életet? És hol?

Hogyan kezdjek új életet? És hol?

Figyelt kérdés

Szóval az van, hogy meleg vagyok.

A családomból mindenki utálja a melegeket, már azon is kiakadtak, hogy én "elfogadom" Őket. :/

Tuti, hogy kitagadnának, ha ez kiderűlne. De szüleim különben sem értenek meg. Sosem csinálhattam azt ami engem érdekelt, így nem nagyon tudom hogy ki is vagyok... Ráadásul az életem más tekintetben is elég zűrös.

Nem vagyok népszerű, gyerekként az összes iskolámba én voltam a leglúzerebb és engem alázott mindenki. Most egyetemen (amit utálok) ez nyílván nincs így, de ugyanúgy nincsenek barátaim, meg vannak pszichés problémáim, pl. súlyos szociális fóbia...

A melegségemmel amúgy nem is tudom mi a problémám, hiszen nem szeretném felvállalni (egyenlőre), meg párkapcsolatot sem szeretnék. De mégis úgy érzem, hogy titkolózom.


Ettől teljesen függetlenűl szeretnék állandóan környezet változást, szeretnék máshol új életet kezdeni, megszakítani a kapcsolatot minden mostani családtaggal, ismerőssel.

A legjobb amerika lenne, de tudom hogy oda esélytelen kijutnom...


Nem tudom mik a céljaim, hogy mit kellene kezdenem az életemmel. Én igazából csak szeretnék 2-3 jó, esemény dús évet, ahol embereket ismerek meg. Szeretnék úgy utazni, hogy csak elindulok és mindig csak az aktuális célt nézem, pl. ha repülő jegy kell akkor eladom valamim, de a vissza útról már csak az adott helyen gondolkodom.

Ez így tudom, hogy hülyén hangzik és nem is támogatom (vagy idáig nem támogattam) az ilyen "yolo" hozzáálllást, de ezt érzem.


Gondolom nem ritka, hogy rossz kedvű emberek így éreznek, de mi a teendő?


Tényleg nem tudom, hogy miért éljek, hogy mit csináljak ami örömet szerez nekem, mi a jó az életben, de azért azt sem érzem, hogy öngyilkosnak kéne lennem vagy valami. Szóval nemtom.



2016. dec. 29. 12:49
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Egyébként 21/f
2016. dec. 29. 12:52
 2/18 anonim ***** válasza:
87%

Valaki mondja meg, hogy te hol élj és mit csinálj, te meg még azt sem tudod, hogy hol akarsz élni és mik a a céljaid, különben lehet, hogy öngyilkos leszel?


Ennek semmi köze a szexuális orientációhoz, isten hozott az életben! Találj célt és dolgozz érte. Találd ki, hol akarsz éni és élj ott. Senki nem fogja megoldani helyetted.

2016. dec. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

No, de hogy találjak célt, ha egyenlőre úgyérzem semmi nem érdekel? Ennyi idősen ez nem hiszem, hogy normális.

És a leírt problémák sem segítenek célt találni.

Nem azt mondom, hogy mondjátok meg, hogy engem mi érdekeljen... De ha esetleg volt valaki hasonló helyzetben az hogy változtatott?

2016. dec. 29. 13:12
 4/18 anonim válasza:
0%
izrael
2016. dec. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
menek elmenni Amerikába, elmész egy másik városba, ahol nem ismernek, aztán kész...
2016. dec. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Hollandiaba menj! Ott sok a meleg!
2016. dec. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Quatermain ***** válasza:
Szerintem ezért nem kell messzire menned, ha pesti vagy, akkor a helyedben vidékre mennék. Nehezebb az élet az tény, de megfogsz élni és találsz párt is. Ott is vannak melegek és szinglik.
2016. dec. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
85%

Én még mindig változtatáson dolgozok, már pár éve. Lassan megy, de van sok eredményem, aminek örülök.


Hogy haladj, ha nem érdekel semmi:

Sajnos engem sem érdekelt soha semmi, és most is csak viszonylag kevés dolog. De ami érdeklődést sikerült szereznem, azt kétféle módon sikerült:


1) Kitaláltam, milyen téma hangzik jól, és erőltettem magam, hogy művelődjek belőle. Nem érdekelt, nem akartam csinálni, de úgy döntöttem, hogy nem vagyok hajlandó hülye maradni, és rávettem magam, hogy csináljam.

Volt, aminek lett eredménye, volt sok, aminek nem. De aminek lett eredménye, az az általános közérzetemen és énképemen is javított.

Tanulnivaló témákat meg úgy találtam, hogy kerestem. A tanulnivaló alatt nem csak elméleti dolgokat értek, hanem gyakorlatiakat is.


2) Az előző pontban említett tevékenységek közben sokszor véletlenül elém kerültek olyan tevékenységek, amiket nem én találtam ki, hanem másoktól láttam, megirigyeltem, kipróbáltam, megtetszett.


Irigység amúgy nagyon hasznos tud lenni, nekem sokat segített. Mert ha irigykedek valakire, az csak azért lehet, mert én is szeretnék valamit, ami még nincs. Ez mutat egy utat, hogy merre akarok haladni az életben.


