Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti automatikusan rossz emberne...

Ti automatikusan rossz embernek tartotok egy olyan embert, aki árt másoknak?

Figyelt kérdés
A kérdés a BoJack Horseman sorozatról jutott eszembe, mert bár BoJack többször ártott másoknak maga körül, de nem tudom róla magabiztosan kijelenteni, hogy rossz "ember" lenne, mert nem azért ártott másoknak, mert ártani akart, hanem azért, mert sz*r az élete és csak boldogabbá akarta tenni magát, még ha csak egy kis ideig is. Ti mit gondoltok róla és a hozzá hasonló emberekről?

2018. jún. 26. 21:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Nem vágom ezt a sorozatot, de nem tartok mindenkit rossz embernek, aki árt másoknak. Pl. ha valaki egy tolakodó embert hátrébb ránt a sorból, azt nem fogom rossznak tartani.
2018. jún. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Nem feltétlen, de ha élek egy példával van egy ronda szerencsétlen faszi aki boldogtalan és akkor megerőszakol egy ártatlan lányt mert "csak boldogabbá akarta tenni magát" Akkor ja igencsak rossz embernek tartom, azért mert neki rossz ne okozzon másnak is rosszt.

De van más példa is, ha mondjuk van egy istenszindrómás fószer aki megtorlósat játszik és erőszakos bűnözőket öl meg annak én azt mondom hogy még a keksz is jár :D

2018. jún. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Èn csak negatív vèlemènyt tudok írni,mert az utóbbi 13 èvben olyan emberek vettrk körül,akik àrtottak nekem.


Így rossz embernek tartom azt,aki àrt màsoknak.


Jó emberrel nem nagyon talàlkoztam,de itt a GYK-n sem,mert bàrmilyen kèrdèst tettem fel csakis okoskodók talàltak meg.

2018. jún. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

"Nem feltétlen, de ha élek egy példával van egy ronda szerencsétlen faszi aki boldogtalan és akkor megerőszakol egy ártatlan lányt mert "csak boldogabbá akarta tenni magát" Akkor ja igencsak rossz embernek tartom..."


Ezzel egyetértek, viszont a BoJack-hez hasonló embereknél már nincs ilyen határozott véleményem (ő ilyen dolgot azért nem csinált a sorozatban).

2018. jún. 26. 22:07
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez biztosan szituációfüggő. De nem lehetne inkább őszintén megbeszélni és közösen megoldást találni a problémákra, ahelyett, hogy ártogatnak egymásnak az emberek?
2018. jún. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha,olyannak árt,akinek hatalma van,akkor nem.
2018. jún. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 L.. István ***** válasza:
100%
Tehát jól értem, valaki csak azért árt másoknak, mert az neki jólesik? Pusztuljon! Sosem maga a cselekedet a fontos, hanem a mögötte álló szándék. Lelőni egy embert? Rossz! Azért lelőni, hogy ezzel ártatlanok életét mentsem meg? Jó!
2018. jún. 27. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem személy szerint az a véleményem,hogy minden ember mögött van egy hatalmas történet amiről csak kevesen tudnak,vagy csak ő maga tud.Szerintem vannak olyan emberek akik erősebbnek akarnak tűnni attól hiszen félnek hogy ők válnak a bántalmazottá,pl ha egy társaságban kényszerítik őt arra hogy bantson valakit mert ha nem akkor blablabla.Van olyan,amikor az a bizonyos ember aki bánt másokat szavakkal vagy tettekkel,azert teszi valószínűleg ,mert önbizalom hiánya van.Van akinek ilyen a természete és van aki valamilyen mentális betegség miatt viselkedik így.Nem minden rossz ember csak rossz ember.Valamilyen oka van rá.Csak mi nem tudjuk.
2018. jún. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az utolsóval nagyjából egyetértek, eleve nehéz értelmeznem ezt a "jó" ember vs. "rossz" ember dolgot, ezek a fogalmakat csak mi alkottuk, és mindenkiben ott van a potenciál arra, hogy egyikké vagy másikká váljon a társadalom szemében. Inkább azt tudom meghatározni, hogy adott tettet mennyire tartok helyesnek, vagy éppen helytelennek, tehát a cselekedetet ítélem el, nem a cselekvőt. A BoJack-be meg komolyan belenézek már, annyian emlegetik mostanában.:D
2018. jún. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
55%
Nem tudom. Aki szereti a szexet csak jó ember lehet.
2018. jún. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!