Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az, amit elfogadható oknak...

Mi az, amit elfogadható oknak tartasz az alkoholizmus kialakulásához, és mi az, amire abszolút azt mondod, hogy csak hülye, gyenge jellem az illető?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 5. 15:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
62%
Nincs elfogadható ok, csak gyenge akaratú ember van.
2019. ápr. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
azért egész más, hogy valakinek mindene megvan, de csak elkezd piálni, mint aki mondjuk egy válás után lett hajléktalan, majd elkezd inni.
2019. ápr. 5. 15:54
 3/21 anonim ***** válasza:
52%

Egyetértek az első válaszolóval.

Csak a gyenge emberek menekülnek az alkoholba.

2019. ápr. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
73%
Szenvedélybeteg szülők gyermekeként mondom, hogy aki függő, az gyenge és buta ember. Mindenféle függőt megvetek, mert azon túl nem tudnak látni. Én is ittam és cigiztem is, mégsem kezdtem el tőle függni. És valahogy nem gondolkodok olyasmin, hogy alkoholizmusra elfogadható ok, amikor az jut eszembe, hogy apám ittasan hányszor próbált molesztálni.
2019. ápr. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonymousreview60 ***** válasza:
86%
Nincs elfogadható ok, csak olyan eset, amibe került emberrel könnyebben rokonszenvezek/kevésbé ítélem el. Az alkohol nagyon kontraproduktív megküzdési stratégia.
2019. ápr. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
60%
Nincs elfogadható ok, minden esetben gyenge jellem kell a függőség kialakulásához.
2019. ápr. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
48%

"azért egész más, hogy valakinek mindene megvan, de csak elkezd piálni, mint aki mondjuk egy válás után lett hajléktalan, majd elkezd inni."


egyetértek. egyáltalán nem mindegy, miért kezd el vki inni.

volt osztálytársam anyja meghalt rákban, az apja ezután lett alkoholista.


a másik meg, hogy minden ember más, máshogy dolgozza a nehézségeket, illetve vannak, akik könnyebben lesznek alkoholisták: pl. akiknek magasabb a hisztaminszintjük, sokkal hajlamosabbak függőségekre.


ezzel nem azt akarom mondani, hogy "vasakarattal" nem lehet megállni, de korántsem annyira egyszerű a helyzet, ahogy azt pl, itt is leírták egyes kommentelők.

de nyilván átlagos olvasottságú és EQ-jú emberek max odáig jutnak, hogy "minden alkoholista gyenge".

2019. ápr. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
51%

Anyagi problémák, például egy csődbe ment vállalkozás miatt, vagy bármilyen karrierbeli bukás, amihez az illető és a környezete viszont nagy reményeket fűzött. Vagy ha valakitől elválik a szeretett párja és akár átb*szások árán is kiforgatja a vagyonából. Mentális betegségek, pláne személyiségzavarok, amik igazából a szülői nevelésből és a genetikai jellemzőkből tevődnek össze, és csak meglehetősen hosszú és drága terápiákkal lehet őket kezelni (és nem, nem lehet belőlük "önerőből kigyógyulni", hiába mondják ezt néhányan a "magas lóról"..), amit nagyon sokan nem tudnak finanszírozni. Alkoholista szülők, meg környezet. Mélyszegénység.

Tudom, kellő akarattal mindegyikből ki lehet törni. Viszont ezekhez akkora akarat kell, ami nem szükségeltetik azoknak, akik ilyesmiken nem mentek keresztül, tehát szerintem ők könnyen beszélnek.

Talán én túl elfogadó is vagyok velük (meg még sokminden más problémával küzdőkkel) szemben, de nem használnám rájuk azt a jelzőt, hogy "gyenge jellem". Pejoratív. Az én szememben az a gyenge jellem, aki mondjuk nem tud tartózkodni attól, hogy meglévő kapcsolata mellett másokkal szexuális viszonyt létesítsen. Vagy puszta vágykielégítés céljából megerőszakoljon valakit, akár felnőttet, akár gyereket. Vagy mondjuk aki csalással szerez pénzt, vagyont, ahelyett, hogy megdolgozna érte.

2019. ápr. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
58%

"ezzel nem azt akarom mondani, hogy "vasakarattal" nem lehet megállni, de korántsem annyira egyszerű a helyzet, ahogy azt pl, itt is leírták egyes kommentelők."

Senki nem állítja, hogy egyszerű, de érdekes módon nem minden ember nyúl alkoholhoz egy-egy trauma után. Nyilván sokkal könnyebb bódítószerekkel átvészelni a fájdalmat, de egy erős ember ezek nélkül is fel tud dolgozni minden veszteséget és fájdalmat.

2019. ápr. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
33%

Istenem, már megint a sok öntelt bohóc, aki jön ezzel a "gyenge jellem" dumával 2018-ban:D

Kíváncsi vagyok x év hadifogság, emberölések, kínzás után mit tettek volna.

Én ismertem speciel nem egy ilyen embert, némelyiknek amúgy az esze is elment, én nem csodálom, hogy lecsúsztak.

Szal ilyen esetekben én nem csodálom, ha valaki nekiáll inni.

Illetve vannak olyan emberek, akiknek jobban megvan mérve. Rákos lesz a családtagja, a háza leég, a lányát megerőszakolják stb, szal itt is megvan az, hogy egy idő után elege lesz.


Viszont az ilyen hülyeségeket én se értem, amikor egy nő miatt valóban alkoholista lesz.

2019. ápr. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!