Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyes emberek miért várják...

Egyes emberek miért várják másoktól, hogy azok váltsák meg az ő életüket? Komolyan nem tudják, min kéne változtatni?

Figyelt kérdés

Főleg társkeresési problémák témakörben láttam ilyen jellegű kérdéseket, hogy arról panaszkodott pár férfi (persze nő is lehetne, csak én épp ilyet láttam), hogy a nők nem hajlandók nekik segíteni, hogy min változtassanak. Hangsúlyoznám: nem egy konkrét nőről van szó, aki a párjuk, és nem is arról van szó, hogy valaki nem közli, miért nem akar az illetővel többé találkozni, hanem arról, hogy miért nem randizik velük valaki, csak úgy random, és attól majd az ő lelkiviláguk rendbe jön, vagy miért nem mondják meg nekik, min változtassanak. Én ezt nem értem. Az információ korában élünk. Az internet tele van sport, egészség, kreatív hobbi, tanulás témakörben mindenféle blogokkal, cikkekkel. És most nem ilyen Oravecz Nóra-féle nesze semmi fog meg jól dolgokra gondolok, hanem akár valós pszichológiai cikkekre (pl. nekem a keatív hobbimhoz hasznos volt Csíkszentmihályi Mihály: kreativitás c. könyve, vagy Deborah Tannen: miért értjük félre egymást? c. könyve, aki egy nyelvész, és kutatások alapján írta, amit írt). Még olyan blog is van a neten, hogy hogy barátkozzon, akinek nincsenek barátai, azt hiszem, succedsocially.com a címe. csak az úszásról mint sportágról egy évek óta vezetett önálló blogot találtam, nem is tudtam, hogy ennyit lehet erről írni. vannak oldalak, hogy hogyan öltözzünk/sminkeljünk jobban, milyen frizura áll jól, és így tovább, és így tovább. Egyszerűen nem értem, hogy akinek van internetcsatlakozása, az mit akar másoktól. És az meg, hogy nem tudja, min kéne változtatnia, egyszerűen kamu. Olyan nincs, hogy valaki érzi, hogy változtatnia kéne az életén, de nem tudja, hogy min, ilyen egyszerűen nincs. Ha tudja, hogy valami nem oké, azt is tudja, hogy mi. Én pl. tudtam, hogy keveset sportolok, és egészségtelenül eszem, nem kellett ehhez megkérdeznem a szomszédomat. És ezek a dolgok mind ingyen vagy olcsón voltak (internet, könyvtár...). És most nem azokra a kérdésekre gondolok, ahol valaki a másik ember tapasztalatára kíváncsi, hanem például az ilyenekre:


http://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__tarske..


Ha tényleg más véleménye alapján akar megváltozni, és amúgy ő egyáltalán nem érzi annak a dolognak szükségét, akkor úgyse fogja betartani. Ha meg ő akar változtatni, akkor egyszerűen hazugság, hogy nem tudja, hogy min. Amúgy több ilyen kérdést láttam, pont nem a legjobbat sikerült linkelni, mert itt magára a társkeresés módjára gondol az illető, bár ezzel sem értek egyet teljesen, de volt olyan, ahol ténylegesen teljesen az volt a kérdés, amit felvázoltam.


2017. jan. 23. 19:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Az általad leírt emeberek első és legnagyobb hibája, hogy életképtelenek. Tök8, azoknak más mondja vagy az internet, szarnak bele és dagonyáznak tovább az önsajnálatban.
2017. jan. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát lehet.
2017. jan. 24. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!