Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van valami, ami miatt a...

Van valami, ami miatt a magyar nyugdíjas NEM panaszkodik?

Figyelt kérdés

Mielőtt lerúgna, lekönyökölne, lezavarna a hétfő reggel 7.30-kor induló buszról, vagy leköpne, kiátkozna, arcon törölne a járókerettel stb., szeretem természetes élőhelyén megfigyelni a magyar nyugdíjast. Ez azért különösen fontos, mert az angol vagy német nyugdíjas (mindkét helyen éltem már) többnyire emberi, barátságos, joviális, vidám, töprengő típus, de legrosszabb esetben is tökéletesen semleges a környezetével szemben.


A magyar nyugdíjas ehhez képest sanyarú, vitriolos, rátarti, önző, passzív agresszív és folyamatos megvetést mutat mindennel szemben, ami nem a csirkefarhát, Kádár atyánk, Orbán atyánk vagy önnön maga. A következő megfigyelésre jutottam:


- Ha a szomszéd hangos, az rossz. Ha a szomszéd halk, az gyanús, biztos rosszban sántikál. Ha a szomszéd csoszog, az rossz, ha fut, az rossz. Ha reggel porszívózik, az rossz, ha délben porszívózik, az rossz, ha este porszívózik, az már fekete autóért kiált.


- Ha galamb van a belső udvarban, az rossz, mert fertőzéseket terjeszt. Ha nincs galamb a belső udvarban, az rossz, mert akkor mégis mit lehet csinálni, ha éppen nincs műsoron a Barátok közt.


- Ha a fiatalok reggel utaznak, az rossz, mert akkor hogy lehet eljutni a doktorúrhoz az esztékába', akivel a magyar nyugdíjas másfél naponta megnézeti a tyúkszemét, legalább addig is kedélyesen elbeszélgetnek. Ha a fiatalok délben utaznak, az rossz, mert lusta, aljadék banda, húzzanak dolgozni, bezzeg az én időmben. Ha a fiatalok este utaznak, az rossz, mert csak. Akinek nincs lumbágója, az csihadjon.


- Apropó: ha a fiatal dolgozik, az jó! De azt dolgozza ám, amit a nyugdíjas mond neki, különben megvetésre méltó. Mégis, mit képzel, majd ő maga fogja kitalálni, hogy hogyan tartja el a nyugdíjast, aki a ZÉLETÉTVÉGIGDOLGOZTA? Ráadásul abból a potom 40%-ból, amit a fiatal bruttó fizetéséből levonnak? A Magyar Nyugdíjas nem értékeli ám az informacsikát meg az ilyen világi hiúságokat, a Lokálban is írták, hogy az informacsika = Soros György.


- Apropó2: minden egyenlő Soros Györggyel. Ha romlott a hús, az Soros György. Ha büdös a hajléktalan, az Soros György. Ha elment az áram, az Soros György. Ha Orbán atyánk csak egy tízest tud küldeni a választási szezon előtt, az is Soros György. Ha a szomszéd Margitkának van pénze operettbe járni, az is Soros György, esetleg az EU.


- Mindenki aljadék - Orbán atyánkat, Kádár atyánkat és esetleg Jézus Krisztust leszámítva. Kivéve ha zsidó volt, mert akkor ő is. A Magyar Nyugdíjas a múltkor is látni vélt egy ilyen zsidót a Podmaniczky utcában, hát hogy ezek milyen csúnyák. Jól mondta a Vona Gabi, csak sajnos ő meg hátulról szereti.


Egyéb észrevételek a nyugdíjas néplélekkel kapcsolatban? Szeretnék összeállítani egy magyar-nyugdíjas, nyugdíjas-magyar szótárat.


2017. júl. 5. 15:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
64%

Gyűlöljünk megint egy csoportot, hurrá...

Én értem, milyen sztereotípiákról beszélsz, de sok nyugdíjas van, akik normálisak! Minap távolsági buszon nem akart jegyet vásárolni egy fiatalabb fiú, ordibált a buszsofőrrel, majd hátrazakatolt, ott még fel is lökött egy lányt, erre pár nyugdíjas rászállt.

Szó-szót követett, a srácot végül a nyugdíjasok szállították le kb. a buszról. De azért előtte szebbjövőzött, meg lefszzopókrvázott pár nénit...

2017. júl. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
90%

a mamám meg még pár nyugdíjas akit ismerek nem ilyen, de amúgy igazad van :)

én azt "szeretem" bennük, amikor viszik a botot, banyatankot és amikor meglátják hogy jön a busz még Usain Boltot is megszégyenítő sebességgel futnak rá. ha valaki elállja az utat úgy lökik fel azt, mintha profi pankrátorok lennének. ha átakarom adni a helyem akkor az én k***a anyukámat, ha nem akarom akkor is az én k***a anyámat. amíg nem mutatják magukat tiszteletre méltónak addig nem adom meg nekik a tiszteletet. FŐLEG ha csak azért kellene mert az ő szülei hamarabb dugtak...

2017. júl. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Hú, én nagyon jót röhögtem, mert sokan tényleg ilyenek. (Nyilván nem mindenki, mamám meg az ő húga például nem.)

A buszos nyuggereket végig élvezhettem a közép- és főiskolai évek alatt a helyközi és távolsági buszokon. Leginkább a furakodós, legbelülre ülős, egy megállót utazós. Amit ötpercenként induló helyibusszalnus neg tudott volna tenni, nem a napi kétszer járó távolságivak, amit csak kollégisták használtak. SzTK-s sztori, mikor időpontra mentem, és a mammer nekiállt pocskodniázni, mint bunkó fiatal, aki bemegy előtte, pedig ő egész délelőtt itt ült és várt.

(Délutáni rendelésre)

Angliában én is tapasztaltam a kedves idős néniket, de itt is volt egy-két fura. Például az a néni, aki a majdnem üres helyibuszon helyemre akart ülni. Álljak fel, mert oda ő akar ülni. (És nem a matricázott elsőbbségi ülőhely volt, hanem random hátul az egyik.) Vagy a másik néni, amelyik kiabálva követett a ruhaboltban, hogy mit képzelek, hogy tartom neki az ajtót. (Mert ha nem tartom, pont arcul csapta volna.)


Amúgy szerintem majd a mi generációnk is kitermel egy "régen minden jobb volt" nyugdíjasszekciót. Már látom kortársaknál a "bezzeg mi" meg a "mai gyerekek" dumát.

2021. aug. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!