Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti is úgy érzitek, hogy...

Ti is úgy érzitek, hogy agyilag még mindig a természetbe valók vagyunk?

Figyelt kérdés
Én egy ideje kezdtem így érezni, és amióta elkezdtem The School of Life videókat nézni, ez az érzésem csak még jobban megerősödött. Egy csomó videójuk megnézése után azt gondoltam, hogy az agyunk még mindig sokkal jobb (lenne) a természetben éléssel kapcsolatos problémák megoldásában, mint a mai modern, civilizált társadalomban élés problémáival kapcsolatban. Ezért is irigylem néha az állatokat és a törzsekben élő embereket, mert tudom, hogy az ő életükben sem kevesebb a szenvedés, és egy hiba is halálos lehet, de legalább az életük, életben maradásuk szabályai egyszerűek, amíg nekünk azok is bonyolultabbak, és sokszor sok gondolkodást igényelnek.

2018. máj. 3. 19:21
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Tulajdonképpen igen. Az emberek többsége még mindig egyszerű mint egy faék és olyan elemi ösztönök vezérlik őket, mint az agresszió, szex.
2018. máj. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

A civilizáció életben tartja azokat is, akik nem életrevalók. Az állatvilágban ez nem fordul elő, amelyik egyed defektes vagy nem elég életrevaló, az elhullik, ezáltal a hibás gének ott meg is állnak.

A civilizációs szabályok nem bonyolultak, csak az olyan félállati szinten lévő egyedből van túl sok, ami képtelen a beilleszkedésre és alkalmazkodásra, mégis az életrevalókon élősködnek, mert a civilizáció lehetővé teszi.

2018. máj. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon vékony értelmes mázzal bevont vadállatok vagyunk. Ez egyből kiütközik bármilyen szükséghelyzetben háborúban. A civilizációban is előbb vagy utóbb a vadabb agresszívabb elnyomja a kulturáltat,mert a kultúra velejárója a gyengülés..
2018. máj. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

Vágyakozni mindig lehet, aztán a realitás az - akár falun - önfenntartásból megélni, nem csak 8 órás meló, hanem éjjel nappal dolgozni kell.


Van több ismerösöm is, aki falura ment, mert elege lett a városból. Próbálnak önfenntartó gazdálkodó életet élni, de nagyon nehéz. Csak egy embert ismerek, egy volt mérnököt, aki tudatosan és sikeresen tolja a független falusi életet.

... de neki is szüksége van bizonyos javakra, szóval épít, renovál, javít - mert baromi ügyes ezekben is. Tulajdonképpen így meg tud élni, hogy fix munkahelyes sincs.


...de ehhez ész kell, tapasztalat, kézügyesség, kitartás, rátermettség. Egy tanyán mindent neked kell csinálnod, egyedül vagy.


Na most hol vagyunk még a teljes önfenntartástól és természetbeli élettől?

A mostani emberek nagyon nagy része semmire sem alkalmas. Sem kvantumfizikusnak, sem építésznek, sem pedig egyszerű önfenntartásra sem lenne képes.

Ha most kikerülne mindenki a természetbe, az emberek 80%-a meghalna rövid időn belül.

Valószínűleg te is, és én is.

2018. máj. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként az önfenntartás, sőt a természetbeli élet brutálisan sok skillt, tudást és észt is követel. Azt te csak hiszed, hogy egyszerű szabályok szerint működik.


Nem a túlélős filmekből, meg mesékből kellene venni az infókat.


A törzsekben óriási tudásanyag van a természetről, életbenmaradásról. Az ő tudományuk ez, gyerekkoruk óta ezt tanulták, nem csak az iskolában.

Téged kiraknak az erdőbe, kb esélyed nem lenne eszközök nélkül.


Szóval itt óriási elméleti és gyakorlati tudás kell, ami apáról fiúra, anyáról lányra szállt... és még akkor is éjjel nappal zajló küzdelem ez.


Lehet boldogabbak a törzsi népek, ezt nem vitatom. Az egyszerű életnek is vannak szépségei... de mi nem erre születtünk, és túl sokat láttunk már. :)

2018. máj. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%

1-es válaszoló


Te aztán tényleg nagyon egyszerűen látod a világot, tulajdonképpen jó neked... :-D

Az agresszió életenergiát jelent. Szerinted mi maradna belőlünk, ha a motivációkból kihagynánk a szexet és az agressziót?

A kérdezőnek:

Rengeteg tudást összeszedtünk, de nem tudjuk,hogyan lehetne ezt a tudást- nagyon sokszor veszélyes tudást- értelmesen felhasználni. Ilyen értelemben tényleg nem idevalók vagyunk.

2018. máj. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én azt érzem, hogy a pokolra valók vagyunk.
2018. máj. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!