Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért elégedetlenek az emberek...

Miért elégedetlenek az emberek folyton?

Figyelt kérdés

Akárkivel beszélek, mindig előkerül, hogy kevés a fizetés, semmire nincs pénz, rosszak az életkörülmények, miközben olyan emberektől, akiknek az anyagi helyzete gyakran jobb az enyémnèl.

Ha telik èlelmiszerre, lakhatásra, szórakozásra, nyaralàsra, hobbira, öltözködésre, képzésekre, megtakarításra, akkor mi hiànyzik?

Szerencsére nincs hàború, szinte mindent kapni a boltban (amit meg nem, azt a neten), szabadon tanulhat mindenki.

Sokkal rosszabb körülményeink is lehetnének (illetve idővel lehet, lesznek is), akkor miért nem értèkelik?


2017. aug. 24. 17:08
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Az emberek tapasztalatom szerint úgy gondolkoznak hogy még ha jelen pillanatban van is, elkap egy betegség, kirúgják és akkor pár hónap alatt nullán lesz.

Ez a félelem miatt érezhetik még a tehetősebbek is, hogy nincsenek anyagi biztonságban.

Amíg le vagyunk maradva keresetileg nagy nyugattól, addig ezek viszonylag alapteli gondolatok. Németek például 4x jobban keresnek. Az nagyon sok ám.

2017. aug. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tudom, de ha németekkel beszélgetek, tőlük is gyakran hallani azért ugyanezt (itt élek)
2017. aug. 24. 17:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Attól hogy nem nélkülözök, még érezhetem szarul magam.


Én például hiába keresek 350+ ezret havonta, ha mellette reggeltől estig dolgozom ezerrel, ha kell hétvégén is a gép előtt ülve. Gyakorlatilag egy fizetett rabszolgának érzem néha magam akinek reggeltől estig a munka jár a fejében, semmi idő, energia nincs kikapcsolódásra. Persze választhatnék olyan munkát is ami lazább, de abból meg nem élnék meg.

2017. aug. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kerüld el ezekkel az emberekkel való komunikációt. Én is ilyen voltam, még vagyok is. Most azt csinálom, hogy minden rosznak meglátom a jó oldalát és hangosan ki is mondom. Pl. Ma egész éjjel vezetnem kell, amit utálok, mert tudom előre, hogy álmos leszek, de legalább üresek lesznek az autópályák és lesz hely Dijon-ban, szóval tudok várost nézni a hétvégén. Az emberek rengeteget panaszkodnak, borzasztó fárasztó ezt hallgatni. Főleg akkor ha a pénzt keveslik, de közben cigizik, iszik, szórja a pénzt. Szóval nem is tesz azért, hogy több pénze legyen. Én szakítottam már meg barátságot emiatt. Próbáltam segíteni, de mindenre volt valami kifogása, és nem bírtam tovább hallgatni a folytonos panaszkodást. Letiltottam a számát, azóta se tudom mi van vele.
2017. aug. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Médiába sok " luxust lát, és irigy ". Ő is szeretné azt a szintet.

Nem biztos csak 1 kis sarkítás...


" fogyatékos " helyen dolgozok.

Szoktuk kérdezni, tőlem is : Hogy vagy?

Jól. Kiséret nélkül jöttem, időbe ideértem. Saját 2 lábamon.

Ennek is örülök.

Az idén sok paradicsom lett, kicsi kertbe. És sokféle.

Vittem magammal, többen látták. Volt olyan, amit piacon se látott...

Akkor, és annyit szedek le amennyit akarok. Friss!

Ez se adatik meg mindenkinek. nekem ez is öröm.

Apró dolognak is örülni kellene / kell.

2017. okt. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!