Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem bírok egy előre...

Miért nem bírok egy előre megtervezett napirendet betartani?

Figyelt kérdés

Rengeteg módszerrel kísérleteztem, és még most is kísérletezem. Nagyon szeretnék egy előre megtervezett napirend szerint élni, azt tenni, amit éppen kell egy hosszútávú cél eléréséhez.


Megpróbáltam azt is, hogy óráról órára megtervezem a napomat, hát azt már az elején mindig ellövöm...

Aztán próbáltam úgy is, hogy tennivaló listát írtam reggel, és amit elvégeztem, azt kipipáltam...


Ami eddig úgy tűnt, hogy kezd beválni (viszont ebben a hónapban azt is elb?sztam), hogy táblázatba írtam azokat a "tennivalókat", amiket minden nap el szeretnék végezni.

Angolul habit tracker a neve. (Pedig ebbe a hónapba vezettem be a legkevesebb muszáj-tennivalót.)


Nem értem miért fuccsol be minden próbálkozásom, nagy szükségem lenne a tennivalóim rendszerezésére, tanulás, egészség, önfejlesztés érdekében, mert hajlamos vagyok az értelmetlen, semmire sem szolgáló tevékenységek végzésére (pl instagramozás, youtubeozás)


Egyébként nagyon spontán ember vagyok, rengeteg azonnali döntést teszek (amiket nem bánok meg), sokszor történik velem egy nap olyan, amit azelőtt este nem is képzeltem volna el...


Viszont emiatt szokásokat sem vagyok képes bevezetni az életemben, egyszerűen nem tudom, hogy hogyan alakítsak ki egy szokást, ha nem bírom egy hónapon keresztül minden nap csinálni.

HOOOOGYAAAAN?


18/L



2019. ápr. 28. 18:35
 1/3 anonim ***** válasza:
latom mar nagyon idegesit a tema. ha spontan ember vagy akkor miert akarod magadra eroltetni ezt a szokas dolgot? en is megprobaltam ezt a napirend dolgot meg regebben, de nekem se ment sokaig. szerintem a lista jo otlet, de szerintem tul sok dolgot irsz ra. eleve nem tudod tokeletesen mindig betartani te meg nagyon be akarod es ez fusztralni fog. ezert irj inkabb kevesebbet, vagy ne keseredj el, ha nem tartottal be valamit. de a legjobb, ha 1-2 szokast vezetsz csak be es azokat probalod tartani, es ha nneha nem sikerul ne add fel. nekem ez valt be legjobban.
2019. ápr. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Akaratgyengeség
2019. ápr. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyszerű a dolog. Ha írsz egy listát, és elcsúszol vele időben, vagy csak egy részét csinálod meg, akkor azzal is előrébb vagy, mintha semmit sem csinálsz meg. Nem szabad kudarcként tekinteni arra, hogy valamiért nem sikerült mindent pont úgy csinálni, ahogy tervezted. Az életben sokszor lesz úgy. Priorizálj, és a lényeg az, hogy haladj.
2019. ápr. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!