Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan küzdjem le?

Hogyan küzdjem le?

Figyelt kérdés
Gyakran megesik velem hogy olyan helyzetben amikor mindenki csak engem néz beüt a sokk. Nem lámpaláz mert sokszor tartottam már előadásokat nagy közösség előtt ahol mindenki engem nézett. De ott nem ismertem senkit. Viszont van olyan amikor pl az osztály előtt kell felszólalni és véleményt füzni egy előadáshoz és olyankor az arcom lángba borul melegem lesz, elönt a forroság, elvörösödök és néha még a könny is kicsordul a szememből. Igyekszem visszatartani, mély levegőt venni és lenyugodni de nem megy. Tudatositom magammal hogy semmi okom izgulni mert csak pár mondatot kell mondjak de nem használ. Néha magán órán is előjön amikor nem tudok valamit és tudom hogy nem kell féljek mert azért vagyok ott hogy tanitsanak, de akkor is elvörösödök es kigördül a könnycsepp. hogyan küzdjem le?

2017. jan. 23. 17:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak magadra koncentrálj, arra mit akarsz előadni. Nagyon foglalkozol azzal, hogy mit fognak gondolni rólad, ha x dolgot mondasz. Csak azzal törődj, csak arra fókuszálj, hogy mit adsz elő, te mit gondolsz erről. Csak befelé fordulj. Én is tartottam már előadást kábítószerről, félig improvizáltam is, és elég jól ment. Nem figyelem a reakciókat, nem érdekel senki, sz*rok mindenkire magasról, csak az érdekel, hogy jót mondjak.
2017. jan. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem agorafóbiád, tömegiszonyod lehet, vagy ilyesmi. Nem bírod az embereket és elindul a pánikroham, az adrenalin elkezd termelődni és elszabadul bent a pokol. Ezek ennek a tünetei.

Először is kerülni kell a tömeget, vagy ha egyszer nem tudod, akkor azt, hogy szem előtt légy, vagy fel kelljen szólalnod. Ha a tanár kihív, mondig mondd azt, hogy szédülsz és rosszul vagy. Azután is, ha elküld orvosi vizsgálatra és nem találnak semmit. Pánikbetegség az ilyen.

2017. jan. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
De a tömeggel annyira nincs baj. Szoval egész jol érzem magam városi fesztiválokon a tömegben es előadást is tartottam már százak előtt. Akkor is elő kellett volna jönnie nem? Amugy igen. Ha a tanár kihív felelni is ugyan ez van
2017. jan. 23. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!