Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti találkoztatok már olyannal,...

Ti találkoztatok már olyannal, hogy egy régi ismerősötökkel, barátotokkal újra találkozva szabályosan padlót fogtok, hogy mennyire megváltozott, én nem feltétlenül a jó irányba?

Figyelt kérdés
A saját példám. Még általánosban volt egy zárkózott osztálytársam, aki remek tanuló volt, határozott, tele volt célokkal, egy határozott jellem volt, csak éppen nem tartotta annyira nagyra a szociális értékeket. Magába vonult, nem járt iskolabálokra, nem barátkozott túl sokat, aki próbált vele barátkozni, azt lerázta, csak néhány ,,Barátja" volt. Szegény srácot eléggé elítéltük, és mindennek mondtuk, csak annak nem, ami valójában volt, pedig kár érte, többet érdemelt volna. Nem rég éretségi időszakban összehívtuk a régi osztályt és nagy meglepetésre ő is jelenlétét tette. Az egy dolog, hogy magasabb lett, de a vézna fiuból izmos gyerek lett, ráadásul az arcán húzódott egy nem éppen apró sebhely, ami miatt félig vak. Ijesztően fest tőle, de nem feltétlenül rondán. Kiderül, hogy csak céletlenül vitte arra a sors, de néhány egy illuminált állapotban lévő kollégám úgy kezdett bánni vele, mint régen. Ő ignorálta őket, amire az egyik megpróbálta megütni, de elkapta a kezét, és egy kézzel össze morzsolta azt. Szilánkosra törte, és ez inkább az ijesztő, mintsem a menő kategóriát erősitette. Meg is lepődtünk, majd kiosztotta az idióta fejünket, hogy mi még mindig azok az éretlen, szánalmas alakok vagyunk. Erre a szavakra megsértődve három részeg kollégám neki ugrottak, de mindhármukat leverte, sőt az útolsót még meg is vágta késével, amit a ruhája ujjában rejteget. Mentőt kellet hívni nekik, úgy ellátta a bajukat. Ledöbbentünk, hogy a végén beigazolódik minden, amit régen ígérgetett. Később már egyedül találkoztam vele egy hegedű koncerten, amire csak barátnőm miatt mentem el. Ifjusági aprócska bandák meg előadók léptek fel, és ő is ott volt. Ő vezette a játszmát, és természetesen elsők lettek. A koncert útán elbeszélgetteg az emberek az előeadókkal, és ahogy megfigyeltem ő ha lehet még jobban kerülte az embereket, kizárólag csak a saját társaival beszélt, de még azok is csak merev mertek beszélni vele. Ritka az ilyen ember, és nem oknélkül.
2017. jan. 21. 23:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Gimiben volt egy lány osztálytársam. Az a tipikus "jócsaj" féleség (bár én sokkal jobban néztem ki nála már akkor is)


Az volt a fixa ideálja, hogy dolgozni gáz és minek dolgozzon, ha úgyis szerez magának valami gazdag pasit, aki eltartja. Ez ugye egy elég ismerős történet manapság.


Össze is szedte a gazdag pasiját, de valamiért vége lett, így oda lett a megszokott életszínvonala. Amikor tavaly osztálytalálkozó volt, hát nyoma nem volt már a "menőcsajnak", annak aki folyton csesztette a szerinte ronda fiúkat. Én mondtam akkor neki, hogy hát visszanyalt a fagyi. Mivel tanulni sem akart (ilyen kettes hármasokkal eljutott a suli végéig) ezért most ott van sehogy.


De dolgozni se nagyon akart elmenni a szerencsétlen, mondván nem fizet sokat. Fennhangon panaszkodott nekem, hogy a szülei rákényszerítették. És az volt a gond, hogy betalált. Én gimiben is egy "barbibaba" voltam, sőt manapság is annak mondanak, így valószínűsítem így utólag, hogy bennem látta azt, amit ő is szeretett volna lenni vagy nem tudom.


És tudod mi volt a poén kérdező, az hogy majdnem fillére pontosan megmondta hogy az akkor rajtam lévő ruhák mennyibe kerültek, és hogy milyen márkájúak. Hát attól megmondom neked elkerekedett a szemem. Meg hogy honnan van pénzem jó cuccokra. Meg honnan volt pénzem arra, hogy megcsináltassam a melleimet. Mert hogy ő is szeretne szilikonmellet, de nincs rá pénze és nekem honnan volt szilikonmellre pénzem. Erre így mondtam neki, hogy bocs Brigi, de én tanultam, egyetemre jártam, van egy keresett műszaki diplomám, felsőfokon beszélek két nyelvet, és nem azon rugózott az agyam, hogy hogyan tartassam el magam másokkal. Holott megtehettem volna én is ezt, de akkor most én is ott tartanék.


