Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális társadalmi felfogás...

Normális társadalmi felfogás lett, hogy egy elérhetetlen álomkép a fiatalok életcélja (vagy abszolút semmi)? Lelkiismeret nélküli harc a győzelemért - szerintetek ez jó, vagy rossz?

Figyelt kérdés

Pár éve, amikor végeztem a középsulival, az osztálytársaimnak vagy elérhetetlen álomkép volt az életcélja (10 éven belül 10 milliós kocsi, nagy ház, évente egzotikus nyaralás, 500 feletti nettó fizetés, topmodell barátnő / gazdag jóképű pasi), gyakorlatilag akkor már mindenki mindenkivel szórakozott, hogy ki fogja a legtöbbre vinni közülünk.

Vagy abszolút semmi (szüleimmel lakom, valami olcsó autó, egyszerű munka, árufeltöltő, dohánybolt, haverokkal hétvégén buli).


Érdekes, hogy így pár év távlatából kissé felerősítve, elszántabban ugyanezt látom a most érettségizett fiataloktól - konkrét tervek a jövőre, amit ismerőseim mondtak (mármint a luxuskocsin és az új házon kívül, ami már alap):

-Csajoknál a márkás ruhák, drága klubok, egzotikus nyaralások (számomra megdöbbentő, hogy a célok eléréséhez sokan a lábukat tervezik széttenni.)

-Srácoknál abszolút a minél több pénz a cél, és saját vállalkozás, (bármiféle empátia és lelkiismeret furdalás nélkül), általában az indok: "Nem ismerkedhetek a topmodell csajjal, mert nincs lóvém... Majd lesz, és nem érdekel hogyan! Nehogy már a mostani pasija különb legyen mint én!"

És persze most is ugyan úgy vannak a közömbösök, abszolút érdektelenek, akik a minimumon elvannak.


Így változik a világ, ez lesz a jövőbeli elképzelése, életcélja a fiataloknak? Hogyan látjátok, szerintetek ez jó, vagy rossz?

27/F


2018. júl. 3. 20:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Na hát ez az első verzió pont én vagyok, az elérhetetlen álomképpel. De mivel egyre kevesebb megvalósulási esélyt látok rá, ezért az életemet egy nyomorult szánalmas szar csődnek érzem.


25f

2018. júl. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogy ez a jelenség "jó"-e, vagy "rossz", arra nyilván a "rossz" opció a válasz.


Az a baj, hogy ez egy egészen "normális" reakció az életbe frissen kikerülő fiatalok részéről.


Gondoljunk bele a helyzetbe... Aki megfelelően tanult az eddigiekben - vagy éppen anyuci és apuci csapja ki a húszmilliókat mellényzsebből, netán protekcióval rendelkeznek, azok értelem szerűen a lehető legjobb lehetőségek felé fognak elindulni. Aki pedig lusta volt, vagy esetleg szorgalmas munka árán sem tudta elérni a kellő szakképzettséget, vagy nincs kellő tudása hozzá, esetleg nincs meg benne az az x-faktor, ami többmilliós bankszámlát takar, azoknak bizony maradnak a gyenge munkák.


Ez a két lehetőség van nagyságrendileg - amelyek pedig hatalmas kontrasztban állnak egymással. Egyszerűen vicc, hogy pályakezdőként átlagosan 3 év szakmai tapasztalatot várnak el legalább. Aki pedig megélhetésért elmegy egy Tescóba, az hajlamos leragadni ezen a szinten - bizonyos szempontból vizsgálva önhibáján kívül.

2018. júl. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A fentebb leírt álmok egyátalán nem elérhetetlenek bár lehet nem 10 év alatt vagy akkor is csak hitelekből, de megoldható.


Az országban nagyon sokan keresnek 500 nettót. A vállalkozás sem olyan nagy dolog. Az én ismeretségemben van legalább 10 ember persze ezek többsége nem kifejezetten sikeres abban amit csinál.


Én most vagyok 20 éves nekem komolyan nem elérhetetlen a 500 ezres fizetés a vállalkozás. Már most is magánvállalkozóként webodalakat készítettek egyetem mellet és dolgom. Még koránt sem tartok ott, de csak egy programozói állásból 3-4 éven belül könnyen meg lehet az a nettó 500k különféle más jövedelmi forrásokról nem is beszélve.


Egyik volt osztálytársam már gimnázium alatt is 200k körül vitt haza. Hagyományörző katonaként előadásra és filmekbe hívták meg őt és ismerőseit plusz portásként dolgozott.


A fentebb felsorolt dolgok egyátalán nem elérhetetlen álom. Szerem az lenne a kicsit szürreális ha valaki 50 milliós autóról és 300 milliód házról beszélne, de ez...


Egy egzotikus nyaralás is meg van 1-2 millióból attól függően, hogy hova akarsz menni.

