Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Érdemes lenne átiratkoznom...

Érdemes lenne átiratkoznom egy másfajta suliba 11-ben, ha az összes szakmai tantárgyból megbuktam?

Figyelt kérdés

Szakközépiskolában tanulok Elektro-technika szakon és 11-re teljesen eltávolodtam tőle. 9-10-ben még úgy elvoltam vele, de most félévkor az összes szakmai tantárgyból megbuktam, még gyakorlatból is. Volna egy olyan lehetőségem, hogy átmenjek egy másik suliba, ahol az érettségi letétele a cél, az a neve, hogy ifjúsági tagozat. Voltam is megkérdezni, viszont anyám meg az osztályfőnököm nagyon ellenezi. Azt mondják, hogy próbáljam kijavítani ezeket a tantárgyakat. Mindig elhatározom, hogy kijavítom, de mikor szakmai órák vannak egyszerűen nem tudok rá koncentrálni és hamar elvesztem a fonalat. Érettségi tantárgyak viszonylag mennek.

Szóval érdemes lenne váltanom?



2017. jan. 22. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"de mikor szakmai órák vannak egyszerűen nem tudok rá koncentrálni és hamar elvesztem a fonalat. "

Tedd fel magadnak a kérdést. Attól, mert ott maradsz, képes leszel jobban koncentrálni? Az elektrotechnika nem éppen egy könnyű eset. Tanultam már én is azt, bár végül abbahagytam.

Ráadásul magad is írtad, hogy nehézségeid vannak benne, "eltávolodtál". Ha ez így van, akkor ezt nem fogod tudni bepótolni szimplán 11.-ben. Osztályfőnököd mit tanít? Csak mert anyukáddal együtt nagyon könnyen veszik a helyzeted. Ez nem olyan szakma, amit csak úgy "ki lehetne javítani", főleg ilyen nagy kezdeti hátránnyal nem. Annó tanárom is mondta nekem.

2017. jan. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ami nem érdekel téged sosem fogod tudni megtanulni, csak kínszenvedéssel, muszájból.
2017. jan. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen váltanék ilyen helyzetben, én anyám is rám akart valamit régebben erőltetni. Ilyeneket mondott, mikor okj-re jártam belőle, hogy menjek belőle egyetemre is, elég, ha kettessel elvégzem. De én amúgy tökre nem is akartam, mert már okj-n is szenvedtem, vesződtem vele, nem érdekelt, kifejezetten idegesítő volt 1-2 tantárgy, végigcsináltam, de csak részszakképesítésem van belőle. Mikor apámnak elmondtam, ő azt mondta, hogy nem kell erőltetni, mert van olyan is, hogy akit érdekel az adott dolog, még annak se megy, akkor pláne annak, akit nem is érdekel. Túl sok volt, túl száraz, és túl volt bonyolítva nekem, nem nekem való volt egyáltalán. Anyudék erőltetnék ezt neked? Nézzenek már rá reálisan. Nem megy, más felé szeretnél elmozdulni, ahol ki tudsz bontakozni, lehetnének sikereid is, és erre nem hagynának elmenni? De most miért jó ez nekik, hogy megpróbálnak befolyásolni? Ebből nekik mi hasznuk származik? Sőt, abból sem származik senkinek semmi haszna, ha maradsz, akkor meg nekik nem tök mindegy? Olyannal kéne foglalkoznod, ami megy is, és boldogságot is találsz benne. Ne már, hogy ellene legyenek, hát hékás, hát a te életed, az a tied, ami nem megy, azt hagyni kell, mert ha hiába próbálod is, na , érted.
2017. jan. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát én eleitől fogva nem akartam ezt az egész elektro-technikát. Az az igazság, hogy én villanyszerelőnek szerettem volna tanulni, de anyámék azt mondták, hogy muszáj először le érettségiznem és azért jöttem erre a szakra, mert valami köze mégis van hozzá. Volt is 9 meg 10-ben, mert akkor nagyrészt villanyszerelést tanultunk, de csak az alap dolgokat. 11-ben már csak elektronika van. Ilyenek, hogy nyáklap tervezés meg számítógépen áramkör tervezés. És így megutáltam ezt az egészet, mert nem az én világom. Nem rég mondta anyám, hogy, ha akarok átmehetek villanyszerelőre. Meg is kérdeztem az igazgatóhelyettest, mondtam neki, hogy nekem úgy is jó ha 10-be vesznek át. Mondta, hogy nincs elvi akadálya eltudja nekem intézni. Nap végén mondta, hogy az egyik tanár beszélni szeretne velem erről. Ilyet mondott nekem, hogy márpedig ezt fejezzem be, mert a villanyszerelő már nem viszi olyan sokra. Hát ott egy világ omlott bennem össze. 😃 Aztán elkezdtem gondolkozni a pincér szakmán. Mert hétvégenként szoktam járni felszolgálni és tetszik. De azért még él bennem az a remény, hogy kellenek villanyszerelők is. Aztán most az a tervem van, amit a kérdésben is kiírtam, hogy átmegyek ifjúsági tagozatra, ahol lerakom az érettségit, de anyám meg az ofő ellenzi. Szóval teljesen tanácstalan vagyok.
2017. jan. 23. 16:32
 5/5 anonim válasza:
100%
Villanyszerelőre mindig szükség lesz! Szerintem jó szakma. Az új lakásoknál, házaknál ugyanúgy kellenek, mint a cégeknél.
2017. jan. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!