Na ekkor baromira megsértődött rám, és attól kezdve az osztálytalálkozón nem kommunikált velem, aminek én örültem, mert azt a sok ostobaságot hallgatni, aminek a vége mindig az lett, hogy a világ a rossz és ő a jó, meg hogy már keresi a következő gazdag pasit. Hát, megváltozott valamelyest, de nagyon nem az előnyére. Én néha rá szoktam csodálkozni arra, hogy az emberek mennyire ostobák. Ez nagyon jó példa volt erre.


Nem mondom hogy sajnálom, mert ő választotta azt az utat, csak furcsálltam ott és akkor, hogy ha valakit az élet megpróbál megtanítani arra, hogy végre szedje össze magát és ne legyen lusta, az valahogy nem érzékeli ezt és továbbra is a 0 munkával nagyon kényelmes életet hajszolja.


És beszélgettem ott azért a többiekkel is és tök sokukban pozitívan csalódtam (ahogy valószínűleg ők is bennem), mert voltak a bunkó focistafiúk, és annyira megnormálisodtak hogy hihetetlen, jó szakmájuk van, többüknek már családja, szóval van pozitív példa is. Volt például a "rondalány" az osztályból, akit a fent taglalt negatív példa folyton cseszetett a kinézete miatt, az például már felelősségteljes családanya.


A te emberedet meg a többieknek békén kellett volna hagynia. Abban igaza volt, hogy úgy viselkednek, mintha éretlen tízévesek lennének. Most odamegy, de kapja a régi emberektől a régi b*szogatásokat, előjönnek a régi sérelmek és az lett a vége, amit leírtál.


25/l

2017. jan. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ilyennel már én is találkoztam, de a különbség, hogy az régi kollégám rendkivül agressziv lett. Igaz magunkat okolhatjuk a történtek miatt, de azért látszik rajta, hogy jobban szereti, ha félnek tőle, mintha tisztelik. Ami legjobban meglepett, hogy ahogy megfigyeltem egy lánnyal kifejezetten sokat beszél, és erős a gyanum, hogy a barátnője, már persze ha hihetünk manapság a csókoknak. Ebben az a vicces, hogy ő még régen kijelentette, hogy képtelen ránézni a lányokra, és egyenesen undorodik az ilyen én is szeretlek, te is szeretsz féle párkapcsolatoktól. Véleménye szerint csak pazarlás az egész, mi meg levontuk a következtetés, hogy ő már csak aglegényként fog meghalni, de nem. Az a kevés alapján, ahogy én ismerem valószínüleg a sebhely köti össze őket, gondolom az alapján, hogy a szerelmet csak könyvekből (a világot teljes egészébe az alapján képzeli el, ahagyan azt papirra vetteték) ismeri, és nem romantikus könyvekből, hanem sci-fic-ből, meg fantasy-kből. Hát az ő emlkét sem fogom egyhamar elfelejteni.
2017. jan. 22. 19:23
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az egykori osztálytársaidat látom egyedül taplónak ebben a történetben. Az "ijesztő" férfinek teljesen igaza volt, egyesek sosem kerülnek ki az éretlen bunkó kategóriából...
2017. jan. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
De látod, te is ítélkezel, pedig nem is ismered. Fogalmad sincs róla milyen volt az élete, min ment keresztül, lehet, hogy az a sebhely olyan helyről származik, ami eszedbe sem jutna. És igaza volt abban, hogy eltörte annak a csicskának a kezét, gondolom elege volt abból, hogy állandó cseszegetés áldozata volt, gondolom benne volt már a tali előtt is ez a nyomasztó érzés, és akkor beigazolódott, hogy aki áltsuliban kiskakas volt, tökmindegy mennyi idő telik el, ugyanabban a közegben később is azt hiszi, hogy ő a kiskakas. csakhogy az erőviszonyok változtak. s gondolom a barátnője nem olyan felszínes mint te, azért vannak együtt, nem a sebhely, meg a könyvek miatt. de rólad is süt ám az ítélkezés. csak a scifi könyvekből ismeri a szerelmet. tényleg, és ezt honnan szeded, te hülye kis bunkó majom?
2017. szept. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!