Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nincs tervem/perspektívám,...

Nincs tervem/perspektívám, mit kezdjek az életemmel?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, tavaly érettségiztem kéttannyelvű osztályban kitűnőre. Eljöttem egyetemre, és most kémiát tanulok. Azért választottam ezt, mert nem volt jobb ötletem, nem volt semmi olyab, amire azt mondtam volna, hogy ezt akarom csinálni. És most itt vagyok az első szemeszter végén, és gyűlölöm. Abbahagynám, de akkor nem tudom, mit kezdenék magammal. Nem tudom, mi érdekel. Mindenki azt mondja, milyen tehetséges vagyok és könnyen tanulok, "jó fejem van", de én egyáltalán nem érzem ezt. Volt egy képességfelmérő az egyetemen, amiben 500 az átlagos, nekem majdnem minden 650-700 közelében volt, mégis több tantárgyból buktam, valószínűleg, mert nem érdekel, nem tetszik.

Van aki hasonló helyzetben volt, és azóta megoldódott a problémája?



2017. jan. 19. 12:11
 1/4 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Én a helyedben elmennék önkéntesnek valahova. Most nagyon menő, hogy a világba önkénteseket küldenek. Ami neked ebből jól jönne, az elsősorban a világlátás, másodsorban az, hogy több emberrel fogsz találkozni akik megtalálták az életbe a helyüket. És belelátsz a munkájukba, így el tudod dönteni, neked mi tetszik. Pl segíthetsz egy fesztiválon, menthetsz meg teknősöket. Segíthetsz rendezvényekben, vagy diákoknak.


A lényeg, hogy most el kéne hagyni a tantermed, kicsit belekóstolni dolgokba, kicsit világot látni, élni. Aztán megfogalmazódik, hogy mi az ami tetszik és akkor célirányosan menni tovább.

2017. jan. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Melyik egyetemen tanulsz?
2017. jan. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szte
2017. jan. 19. 12:49
 4/4 anonim ***** válasza:
Tanulj mást.
2017. jan. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!