Pl. ha könnyű, gyors sikerélményre vágysz, érdemes kipróbálni DSLR-rel fényképezni. Más érzés, mint kompakt géppel vagy telefonnal. (MILC-et még nem próbáltam, de ha lesz ismerősöm hozzá, akkor kipróbálom :D ). Érdemes valakit megkérni, hogy mutassa meg a használatát, mert a DSLR-ben az a jó, hogy szórakozol a beállításokkal.

Pénzes tanfolyamoknak ne dőlj be...



Hogyan változtass:

Van egy olyan típusú gondolat, hogy: "nekem ez úgysem fog sikerülni"

Ennek mindenféle változatát levadászod a fejedben, és addig taposod, amíg nem lesz kedve visszajönni.

(Érthetőbb módszer: ha ilyen gondolatod van, tudj róla, hogy ez a te saját előítéleted, ami nem enged semmi újat kipróbálni. Ha ezzel találkozol, hagyd abba a gondolkodást és kezd el kipróbálni az új dolgokat. Teljesen mindegy, hogy sikerülni fog-e vagy sem, lesz-e bármi eredménye vagy sem, ha nem próbálsz ki semmi újat, akkor nem lesz változás, akármeddig vársz rá.)



"Ennyi idősen ez nem hiszem, hogy normális. "

Nem korfüggő, hogy találtál-e már magadnak dolgokat, amik érdekelnek, vagy sem. Olyan is van, aki egész életében nem talál. Neked még van rá jó sok évtizeded. Reméljük :D


A környezet szereti szajkózni, hogy hány évesen mit illik elérni, de nem a környezeted éli a te életedet, és nem ők viselik a következményeket, ha rájuk hallgatsz.

Nekem is van egy nagyon jó családi környezetem, akik nagyon tudják mondani a magukét, van köztük néhány egetrengető baromság, de ez van. Arra van a fejed, hogy gondolkodj, és ne higgy el mindent csak azért, mert sokszor hallod :)



Amerikába kijutni:

Nem tudom, miért gondolod esélytelennek, de pont úgy hangzik, mint amiről nincs igazi információd. Bár tény, hogy akit én ismerek, ő is küzd, hogy kint tudjon maradni, de eddig megy neki a dolog.

De mielőtt nagyon oda vágyakozol, ajánlom nézz utána, milyen ott az élet, főleg külföldieknek.


Utazgatás:

Én japánba mentem úgy, hogy repülőjegy oda-vissza megvolt, de szállás csak az első felére a kintlétnek. A másik felét ott néztem ki esténként, azzal együtt, hogy hova lehetne menni. A napi túráim meg úgy néztek ki, hogy se tervem, se telefonom, se semmi elektronikus eszközöm nem volt, és kószáltam. És mikor eltévedtem, megkérdeztem a helyieket, hogy merre kéne mennem. (Csak japánul valamennyire beszélőknek ajánlom :D )

Biztonságosabb országokban egész megnyugtató így kóvályogni :)



Család:

Nekem az a módszerem, higy ami nem egyezik a családom elveivel, arról mélyen hallgatok.

Néha sajnos elkap a büszkeség, mikor sikerül valamivel haladnom, és néha elkottyantom szüleimnek. És mindig rá kell jönnöm, hogy kár volt.

De mikor sikerül szűrnöm, hogy miről beszélgetek, és miről hallgatok, olyankor nagyon jóban vagyok velük.


Nem tudom, neked milyenek a szüleid (azon kívül, hogy nem kedvelik a melegeket), de ha ezen a problémán kívül jó lenne velük a kapcsolatod, akkor én a helyedben nem szakítanám meg teljesen a kapcsolatot velük. Csak elköltöznék, és ritkán beszélnék velük, hátha akkor jobb beszédtémáik is lesznek, mikor nagyritkán látnak téged.


De ha nem kedveled őket, akkor nem kell foglalkoznod velük. A döntés a tied. Bár ha úgyis meg akarod szakítani a kapcsolatot, akkor akár be is vallhatod nekik, hogy meleg vagy. Ha nagyon kiakadnak, legalább nem lesz bűntudatod, hogy mindenféle magyarázat nélkül lelépsz.

De egy esélyt talán lehet nekik adni. Neked is jó alkalom, hogy kipróbáld, mennyire vagy bátor. (Mondja ezt egy olyan ember, aki simán elhallgat mindent, csak hogy ne legyen konfliktus... látod, mindenkinek egyszerű járatnia az ujjait a billentyűzeten :D Bár eddig háromszor mondtam el szüleimnek, hogy nem tervezek se házzasságot, se gyereket, de csak lehülyéztek és nem hitték el. Pedig még indokot is mondtam. Amúgy lány vagyok.)

2016. dec. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Talán magadat kellene megismerned, és elfogadnod!
2016. dec. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
79%

Nem esélytelen kijutni amerikába, bár legálisan majdnem tényleg az.

De kimész ESTA-val 3 hónap után pedig kint maradsz, és minden alakulni fog.

Idővel lehet összejön egy házasság és meg is van a zöldkártya.


Amúgy én Californiát ajánlom, igaz,hogy a legdrágább állam, de viszonylag sok a meleg, és az emberek is nagyon kedvesek,lazák és toleránsak.

2016. dec. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!