Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg igaz az a városi...

Tényleg igaz az a városi legenda, hogy a börtönökben a gyenge/vékony férfiak "lesznek a csajok" és nem szabad felvenni a szappant?

Figyelt kérdés
Pár hónapja szereztem meg a jogosítványomat és az oktatóm szavai belém ivódtak: "Öregem, mostantól egyedül kell vezetned és minden felelősség a tied." Belegondoltam, hogyha ne adj Isten elütök egy gyalogost (ami Murphy törvénye szerint simán benne van a pakliban pl. részeg állat vagy gyerek elém ugrik és engem hoznak ki bűnösnek, mivel rutintalan vagyok), akkor tutira börtönbe megyek. És mivel elég vékony kis termetű huszonéves srác vagyok (56 kg) a sokszor hangoztatott börtöntörvényekből kiindulva tuti pokol lenne az életem, hiszen van az a városi legenda, hogy a gyenge pasikat és pedofilokat a börtönben "megrakják". Most komolyan ilyen állapotok uralkodnak a börtönökben? Mire vannak akkor a börtönőrök? Dísznek? Már hónapok óta annyira stresszelek ezen, hogy amióta meglett a jogsim, nem is mertem a családi autóba ülni, mert félek a felelősségtől. Már nincs mellettem az oktatóm és mindig ezek a börtöntörténetek jutnak az eszembe. Ha egy balesetben meghal egy ember, akkor börtönbe fogok kerülni. Szüleimnek ezt az agymenésemet még nem mondtam el (tuti hülyének néznének) és már agyukra megyek, amiért nem vezetek. De komolyan rettegek a felelősségtől! Tényleg ilyen állapotok uralkodnak a börtönökben? Valaki nyugtasson meg, vagy mondja el az igazságot, hogy átértékeljem az eddigi lehetőségeimet! Mindenkit felpontozok, köszi a válaszokat!

2017. okt. 21. 16:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Igaz.
2017. okt. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%

Nem tudom honnét vetted ezt a hülyeséget de ha nem te vagy a hibás hanem elédszédeleg az úton valami részeg, vagy kiugrik eléd egy ember ,nem fognak elítélni! Egyébként ha zebrán gázolsz akkor is simán megúszod felfüggesztettel ha nem 100 al mész 50 helyett! Szóval tartsd be a szabályokat, zebrán engedd át a gyalogot ,és vegyél egy fedélzeti kamerát hogy ha kell és megtörténik a baj ,bizonyítani tudd az igazad. Ennyi.


A börtönviszonyok meg részben igazak, vannak csicskáztatások és nemi erőszak verekedések, de ott is vannak fokozatok ,fegyház börtön stb és a köztörvényes gyilkosok rablók, c kategóriás kannibálok közé nem raknak be jó esetben.

2017. okt. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

11 éve vezetek, soha nem gondolkoztam ilyenen. Igazából meg sem fordult a fejemben, hogy elütök valakit. Egyetlen egyszer volt olyan, hogy esőben balra kanyarodtam és a kanyarban pont volt egy zebra. Alig lehetett valamit látni az esőben, az A oszloptól meg pont nem láttam a csókát, este is volt. Még csak meg sem löktem, csak közel mentem el mellette.


Mennyire szigorúak veled a szüleid?

2017. okt. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A börtönőrök dísznek vannak, egészen addig, míg nincs komolyabb összetűzés, vagy meg nem próbálnak szökni a rabok.

Ott a legtöbb helyen az embernek bűnhődnie kell, minél jobban szenved, annál jobb.

Svédországban azt hiszem, megpróbálják őket rehabilitálni. Ott az az általános koncepció, hogy elég baj az nekik, hogy nem szabadok, a börtönön belül nyugis élet van, játszhatnak, hobbizhatnak, elvannak.

