Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják azt, hogy az...

Miért mondják azt, hogy az emberrel akkor történnek jó dolgok, ha kilép a komfortzónájából?

Figyelt kérdés
2017. dec. 29. 16:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
19%

Ezzel vigasztalódnak. Úgy sem történik semmi. Fizeted az adót, dolgozol mint egy rabszolga, nincs senkid...

Mexikóban a szüzanyáról beszélnek :D

2017. dec. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert azzal nem érsz el javulást, ha otthon ülsz lyukas alsógatyában és lekajált melegítőben a töködet vakarászva
2017. dec. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak gondolj bele..

Adott egy élet, amiben élsz... azt érzed, hogy minden rossz, semmi sem javul annak ellenére, hogy nagyon próbálkozol. Kipróbáltál már mindent. Mégsincs eredménye.

Mit kell tenni? Új életet kezdeni, egészében változtatni a dolgokat, hiszen az adott kereteken belül már mindent kipróbáltál és nem lett jó.


Egyszerűbb példa.

Évek óta focizol de mégsem vagy jó benne. Nem okoz örömöt, de csak ezt ismered, ezért ezt csinálod.

Mi volna ha azt mondanám, hogy a kosárlabdát élveznéd is, mert nagyon jól menne?

Ki kéne lépned a komfortzónából és váltani a fociról a kosárlabdára.

2017. dec. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert a komfortban pesszimistává válik.
2017. dec. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

16:15-ös tökéletesen összefoglalta.

Az emberek többsége csak ül a seggén és várja a csodát ami persze soha nem jön el.

2017. dec. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert az emberrel akkor történik BÁRMI, ha kilép a komfortzónájából. (ez le van sarkítva, de gondolom érted mire gondolok)
2017. dec. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon könnyen bele lehet fásulni a rossz dolgokba és nagyon könnyen meg lehet szokni a jót. Muszáj tenned valamit, ha akarsz látni valami változást, kezdésnek az is elég, ha fejben eldöntöd, hogy mi mást szeretnél csinálni, vagy min szeretnél változtatni, ha valami nem vált be.


Nem tudom, hogy kitől származik ez az idézet, de most ez jutott eszembe:


"Te magad légy a változás, amit látni szeretnél a világban".

2017. dec. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű neurológia az egész: a megszokott ingerek, megszkott környezetben nem váltanak ki olyan erős reakciót. Hiába szeretsz valamit csinálni, ha miden nap csinálod, ugyan úgy, rutinná válik és már nem okoz ugyanakkora örömet. Az újdonság megtöri a fásultságot, persze tagadhatatlan, hogy pofára is lehet esni vele.
2017. dec. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert így van. "Life begins at the end of your comfortzone" Ez a bal alkaromon van, nálam ez leginkább utazástémában igaz nagyon, de az élet kb bármely területére illik.
2017. dec. 30. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy saját magam is jó példának látom erre.


Régen soha nem mentem sehova, mert a haverok nem jöttek, pénzem nem volt, mindig volt valami kifogás. Még manapság is képes vagyok "gatyában dögleni" egész nap a gép előtt. Arra lusta vagyok hogy felkeljek kimosni vagy elmosogatni.


Ezzel szembementem nyáron és meghatároztam hogy minden héten kell csinálni valamit. Elmentem egész napos túrázásra, utazgattam, múzeumban voltam, sport eseményekre is kimentem. Egyszerűen baromi jó volt mindig csinálni valamit. És egy túrázás például társaságban is jó alap téma. Nem erről fogunk beszélni egész nap, de még mindig izgalmasabb mint azt mondani hogy "gyakori kérdéseken azt olvastam, hogy..."

2017. dec. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!