Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Facebook születésnapi köszönté...

Facebook születésnapi köszöntések - nekem miért nem jön egy se? Másnak meg 100 is?

Figyelt kérdés

Előrebocsátom hogy kicsit bagatell probléma de akkor is.

Elnézem egynémely ismerősöm osztálytársam idővonalát a facebookon. Amikor szülinapjuk van tucatszám kapják a köszöntéseket. Kilométer hosszan mennek a jókívánságok.

Nekem soha egy se jön. Nem tucatszám, egy se. Pedig én is ott vagyok a f .----szbúkon, nekem is egy kattintás lenne üzenni mégse.


Na és a való életben se köszöntenek többen... anyámék köszöntenek és slussz.

Miért van ez így?

Persze nem a világ legnagyobb problémája ez csak mégis.

Furcsa hogy valaki 100 másiknak is eszébe jut, és köszönti-én meg a kutyának se jutok eszébe?

Ezek szerint nem.


2017. nov. 18. 14:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Ahogy látom te nem szoktál senkinek írni, ezért nem is kapsz.

(Ja, nem sértésből...de ezek szerint nincsenek nagyon barátaid se. Tudod olyan barát aki tudja mikor van a születésnapod.)

2017. nov. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Be van állítva hogy látszódjon mikor van a szülinapod? Mert a legközelebbi barátaimét tudom fejből, de a többiekére csak a facebook emlékeztet. Ha valakinek nincs beállítva, bizony én is elfelejtem.
2017. nov. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

"Tudod olyan barát aki tudja mikor van a születésnapod."


Azon barátaim száma akik tudják a szülinapomat és azon barátaim szám akik nem tudják azonos értéket képvisel.


Épp eggyel lejjebb van az 1-től.

2017. nov. 18. 14:28
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj ezzel én is így vagyok, a család meg 1-2 barát max felköszönt és ennyi. Tudni akarod miért? mert rohadtul nem vagyunk népszerűek. Ez van. És én speciel nem írogatok másoknak se, gondolom ez a másik fő ok. Nem tudom te mennyire köszöntesz fel másokat.
2017. nov. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem vannak barátaim, de direkt nem rakom ki facebookra a születésnapomat. Nagyjából abból az 5-10 emberből, aki írna, 0-2 szokott. Igazából nagyon nem oszt, nem szoroz, mert a viszonyunkon nem változtat, ígyis jóban vagyunk és segítünk egymásnak, ha olyan a helyzet.

Egyébként ha valaki ennyire rá van függve ezekre, akkor előnyt jelent ebben, ha neten éli az életét, sok ismerőse van, sok képet rak fel és az illető lány. Legalábbis azt vettem észre, hogy ezek növelik erősen. De fölösleges erre ráfüggni.

2017. nov. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha te sem írsz, miért várod el hogy más írjon neked?
2017. nov. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ha senki nem ír miért várná el bárki is hogy én írjak?

Én tegyem meg az első lépést?

De miért épp én?

2017. nov. 18. 17:46
 8/12 anonim ***** válasza:
na látod ez itt a baj. én is ilyen vagyok, de már leszarom ki köszönt fel és ki nem. sztem tedd te is ezt, ha nem akarsz bedilizni .
2017. nov. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Meg miért lenne az jobb neked hogy írnak, de csak kötelességből, a való életben meg letojnak?
2017. nov. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha mondjuk a szülinapodon 50 poszt, 10 fb üzenet, 5 sms és 5 telefon jönne, akkor kísérletek bizonyítják, hogy ha a szülinapod előtt átállítod a szülinapodat máskorra, akkor mondjuk az 50 posztból vagy 5 maradna. Az új szülinapodon viszont jönne a maradék poszt, és senkinek nem tűnne fel, hogy eredetileg nem is akkor van. Ez azt jelenti, hogy manapság a rokonságot és a legközelebbi barátokat leszámítva 99%-ban csak a közösségi portálokról tudják, hogy szülinapod van, mert felugrik nekik minden nap az aktuális.

Ha az összes fb ismerősöd 10-15%-a felköszönt, az körülbelül átlagos arány; például a népszerű, mellkirakós lány sem fog 1000 ismerőstől 1000 posztot kapni, max 150-et.

A neten olvastam egy angol cikkben, hogy egy ember maximum 120-150 embert ismer olyan szinten, hogy 2-3 dolgot tudjon is róluk mondani, és ez szerintem nagyjából így is van.

Ha több posztot akarsz szülinapodra, akkor legyen az nyilvános, legyen rendes profilképed, te is köszönts fel másokat, és élj közösségi életet - de ne a neten, hanem a valóságban. Egy szülinapi telefon felér 5-10 poszttal.

2017. nov. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!