Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnék végleg leszámoln...

Hogyan tudnék végleg leszámolni a lúzerségemmel, gátlásaimmal és tehetetlenségemmel?

Figyelt kérdés
A jóval komolyabb problémám, hogy még sosem volt barátnőm és nulla, azaz 0 haverom/barátom/beszélgetőtársam stb. van. Képtelen vagyok társas kapcsolatot kezdeményezni/fenntartani. Ezek komplex problémák, de vannak ennél sokkal inkább szánalomra és reménytelenségre utaló gondjaim, amelyek már túlmutatnak a szimpla lúzerségnél és egyenesen az életképtelenségemet vetítik előre. Például az, hogy nem merek egy kóla/kávéautomatát használni. Nem merek bizonyos helyekre bemenni, mert nem találom a bejáratot. Jogsim ellenére nem merek vezetni, mert félek, hogy meglátnak a szép csajok faterom tragacs 150 ezres kocsijában. Nem merek emberek előtt enni, mert zavarba jövök és arra gondolok, hogy vajon mit gondolnak rólam. Nem merek felszabadultan bármiről beszélni, mert durván raccsolok és folyamatosan azon kell agyalnom, hogy milyen szavak hagyják el a számat. Ez utóbbi nagyban hozzájárult az introvertáltságomhoz (felnőtt logopédus tudtommal nincs is). Borzasztóan gátlásos vagyok az öltözködésben, főleg ilyenkor nyáron, amikor lengébben kell öltözködni és egyre több ruha kerül le rólam, ami miatt a sovány testalkatom egyre jobban látszik. Mondanom sem kell évek óta nem voltam strandon. Ezen mondjuk próbáltam azon javítani, hogy egy ideig eljártam konditerembe, de ott is azért nem fejlődtem (+ugye a táplálkozási problémáim, amelyek csak otthon nem jönnek elő), mert az edzőteremben is előjöttek a gátlásaim. Szóval igazi 22-es csapda ez. Most biztos kivétel nélkül mindenki a pszichológust fogja javasolni, de a legnagyobb vicc, hogy nála sem fogok tudni megnyílni és elmondani őszintén a gondjaimat, de szerintem ha erre képes is lennék, akkor sem tudna nekem segíteni, hogy el tudjam magamat fogadni és legyen önbizalmam.

2017. márc. 27. 18:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia. Kezdetnek 2 megoldás:

1. Felnőtt logopédus is van.

2. Nem csak pszichológusi, beszélgetős terápiák vannak, de rengeteg más fajta is, amihez vagy nem kell semmiféle panaszt megfogalmazni (pl. reiki, Deeksha, Arolo, ezek energiaadások), vagy elég annyit megfogalmazni, amennyit már megfogalmaztál. És máris jön a kezelés (pl. Hellinger-féle családállítás, kineziológia, SVT, Theta-healing, stb.).

2017. márc. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát neked aztán vannak gondjaid. De az összes gondod végül is egyetlen egy dologban nyilvánul meg: nem szereted magad.


Na figyelj. Amin te most nyűglődsz, azon az emberek jó 70-80%-a átesett már. De komolyan! Csak hát mi "kinőttük" ezt.


Itt van pár kis bölcsesség a számodra:


1. Semmi sem égő. Mindig legyél önmagad. Ha kedved támad táncolni a buszmegállóban, akkor táncolj b*szod.


2. Társalogj magaddal. Nem hülyeség, az értelmesebb emberek bizony szoktak. Hogy miért? Mert amíg nem ismered saját magad, mi a francnak kéne másoknak ismerniük?


3. Találj magadnak egy hobbit.


Nő majd úgyis lesz. Persze ha otthon fogsz ülni egész életedben, akkor nem nagyon fognak rád találni.


A barátok hiánya is sz*r tud lenni, de hát ha nincs, akkor nincs. Nem olyan fontos az, mint hiszed.

2017. márc. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hello ha írsz privátot szívesen segítek . Tudok pár tippet adni.
2017. márc. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha elvegzem a gyogypedet és logopédus leszek, hasonlóan szorongok mint te, szívesen segítek neked.

2017. ápr. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2-es


Én gyakorlatilag évekig úgymond, toltam magam a komfortzónámon kívül, hogy csökkentsem ezt a szégyenérzetet, ha valami olyan csinálok ami a társadalomban elítélendő


De semmi nem változott, a belső reakcióim attól még ugyanolyanok, tehát


Most pl olyan ötletem támadt, hogy olyan feliratos pólókat felvenni, amit a társadalom nem tekint beszédtémának. Pl ilyenre gondolok, hogy "A lányok nem kakilnak"


És elmenni, ha nem is munkahelyre, de utcán vagy akárhol. Ilyen szintű hülyeségeket csináltam évegik, de amint abbahagytam és úgymond vége lett a show-nak nem tartottam fent ezt a hülyéskedő szerepet. Hanem szorongóba visszamentem


És most ott tartok, hogy marha nehezen engedek közel magamhoz bárkit, az első mp-ben látom, hogy kb meddig mehetek az illetővel nyitottság terén, de nagyon minimális ez a nyitottság az emberek 95%-val. Csajozni is már régen tettem ezek miatt, kb nincs kedvem


Nem jöttem rá, hogy hogyan lehet ezen túl lendülni, mivel már legalább 15 éve ezen dolgozom


Lényegében az embernek szeretnie kell önmagát az világos, kb úgy élni, hogy ha ő lenne egyedül a bolygón és senki más akkor nem a magányon rágódni hanem menni előre, de ezt úgy mégis hogyan csinálja az ember?


Csak az érzi ezt igazán aki már belekerült ebbe? Nekem külfölfön kezdődött azóta itthon sem találom magam, pedig már 3 éve hazajöttem

2022. aug. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!