2018. júl. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
Azért van, mert fogalmuk sincs valójában mit akarnak és azt hogyan lehetne elérni. Csak vannak optimisták, meg pesszimisták, nagyratörők, vagy épp szerényebbek, bátrabbak és félénkebbek. Aztán jön az élet és minden máshogyan alakul. Így volt ez régebben is, csak akkoriban volt hogy már 13 évesen el kellett dönteni merre tovább így az érettségi utánra már meg volt a terv. A mi időnkben is voltak olyanok akik nagyot álmodtak, csak akkor állatorvos akart lenni akinek volt otthon egy macskája, vagy jogász mert azok aztán degeszre keresik magukat, ugyanúgy voltak akik a kocsiból indultak ki, már akkor képbe került a külföldi munka, és olyanok is voltak akik 4 évig hajtogatták, hogy meg fognak bukni, le sem tudnak érettségizni, marad az utcaseprés meg a híd alatt élés. :D Ezekből aztán lehet vonni egy jó nagy átlagot, akik magasra tették a lécet kicsit lejjebb adják, akik alacsonyra azok meg megugranak még párat. Nem tudom mi lenne a jó megoldás, talán 1-2 hetes nyári gyakorlat, vagy több szakma megismertetése.
2018. júl. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem elérhetetlen, mert kibekkelik, hogy összejöjjön. A "Lelkiismeret nélküli harc a győzelemért" c. dologgal nem értek én sem egyet, azonban a sors nem hagy kifizetetlen számlát...
2018. júl. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%

Èn pont azt látom,hogy a mai fiatalság el van a langyos kulàba,meg dolgozni luxus mert jajj egyetem mellett nincs idő dolgozni.

Elbulikàznak nem mennek szakmai gyakorlatra sem,aztán el vannak maguknak,nem keresik a lehetősègeket.

Kevesen vagyunk akik már gyerekkorunkba az elsőt akartuk ès tettünk is èrte.

Èn egyetem mellett mentem dolgozni a beleimet kihajtottam ès hajtom àllandóan,hogy ezt elèrjem ès többet is elèrjek.

Lelkiismeret hagyjuk már ebből nem lesz olyan èlet amilyet akarok,èrzelmeket tudni kell kontrollálni de nagyon.

Sajnos a mai fiatalok főleg a fiúknak semmi jövőképük ès nem tesznek semmit sőt inkább a fiatal lànyok kajak többet érnek el.

Na ez a gáz.

2018. júl. 4. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem személyiség, értékrend és érdeklődési kör kérdése a dolog. Én átlagos anyagi helyzetű családból származom, mindig elvoltam az átlagos dolgaimmal, olcsó ruháimmal, középkategóriás telefonommal. Nem voltunk/vagyunk szegények, nem vajas kenyéren éltünk soha, de a szüleim mindig odafigyeltek arra, hogy a pénzüket mibe fektessék: én és a testvéreim is különböző különórákra, érettségi előkészítőkre jártunk, sportoltunk, szakkörökre, táborokba jártunk, a testvéreim zenét tanultak ahelyett, hogy drága, márkás ruhákat, telefonokat, laptopokat vettek volna nekünk és magunknak vagy trópusi nyaralásokra jártunk volna. Én soha nem vágytam ennél többre, olyan 12-13 éves korom óta a hivatásomból szeretnék élni, viszonylag szerény körülmények között. Egy akkora lakást szeretnék, ami nekem pont elég, nem túl nagy (mondjuk egy konyha, egy nappali, egy fürdőszoba és egy hálószoba), annyi fizetést szeretnék, amiből egy átlagos színvonalon tudok élni. A testvérem viszont a természetéből adódóan mindig odafigyelt arra, hogy szebb és jobb legyen mindenkinél, annyira sokat ad a környezete véleményére, hogy nem bírja elviselni, ha valakinek valamiből több, jobb, drágább van, mint neki. Ameddig én a zsebpénzemből édességet, könyveket vettem, ő márkás ruhákat, sminkcuccokat vett. Amikor kiskorunkban a gyerekes elképzeléseinkről beszélgettünk, én már akkor is azt terveztem, hogy tudós leszek, állatokkal, növényekkel fogok foglalkozni, esetleg tanyám lesz, ő pedig azt, hogy egy gazdag férfi felesége lesz. Ameddig nekem az volt az elsődleges szempontom a továbbtanulásnál, hogy minden áron az azóta tisztán körvonalazódott hivatásommal tudjak foglalkozni, neki az, hogy "mindegy, csak ne kelljen sokat dolgozni, lehessen szép ruhákat hordani és jól keressek". Szóval még egy családon belül, azonos neveltetésű emberek között is lehetnek ilyen nagy különbségek, ebből gondolom, hogy igazából a személyiség, értékrend, gondolkodásmód határozza meg a dolgot, nem az, hogy "mai fiatal" vagy-e (én is az vagyok, én 21 vagyok, a tesóm 19).
2018. júl. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!