Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Baj, ha nem különösebben...

Baj, ha nem különösebben mozgat meg az olaszországi buszbaleset?

Figyelt kérdés

Olyan furán érzem magam, mert egyszerűen semmit nem érzek ezzel kapcsolatban..

Elképesztő mennyire megmozdult az ország emiatt (ez persze jó dolog) és mindenki mindenhol gyászol, szomorkodik.


Én meg elsősorban nem értem, hogy miért lett olyan felkapott ez a dolog, hisz ezenkívül bőven történt haláleset az utakon és azokat sokszor még a tévében meg sem említik, most viszont nemzeti gyásznap is van.


Másodsorban kicsit félek magamtól, mert egyáltalán nem tudok szomorú lenni a dolog miatt. Nyilván, nem csal mosolyt az arcomra a baleset, de az ürességen kívül nem érzek semmit. Nem tudom megérteni, hogy több férfitanárunk is majdnem sírva fakadt a dologról mesélvén, miközben nekik sem volt ott senkijük, és ők azért már megéltek egyet s mást..


17/F


2017. jan. 23. 15:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Hát, szerintem te vagy a normális és az az abnormális, amit most a média művel. Nyilván nagyon sajnálok minden érintettet, de egyetlen szülőnek sem lesz attól jobb, hogy műsorváltozás van a tv-ben, meg írnak rengeteg cikket kíméletlen részletességgel, bulvár az egész és undorító, hogy ezen ennyien csámcsognak.
2017. jan. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
67%

"Másodsorban kicsit félek magamtól, mert egyáltalán nem tudok szomorú lenni a dolog miatt. "

#Fullidegen #sohanemlátott #nevesincs

#életedbennemhallottálróla szintű emberek miatt nincs okod szomorúnak lenni. Nekem is semleges ez az egész még csak az áldozatok nevét se tudom, se azt, hogy hogy néznek ki. Okom nagyon nincs szomorúnak lenni.

2017. jan. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
29%

Máskor is történnek balesetek, igen, csak akkor mondjuk nem egyszerre veszti el az életét egy fél osztálynyi 15-16 éves gyerek.

Amúgy nem azt mondom, hogy mindenki fakadjon sirva, de szerintem elég nagy parasztság, hogy amig sok embert eléggé megvisel ez az ügy, addig te kiirsz egy kérdést erről és még itt mondod, hogy te bizony nagy ivből le is szarod ezt az egészet..Ha téged kicsit sem érint meg, legalább maradj csendben, nem kell mindenkinek megtudnia, hogy téged kicsit sem érdekel.

2017. jan. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
67%

Hacsak nem a Szinyeibe jársz (nyilván nem), furcsállom, hogy a férfitanáraid síráshatárra kerültek miatta. Általánosságban véve ha egy tragédia nem érint személyesen, vagy nincs valami szokatlanul felkavaró szála, akkor teljesen normális dolog, ha nem mozgat meg érzelmileg.


Szerintem a férfitanáraid is csak játsszák az eszüket.

2017. jan. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%
Nekem is semleges a dolog, hisz szerencsére még távoli ismerősöm se volt érintett a dologban. Katasztrófák, balesetek meg tragédiák mindig is történni fognak, ezt el kell fogadni.
2017. jan. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%
Én megértem, korábban én is így voltam. Aztán amióta lett gyerekem, azóta sokkal jobban megérintenek az ilyen esetek, és rossz akár csak belegondolni is, hogy milyen lenne a saját gyerekemet elveszíteni...
2017. jan. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
47%

Engem sem mozgat meg, és már kezdem magam miatta rosszul érezni.

Épp elég a magam baja.

2017. jan. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem viszont borzasztó álszent dolog, ami most folyik és ne mondja nekem senki, hogy olyan ember, aki nem érintett, ezen búsong napok óta. Balesetek mindig vannak, magyarországon is történt ennél durvább buszbaleset is, mégsem ment ez a mártirkodás. Az internet tehet róla egyébként, régebben nem volt ilyen hirdömping, mert nem volt net. Mellesleg az érintetteknek sem jó ez a felhajtás, rajtuk ez nem fog segíteni. És nem hiszem, hogy érzéketlen lennék, mert folyamatosan figyelem a híreket és bizony sokszor elered a könnyem, ha háborút, tömegbalesetet látok bárhonnan a világból, de ez nyilvá csak pár perc elgondolkodást jelenthet és nem napokig fog megviselni, mert akkor folyamatosan depressziós lehetnék a hírek miatt.
2017. jan. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
81%
Nem baj. Kétségtelenül tragédia, de sok a körülötte levő felhajtás. Néhány éve egy Ausztriában síelő szombathelyi diákokkal teli busz zuhant a szakadékba. Akkor is legalább ennyi fiatal halt meg. De nem volt ekkor média visszhangja.
2017. jan. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
62%
A KSH adatai alapján ha jól nézem naponta kb 38 haláleset van az országban. Akkor minden nap kéne egy dupla ekkora felhajtást csapni, meg lehetne taxitársaságot reklámozni azzal a szöveggel hogy a hozzátartozókat segítik (ahogy most teszik).
2017. jan. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!