Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért engedik szabadon a...

Miért engedik szabadon a forgalmas utcán a szülők a motorozó kisgyereküket?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy rossz kategória,de a gyereknevelés katagóriában szétszedének az igen okos és "nekem mindig igazam van csak mert anya vagyok" típusú anyukák.


Szóval a mai nap történt, hogy vásároltam egy boltban, jöttem kifelé,előre néztem, léptem ki a boltból, amikor hirtelen a lábam alá került egy 2 év körüli gyerek motorral. Majdnem megbotlottam és estem egy jó nagyot,de szerencsére meg tudtam tartani az egyensúlyomat és a vásárolt dolgokat. Viszont a fejem tetejéről leesett a kicsit sem olcsó napszemüvegem (16 ezer Forint volt, muszáj normálisat hordanom,szembetegségem van) és kiesett a jobb oldaliból a lencse.

Mikor idegesen odaszóltam, hogy jó lenne, ha a gyereket a forgalmas utcán nem engednék száguldozni,még nekik állt feljebb.

Miért kell egy gyerekre mindent ráhagyni? Miért kell mindig a gyerekes szülőknek,hogy igazuk legyen?

Nem hiszem el, hogy nem lehetett volna felajánlani, hogy megcsináltatják a szemüvegem, vagy legalább valamiféle megértést tanusítani.


2017. aug. 21. 22:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt is szét fognak szedni. Igen anya vagyok én is ,de sosem vittem forgalmas helyre motorostol. Attól jobban féltettem a gyereket ,mert egy pillanat alatt az autó alá kerülhet . Vittem kézben a motort ,a gyerek mellettem sétált. A szemüveget sajnálom ,de nem jártam még így ,ezért nem tudom mit csináltam volna a helyedben.
2017. aug. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%

Ennyi erővel egy mankos tata, vagy kutya, vagy akármi is kerulhetett volna eléd hirtelen véletlen.


A szitu nem fugg össze a gyereknevelessel



Utcán bármi megtörténhet. Még terrortámadás is. Örülj, hogy nem az volt :)



Amugy lehet ezzel.pont elkerültel egy nagyobb bajt mert pár pillanattal kesobb haladtál igy tovább a dolgodra. Elcsusztál időben, eseményekben.


Elvileg semmi nincs véletlen

2017. aug. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%

Mi nem motorozunk ott, ahol sok az autó vagy az ember, mert egyszer kipróbáltuk, de én majdnem agybajt kaptam. :D

Viszont szerintem egy bolt előtt amúgyis figyelni kell, tehát nem az a kisgyerek vagy a szülő tehet róla, hogy a te saját fejedről leejtetted a saját napszemüveged.

Mégegyszer mondom, velünk ilyen sosem történt, szóval nem vagyok a pártján, de a saját cuccaidra neked kell figyelni, ahogy a gyerekemre pedig nekem. :(

2017. aug. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
18%

Miert es amikor nincs rogzitve a babakocsi es elindul a lejton ki a tobbsavosra? Van ilyen.

Egyebkent mindenki vedi a sajat kolyke igazat, te nem tenned?

Meg ki akar zsebbol kifizetni 16 ezret csak mert nem figyelt oda egy pillanatra? :D

2017. aug. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem azzal van a bajom,hogy motorozik, csak azzal, amilyen tempóban és azzal, hogy nem volt mellette felnőtt. 1 pillanat alatt került a lábam alá,tehát gondolhatjátok, hogy nem lassan jött.

Van egy kistesóm, anyukám megy mellette mindig és érdekes, megérti, hogy nem száguldozunk.

De végülis mindegy, eleshettem volna én is, meg törhettem volna kezem, lábam, teljesen jogos.

2017. aug. 21. 22:40
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
Azért mert azt is megtudtuk hogy a gyereket is csak poénból hencegésből, státusz kedvéèrt, csinálnak a felelőtlen gyerekfelnőtt szülők de igazából gőzük nincs az életről hogy mit is akarnak. Az ilyet büntetni kellene felelőtlensèg által elkövetett gyerekgyilkosság vádjával
2017. aug. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az utolsó nem jár messze az igazságtól. Mivel gyerekvédelemben dolgozom,ezért látok "ezt-azt". És igen, az, hogy a gyerek kezelhetetlen, az szinte minden esetben a szülő hibája. Gusztustalan dolgok tudnak menni, pl egy válásnál és gyerekelhelyezésnél is. Persze, az, hogy bárki is magába nézzen, az nem megy, csak a másra mutogatás. De az kitűnően.
2017. aug. 21. 23:07
 8/9 anonim ***** válasza:
29%
:D mondja az, aki egy idegent okol, amiért leejti a saját napszemüvegét. 😅
2017. aug. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
59%
Hát de tényleg. Szószerint az van, amit én látok, hogy a gyerek azt csinál amit akar. Ezek a mai szülök nagyrésze pocsék selejtes, hogy milyen példát mutatnak a gyereknek is.. ok nélkül leorditják. ha valami hülyeséget csinál a gyerek azon röhögnek szórakoznak ezek az uninteligens szülők, mondván hogy had csinálja a gyerek had tapasztaljon , nehogy közbelépjünk mert attól sérül a gyerek.. teljesen az ellenkezőjét csinálják nevelésben szerencsétlen gyerekkel. Másik példáról nem beszélve, mikor az anya r,bancosan öltözik ki van mindene, és így öltözteti a kicsi lányát is ezt a példát mutatva hogy ez a helyes..
2017. aug. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!