Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek arról hogy...

Jeverezi kérdése:

Mi a véleményetek arról hogy sok fiatalt ha kell ha nem antiderpesszánssal tömnek az orvosok?

Figyelt kérdés

Legjobb barátom antidepresszívumot szed (serliftet ha jól tudom) 18 évesen és azért mert szorongós. Mondta nekem hogy Ő nem nagyon szereti szedni csak szülei akarják.


Akkor egyik rokonom is antiderpesszánst szed mert pánikbeteg de folyamatosan csak panaszkodik és iszonyú negatív a személyisége de a legrosszabb hogy nem is veszi észre hogy mekkora hibái vannak.


Aztán én meg bulimiás vagyok 17 éves korom óta és már kétféle antidepresszánst szedtem. Előszőr floxet-et de folyton járt kezem, lábam és abbahagytam most meg egy másik gyógyszert és ez úgy ahogy használ


De miért írják fel az orvosok mindenkinek ezeket akik enyhén szoronganak pl barátomnak is amikor nem akarja szedni??!!



2017. jan. 15. 14:54
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Könnyebb a munkájuk így
2017. jan. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Sunshinedoll ***** válasza:
78%

Te honnan tudod, kinek mennyire "kell" antidepresszánst szedni? Az orvos dolga eldönteni, kinek mit ír fel, meg mekkora adagban.

Az orvos mi mást csináljon? Ha már akkora gond van, hogy orvoshoz mész, még jó, hogy felírja a gyógyszert, nem pedig a semmirekellő "legyél boldog, mozogj, utazz sokat" maszlagot fogja rád tukmálni, mert ahhoz nem kell orvosi képzés, hanem a sarki boltos néni is megmondja :D A felírt receptet meg egyáltalán nem kötelező kiváltani.

2017. jan. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
1#-es kinek a munkája könnyebb??
2017. jan. 15. 15:26
 4/8 A kérdező kommentje:

2#-es köszönöm válaszod!


"Te honnan tudod, kinek mennyire "kell" antidepresszánst szedni? Az orvos dolga eldönteni, kinek mit ír fel, meg mekkora adagban."


Ez világos és rendben is lenne DE! Én már tapasztaltam hogy sokaknak teljesen felesleges antidepresszívumot felírni mert ezek erős gyógyszerek Szendi Gábor orvos szerint is káros nem csak fiatalon hanem bármely életkorban az antidepresszívum. Tehát ha szorongásos beteg a legjobb barátom ezerszer mondom neki hogy ne szedje ezt a vackot ha nem akarja inkább hallgasson rám és fogadja meg a jó tanácsaimat amiket adok neki. Pl órákon át írom neki messengeren meg élőben mondom hogyan élje az életét, hogyan legyen magabiztosabb vagy ne legyen félős más emberek előtt mert nem éri meg. Olyankor látom hogy jó irányba nevelem a srácot :)


"Az orvos mi mást csináljon? Ha már akkora gond van, hogy orvoshoz mész, még jó, hogy felírja a gyógyszer"


Mi mást csináljon? Mondjuk küdje el pszichoterapeutához. Én először mikor lebuktam az önhánytatással meg hashajtókkal (véres volt már a székletem kimarta a beleimet a hashajtó) elkerültem a ifjúságpszichiátriára ott mondtam szemébe a dokinak nem akarok ott maradni mert normális vagyok. Erre felírt nekem floxet-et nagyon rossz volt mert a libidóm nullára esett, szédültem és étvágytalanná váltam. A hangulatom az mondjuk beállt és nem szorongtam de ennyi. Pszichodrámára is elküldtek de ott második alkalommal többször lehülyéztem a vezető pszichoterapeutát meg mondtam neki hogy kiszáradt tyúk és eltanácsoltak. Ott büszke voltam magamra kiálltam magamért. Aztán saját felelősségre hazakerültem most huszonöt évesen még mindig bulimiás vagyok és gyógyszerre szorulok de a tüneteim enyhültek csak a személyiségemet fejlesztem még pszichológussal és ha minden jól megy egy-két éven belül leteszem a mostani antidepresszívumomat :)


De nem mindenkinek van ilyen súlyos betegsége mint nekem sokan azt tapasztalom hisztériának, dobálják magukat és panaszkodnak.


Barátomnak többször mondtam kiskorában kellett volna neki pár pofon meg nyakleves és bátrabb lenne.


Rokonom meg nem lenne pánikbeteg ha nem figyelné folyton a testét és inkább össze szedné magát.


"A felírt receptet meg egyáltalán nem kötelező kiváltani."


Ezzel egyetértek ;)

2017. jan. 15. 15:35
 5/8 anonim ***** válasza:

Mert nem tudnak mást csinálni. Bizonyos betegségek megoldhatók gyógyszereken kívül mással is, de az emberek többsége ehhez buta vagy lusta. Ismerek depresszióst, akinek megmondták, hogy ilyen vagy olyan pszichoterápiai kezelésre kéne mennie. Reakció: Neki erre nincs ideje, pedig volt. Ezek után nem maradt más, csak a gyógyszer.

De tipikusan másik eset, ha valakinek nincs rendben a hasa vagy fogyni akar. Normális étkezés helyett inkább a gyógyszert választják.

2017. jan. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
72%
19 éves fejemmel egy baromság miatt (nem nyirtam ki senkit, senki életét nem tettem tönkre :)) lehuztam fél évet elozetesben azzal a tudattal, hogy lehet még 6-10 évet le kell huznom, ugyhogy ha én ekkor nem szedtem semmi nyugtatot, akkor az itteni kinti életben se kell senkinek.. Mer itt minden van. Rinyálás, lustasag, tehetetlenség, viszont ezek messze állnak az igazi problémáktól.
2017. jan. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
0%
Imadom mikor szendivel jottok... aztan feltennen a kerdest, o szedett egyaltalan valaha ilyen szert? Mert nekem ne predikaljon ha nem elt at ilyen betegseget. Egye egeszseges ember a kis paleojat. Nekem depressiosan annyit ert mint kaviccsal repulot dobalni.
2017. ápr. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
0%
Es kerdezo te ne nevelj inkabb semmit. Aki ilyen gyogyszett szed, annak az egeszsegessel osszeegyeztethetetlen az alap kozerzete. Amit te csinalsz, lebeszeles nagyon szep, de jol ki fogod rugni alola a talajt ha lebeszeled a hyogyszerrol. Tudom, probaltam itt en is mindent, de hidd el nem hulyeseg a szerotonin egyensuly zavara. Eld at es beszelj rola ugyan igy.
2017. ápr. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!