Órákig lehetne vitatkozni, hoy melyik a jobb... az én személyes véleményem, hogy ha egy már szabadult gonosztevővel találkozom, akkor inkább legyen kiegyensúlyozott és boldog, hogy végre a saját lábán áll, nem pedig végletekig kínzott és bosszúálló :D


Na de témához vissza:

Ennyire azért nem kell ráparázni. Elsőkézből mondhatom, hogy nem fognak elmeszelni, ha nem direkt, vagy bődületes szabályszegéssel hajtasz át valakin.

Egy ismerősöm nemrég telefonnyomkodás közben kimászott egy autós elé, elütötték. Még ő volt felháborodva, mert nemhogy nem büntették meg az autóst, még vele fizettették a javítási költségeket :)

2017. okt. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
igaz mert a bortonokben meg a hetero pasi is megbolondul a nőhianytol es elkezdhet ferfiakra gerjedni(nem mindegyik) de akkor ennyi erovel semmit ne csinalj pl ne csajozz mert ha szakitattok radfoghatja hogy megeroszakoltad es bortonbe mesz kb vagy akarmi nem kell ilyeneken idegeskedni.
2017. okt. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%

Amúgy ha ennyire fosol, egyszerűen szerezz be egy fedélzeti kamerát. Rögtön látszik rajta, ha nem te voltál a hibás :)

Nézz alaposan utána, hogy milyet veszel, mert vannak rá szabályok. Alap az is, hogy nem adhatod ki harmadik félnek a felvételt, így a biztosítónak sem, de a bíróság elfogadja bizonyítékként.

2017. okt. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
#2: Még a környékünkön történt évekkel ezelőtt az az eset, amikor egy futárkocsi 60-al haladt az 50-es kertvárosi utcán (ami természetes, hiszen senki nem totyog 40-el lakott területen) és egy idióta pár éves kislány meg biciklivel egyszerűen spontán kikanyarodott elé (szimplán a kerékpárútról tehát a sofőr nem tehetett ellene semmit). Természetesen meghalt és a sofőr nem úszta meg felfüggesztettel, hanem simán bevágták évekre a börtönbe. És most gondolj bele, hogy én - akinek sosem tanították a vészfékezést/váratlan eseményekre való reagálást és van kemény 50iksz óra gyakorlatom - az vajon hogy tudna lereagálni egy ilyen szituációt. 45-50-el meg nem mehetek városban, mert kiszakítják a dobhártyámat a dudálástól (még egy megfontoltabb lekanyarodáskor is már anyáznak).
2017. okt. 21. 19:07
 8/14 anonim ***** válasza:
91%

Na ez azért más.

Az "idióta kislánynál" (hogy lehet ilyet mondani egy halott gyerekre??) előre felkészülünk rá, hogy ilyet csinál. Sok ilyen eset van a közlekedésben, oda kell figyelni, nincs mese.

A sofőr duplán is megérdemelte a büntetést: gyorshajtott és nem volt annyi esze, hogy odafigyeljen a gyerekre. Nem véletlenül vannak táblák az iskolák környékén, a gyerekek kiszámíthatatlanok, ez tény és kész.

Ha hajlandó vagy betartani a sebességhatárokat, akkor szerelj fel egy fedélzeti kamerát ami regisztrálja a sebességet is, máris nem fognak elmeszelni, ha ÖNHIBÁDON KÍVÜL elütsz egy idióta kislányt. Ha eleve így állsz hozzá, hogy jajj gyorshajtani kell, mert ledudálnak (te jó Isten, ekkora baromságot még nem hallottam), akkor jobb is, ha nem vezetsz.

2017. okt. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%
Senki nem totyog lakott területen 40-el?? Ha ez a felfogás akkor ne is vezess. Ha esetleg a te lányodat gázolják halálra akkor feltétlen tüntess, hogy a jóravaló sofőr csak pénzbírságot kapjon :)
2017. okt. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
66%

Most volt egy eset éppen a rádióban, hogy a pasas 60 helyett óvatosságból 40-nel ment és mégis elütött valakit.

A bíró adott neki 4 évet, és azzal indokolta, hogy 20-szal kellett volna mennie.

2017. okt. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!