Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok ennyire önző?

Miért vagyok ennyire önző?

Figyelt kérdés
Azt álmodtam hogy arról az emberről láttam egy selfiet nem a neten akit szeretek és ezen a képen láttam hogy boldog volt. Ez belőlem mindent kiváltott csak boldogságot nem. Mi ez ha nem színtiszta önzés? Én miért nem érzek örömöt ha akit szeretek boldog? Nem emiatt az atitűd miatt végződnek a házasságok 60%a válással? Nem ez a hét halálos bűn eggyike? Vagy én most önzőn ki akarom sajátitani őt vagy csak irigy vagyok arra akivel volt? Ez se jobb.. Hogy szabadulhatnék meg az önzéstől hogy tudjak más örömének öszintén örülni?

2017. nov. 14. 03:36
 1/4 A kérdező kommentje:
Egy masik emberrel volt az elejen nem emlitetten
2017. nov. 14. 06:28
 2/4 anonim ***** válasza:
Az utóbbi a legvalószínűbb, de kicsit túldramatizálod
2017. nov. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A korodból kifolyólag természetes, hogy önző vagy. Kamasz- és fiatal felnőttkorban annak kell lenni. Ez a szülőktől való leválasztódás időszaka lenne, és ha ilyenkor nem önző az ember, az az életébe kerülhet.
2017. nov. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha együtt vagy valakivel az a közös döntésetek. Nyilván ha találnál, vagy ő találna jobbat akkor szétválna utatok. Mindkettőtöknek szabad akarata van. Ha nem boldog melletted akit szeretsz, arról nem te tehetsz. Ha miattad boldogtalan, akkor mért van melletted? Lehet más oka van a boldogtalanságának, ami nem veled kapcsolatos. De ha mégis téged hibáztatna, akkor küld el. Mert ez érzelmi zsarolás. Vagyis nem szeret téged. És valószínű azért van melletted, mert ki tud használni. Tehát nem te vagy az önző, hanem akit szeretsz.
2017. nov. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!