Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miert vagyok agresszív amikor...

Miert vagyok agresszív amikor osszeveszunk?

Figyelt kérdés
A barátommal ha osszeveszunk haragbol gyakran földhoz vágok egy tányért vagy megutom a vallat.Nagyon szeretem,maskor senki nem szokott ilyen allapotba hozni csak o amikor osszeveszunk.Egyebkent nagyon boldogok vagyunk,szeretjük egymast.Lehetseges hogy emiatt szakít velem?

2017. márc. 31. 12:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Én biztosan szakítanék veled, ez ugyanis a kapcsolaton belüli erőszak tipikus esete. Persze legtöbbször úgy állítják be, hogy mindig a férfi veri/terrorizálja a nőt, dehát itt vagy te mint élő példa az ellenkezőjére.


Persze a barátod nem feltétlenül fog szakítani emiatt, mert ha nem elég felvilágosult, nincs tisztában vele, hogy ő kapcsolaton belüli erőszak áldozata, akkor nem fog tenni ellene. Ez olyan, mint amit a tévében is látni, hogy veri a férje, de akkor is visszamegy hozzá, hisz "azért ver, mert szeret".


Sajnos az ilyen bánásmód hosszútávú lelki sérüléseket okoz és egy életre tönkreteheti az áldozatot, lehet, hogy soha nem lesz képes normális kapcsolatot kialakítani.


Neked sem jó, mert így el fogod üldözni az embereket az életedből.


Javaslatok:

Ha egyébként jó a kapcsolatotok (már az erőszak mellett), akkor üljetek le és beszéljétek meg. Mondd el, hogy tudatában vagy annak, hogy mit csinálsz és hogy hogy érzel ezzel kapcsolatban. Azt is tudatosítsd benne, hogy neki nem kötelező ezt (az erőszakot) elfogadni, hanem ki is léphet a kapcsolatból. Ez persze olyan, mintha magad ellen beszélnél, de jobb esetben rákényszeríted magad arra, hogy változtass a viselkedéseden. Ha magadtól nem megy, akkor pszichológus, esetleg párterápia.

2017. márc. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azért vagy vele agresszív, mert vele meg mered tenni. Mással is az lennél, csak félelemből nem mered kimutatni. Azt ajánlom fogd vissza magad, mert elég durva, hogy lány létedre tányérokat vagdosol a földhöz dühödben. Az ilyen viselkedés tönkreb*@*ssza majd a jövőben a családod életét, ezért kérlek ne viselkedj így.
2017. márc. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem marhaság, amit előttem írtak. Az agresszió, noha a társadalmi morál erősen beszabályozza, az emberi természet szerves része. Valamilyen szinten mindenkinek szüksége van rá, hogy kiengedje a gőzt. Van, akinek elég, ha kiabál, vagy sír, van aki csapkod, tör-zúz maga körül. A férfiaknak általában könnyebb dolguk van, mert az ő életvitelük, az "játékaik" alapjában is több erőszakot csapolnak le apránként.

Az is teljesen természetes, hogy az tud legjobban kiakasztani minket, aki a legközelebb áll hozzánk, aki a legfontosabb nekünk. Ha csalódunk benne, ha dúl bennünk a düh, módfelett meg tudja emelni az agressziót, és kijövünk a sodrunkból.

Azt javasolom, kérdező, hogy keress a hétköznapokra olyan elfoglaltságot, ami levezet valamennyit ebből a morálisan káros, vagy hátrányos tulajdonságból.

2017. ápr. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
#3: Már bocs, de ha valaki más embert ütve meg rongálással "engedi ki a gőzt", az nem normális. Ha ráadásul azt az embert terrorizálja, akit állítólag mindennél jobban szeret, az meg pláne. Alapesetben pszichológiai, előrehaladottabb állapotában büntetőjogi eset.
2017. ápr. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Már bocs, de ki beszél itt terrorizálásról? Megette a fene azt a férfit, aki terrorban éri magát attól, hogy megütik a vállát.

Azt én is elismertem előző válaszomban is, hogy nem helyes viselkedés, de korántsem kell akkora feneket keríteni az ügynek, és terrort kiáltani holmi tányércsapkodástól. Majd harminc év házasság után rájössz te is. :-))

2017. ápr. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
*érzi
2017. ápr. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nézd, nem mindenkinek van pénze arra, hogy a barátnője a feszültségét azon vezesse le, hogy tányérokat törjön szét! Ha a barátnőm ok nélkül kiabálna velem, elgondolkoznék rajta, hogy mikor szakítsak vele. Ha ezek után még pénzbeni kárt is okoz, rongál, akkor annak a lánynak idegrendszeri problémái vannak. Nem tudom mi érhette a munkahelyén, de a dühét legyen szíves legközelebb a rosszindulatú kollégáin levezetni, és ne azon a személyen, akit szeret és aki nem ártott neki semmit. Milyen lenne már, ha egy férfi azért vágná pofán a feleségét, mert a melós kollégái megint idióták voltak és egymást cseszegették? Ha már valakin levezetem a dühöm, akkor olyanon vezessem le, aki ártott nekem.
2017. ápr. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#5: Már bocs, de ez a szexista hozzáállás manapság már idejétmúltnak számít. Kicsit gondold át a dolgot, dolgozz a kettős mércéid megszüntetésén. Jobb lesz az életed.
2017. ápr. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az a baj az okfejtéseddel, hetes, hogy nem a munkahelyi feszültség hazacipeléséről beszélünk, hanem az összeveszés okozta haragról. Az meg természetes, hogy nem a te dolgod pótolni, ha a barátnőd összetör valamit dühében.
2017. ápr. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!