Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rátok szokott törni az “élni...

Rátok szokott törni az “élni akarok, nekem minden kell, mindent ki akarok próbálni, de nekem nem lehet” érzés?

Figyelt kérdés
Velem rengetegszer van ilyen és itt most nyilván nem a pozitív vagy hasznos dolgokra gondolok, hiszen akkor ez teljesen rendben lenne. Hanem “rossz” dolgokra, mint pl. zabálás, henyélés, alkohol, cigi, drogok, szex, bulizás, utazgatás össze-vissza stb., szóval egyfajta kikapcsolt állapotra vágyom, mindenféle kontroll, felelősség és feladat nélkül. Hülyén hangzik, de nekem tényleg egyik ilyen “álmom”, hogy majd eljöjjön a pillanat, amikor csak úgy összecsapódom valakivel és a harmadnapos, kajafoltos pizsamámban fekszünk a földön a tv előtt, sörösüvegek között, egyik kezünkben a pizzával, a másikban a füvescigivel. Viszont ezt nem tudom beteljesíteni, mert görcsösen meg akarok felelni mindennek, teljesíteni akarok és nem akarom kiengedni az irányítást a kezeim közül. Tudom, hogy tőlem nem ezt várják és én nem engedhetem meg magamnak, hogy úgy viselkedjek, mert nekem nem ez a “szerepem”. Egy filmet nem tudok megnézni bűntudat nélkül, egy zacskó chipset nem tudok megenni anélkül, hogy ne az járjon a fejemben, hogy milyen dagadt vagyok és most majd még jobban meg fogok hízni, életemben nem voltam még becsípve sem, sosem próbáltam ki a cigit stb.... Holott ezekre vágyom, egyre inkább, de nem megy, mert tudom, hogy nekem nem szabad.
2019. máj. 1. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen elég sűrűn, és arra gondolok bár csak születhettem volna egy vagyonos családba, ahol mindent megkaphatnék.
2019. máj. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1000%ig átérzem amiket írsz

Pont igy vagyok en is

2019. máj. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Folyamatosan, sajnos luzerkent én kb. semmit sem tehetek meg, azt se hogy nyugodt szívvel kimenjek az utcára, közben meg nagymenő életről, csajokrol, boldogságról, sikerességről almodozom, ráadásul hajt a tesztoszteron, pontosan tudom mit hogy szeretnék csinálni, de nem lehet mert nincsenek meg hozzá az adottságaim, beteg is vagyok, pénzem helyre hozni magam nincs, dolgozni, tanulni meg nem tudok így.
2019. máj. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Három hónappal ezelőtt ért egy nagy csalódás, akkor tört rám ez az érzés: minek próbálok megfelelni bárkinek is, ha végül úgyis mindenért engem tesznek felelőssé? Nagy ambíciók jöttek, hogy majd én megmutatom, többet érek, mint gondoltátok. Majdnem elvesztettem a munkám és sok mást is, de a józan eszem visszatartott, így pár kilengéstől eltekintve minden maradt a régiben.

Boldogtalan vagyok. Elegem van az életemből, amit időnként 1-2 jó élmény el tud velem feledtetni, csak hogy aztán újra eszembe jusson, mennyire utálom, hogy ilyen.

Belekezdtem dolgokba, amiket be kell fejeznem, de nyáron ki akarok törni ebből. Ennél az egyhangú, semmilyen életnél még az is jobb lenne, ha veszélybe sodródnék.

2019. máj. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én mindent kipróbáltok, amit ki akarok, túl rövid az élet ahhoz, hogy másoknak akarjak megfelelni. Soha nem fogsz mindenkinek megfelelni, de miért is akarnál? Miért befolyásolja más emberek véleménye az életminőséged? Miért hagyod, hogy mások elvárásai határozzák meg az életed? Amíg így állsz hozzá és amíg nem vagy hajlandó megszabadulni tőle (nem könnyű,

nem gyors, de abszolút járható út), soha az életben nem leszel szabad vagy boldog.

2019. máj. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!