Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, ha ezért nem merek...

Normális, ha ezért nem merek költeni magamra?

Figyelt kérdés

Előfordul, hogy megtetszik valami apróság (körömlakk, fülbevaló, akármi), és fontolgatom, hogy meg is venném, aztán mindig lebeszélem magam, hogy nem vagyok már tini, ki nézi, van nekem is egy darab/egy pár már otthon, satöbbi.

Vagy ha ruháról, cipőről van szó, akkor is, mert minek az már, fontosabb dolgokra is mehet az a pénz, vagy mi van, ha rossz lesz a vizsgálat eredménye (bármilyen orvosi), aztán akkor sokra megyek vele, hogy vettem egy ruhát, mert akkor már mindegy lesz.

A legszükségesebb dolgokat leszámítva (pl új cipő, ha elszakadt az utolsó is) majdnem mindenről hatékonyan lebeszélem magam, mert nem vagyok már tizenéves, eddig azt se tudtam, hogy van ilyen, és megéltem nélküle, és hasonlók.


Többnyire örülök magamnak, hogy "na, ma sem vettem semmit", de valahol úgy érzem, azért nem teljesen normális.


Mi lehet az oka, és mit tudnék tenni?


25l


2019. márc. 5. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Nem normális.
2019. márc. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Attól függ, milyen az anyagi helyzeted. Mert ha nem vagy eleresztve pénzzel, teljesen érthető, hogy nagyon be kell osztanod, mikor nem volt jól fizető állásom, én is ezt csináltam, mindenről lebeszéltem magamat és csak az igazán legszükségesebb dolgokat vettem meg. Ha viszont jobb anyagi körülményeid vannak, akkor tényleg kérdéses, vajon miért teszed. Kérdés még az, hogy az, hogy van benned ez a lebeszélés, boldogtalanná tesz? Zavar amúgy, vagy megvagy ilyen minimum szinten? Mert amúgy azzal sincs semmi baj, ha valaki beéri a kevesebbel és úgy is boldog. Gyűjtesz netán valamire, amire kell a pénz?
2019. márc. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, még egy dolog: valószínűleg ezt láttad otthon, ezt tanították neked, nem? Vagy pont az ellenkezőjét, szórták a pénzt, amit nem vettél jó néven és semmiképpen sem szeretnéd ugyanúgy csinálni?
2019. márc. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem vagyunk rossz anyagi helyzetben, tudnék költeni magamra, nem gyűjtök semmire.

Amikor otthon éltem a szüleimmel, ők csinálták ugyanezt "Minek az neked?", "Eddig talán nem éltél nélküle?" és hasonlók. Azt hittem, hogy ez így normális.

2019. márc. 5. 20:18
 5/7 hollófernyiges ***** válasza:
Teljesen rendben van ha attól érzed jól magad, hogy nem szórod a pénzt, ahelyett hogy vennél valamit, ami csak állna a szekrényben vagy egyszer-kétszer hordanád összesen. És még kevesebbe is kerül.
2019. márc. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Aha, hát akkor megvan a válasz a kérdésre, ezt így tanultad meg, így kell lennie. De tök jó, hogy ezt felismerted és tudatosult, és ha zavar, akkor megpróbálhatsz változtatni rajta, néha-néha kipróbálhatod, milyen megvenni azt a körömlakkot vagy azt a szép ruhát, és figyelni, milyen érzéseket vált ki utána belőled: megnyugszol, vagy csak ideges leszel, hogy "szórtad" a pénzt? :) (és itt most nem a tényleges pénzszórásról beszélek, nem kell felhalmoznia az embernek dolgokat, de néha igenis jól esik az embernek, ha mondjuk nem csak egyszínű körömlakkja van, hanem választhat 3 szín közül, nem? :P Ez most csak egy apró példa.) Valószínűleg szüleid is így nevelődtek, hogy mindig a legrosszabbra kell készülni és ezt te is így tanultad (mi lesz ha rossz eredménye lesz az orvosi papírnak,stb)
2019. márc. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Semmi baj nincs vele szerintem, habár én 17 vagyok, de ugyanígy gondolkodom:D egyszerűen mindenem megvan egy alap szinten, és sajnálom ilyesmire a pénzt
2019. márc. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!